Radio Opole » Gospodarka
2016-11-18, 12:47 Autor: Dorota Kłonowska

Nysa niczym światowa aglomeracja. Miasto ma wizualizację śródmieścia [FILM]

Zobacz jak może wyglądać nyskie śródmieście [Źródło: Urząd Miejski w Nysie]
Na razie tylko wirtualnie, ale ma być tak także w realu. Nyskie władze przygotowały wizualizację śródmieścia, która robi wrażenie i w niczym nie przypomina dzisiejszego, szarego i zatłoczonego centrum. - Celem zmian będzie ograniczenie ruchu samochodowego, czystsze środowisko i stworzenie miejsc przyjaznych mieszkańcom - mówi burmistrz Kordian Kolbiarz.
Aby projekt nie był jedynie wirtualny, musi otrzymać ponad 20 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego. Wtedy gmina dołoży tylko nieco ponad 3 mln. Wszystkie formalności zostały dopięte, nad projektem pracował cały sztab ludzi i w opinii lokalnych władz są ogromne szanse na pozyskanie tych pieniędzy.

- Szerokie ulice, aleje, nowe latarnie, chodniki, kostka granitowa, dużo zieleni, miejsc spacerowych. Ale także elektryczne autobusy, ściśle wytyczone parkingi i rozwiązania przychylne środowisku – wylicza burmistrz Kordian Kolbiarz.

Właśnie w ramach takiego ekologicznego projektu, związanego z niską emisją, Nysa stara się o unijne fundusze. Kolejny plus to rozwój handlu w tym obszarze, małej gastronomii, restauracji i kawiarni.

Obecnie nyski wniosek jest w trakcie oceny formalnej, potem będzie poddany ocenie merytorycznej. Decyzji należy się spodziewać w marcu przyszłego roku.
Kordian Kolbiarz

Gospodarka

2019-11-19, godz. 15:00 Nadal nie ma inwestora, który chciałby kupić budynek przy ulicy Struga Dzisiaj (19.11) w ratuszu miało nastąpić otwarcie ofert na sprzedaż budynku przy ulicy Struga w Opolu. Tak się jednak nie stało. Od 2009 roku gmach stoi pusty… » więcej 2019-11-19, godz. 10:29 Przedsiębiorcy z Opolszczyzny przeszli mistrzowską szkołę biznesu Jak zarządzać firmą i gospodarować jej finansami, a także jak motywować siebie i pracowników - o takich tematach rozmawiali ze swoimi mentorami uczestnicy III… » więcej 2019-11-19, godz. 10:23 Remont rynku w Dobrodzieniu jest na ostatniej prostej. Małe utrudnienia dotyczą sterowania multimedialną fontanną Ostatnie akcenty remontu rynku w Dobrodzieniu. Przed rozpoczęciem modernizacji zapowiadano, że prace muszą zakończyć się nie później niż w listopadzie i wszystko… » więcej 2019-11-18, godz. 20:00 Ministerstwo Finansów pożyczy zadłużonemu powiatowi kluczborskiemu 62 miliony złotych Ponad 62 miliony złotych pożyczki od Ministerstwa Finansów otrzyma Starostwo Powiatowe w Kluczborku. Zadłużony samorząd spłaci w ten sposób 45 milionów złotych… » więcej 2019-11-18, godz. 18:00 Biała: gmina wniesie opłatę legalizacyjną, albo będzie musiała rozebrać nielegalnie wybudowany most Samowolę budowlaną w gminie Biała stwierdził Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Prudniku. Podejrzenie 47 takich przypadków zgłosiła policja z Opola. Po… » więcej 2019-11-18, godz. 09:04 Wyremontowali 3 drogi, doświetlili przejścia dla pieszych. Wszystko dla bezpieczeństwa Trzy duże inwestycje drogowe realizowała w tym roku gmina Zdzieszowice. Dodatkowo, na wniosek mieszkańców i policji, doświetlano przejścia dla pieszych w rejonie… » więcej 2019-11-17, godz. 12:44 Drogowa passa w Wołczynie. Burmistrz: takie są oczekiwania mieszkańców Niektóre remonty zaplanowane na ten rok zakończyły się, inne jeszcze trwają. Jak co roku, gmina Wołczyn stawia na przebudowę dróg w złym stanie. » więcej 2019-11-16, godz. 14:00 Zielone światło dla budowy fabryki Umicore pod Nysą. Produkcja komponentów ogniw elektrycznych ma ruszyć za rok Belgijski Umicore otrzymał zielone światło na budowę fabryki komponentów do ogniw elektrycznych w podnyskich Radzikowicach. » więcej 2019-11-16, godz. 08:11 Wdrożenie Inteligentnego Systemu Zarządzania Ruchem w Opolu coraz bliżej. Jedna z ofert mieści się w wyznaczonym budże… Opolski ratusz rozpoczyna wdrażanie Inteligentnego Systemu Zarządzania Ruchem w mieście. System ma m.in. spinać pod względem sterowania około 50 skrzyżowań w stolicy… » więcej 2019-11-15, godz. 18:00 Remiza OSP Komorzno i świetlica w Ligocie Wołczyńskiej jak nowe. Magistrat wydał na remonty niemal 700 tysięcy złotych Zakończył się remont remizy strażackiej w Komorznie i kompleksowa modernizacja świetlicy wiejskiej w Ligocie Wołczyńskiej. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »