Radio Opole » Gospodarka
2016-11-18, 12:47 Autor: Dorota Kłonowska

Nysa niczym światowa aglomeracja. Miasto ma wizualizację śródmieścia [FILM]

Zobacz jak może wyglądać nyskie śródmieście [Źródło: Urząd Miejski w Nysie]
Na razie tylko wirtualnie, ale ma być tak także w realu. Nyskie władze przygotowały wizualizację śródmieścia, która robi wrażenie i w niczym nie przypomina dzisiejszego, szarego i zatłoczonego centrum. - Celem zmian będzie ograniczenie ruchu samochodowego, czystsze środowisko i stworzenie miejsc przyjaznych mieszkańcom - mówi burmistrz Kordian Kolbiarz.
Aby projekt nie był jedynie wirtualny, musi otrzymać ponad 20 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego. Wtedy gmina dołoży tylko nieco ponad 3 mln. Wszystkie formalności zostały dopięte, nad projektem pracował cały sztab ludzi i w opinii lokalnych władz są ogromne szanse na pozyskanie tych pieniędzy.

- Szerokie ulice, aleje, nowe latarnie, chodniki, kostka granitowa, dużo zieleni, miejsc spacerowych. Ale także elektryczne autobusy, ściśle wytyczone parkingi i rozwiązania przychylne środowisku – wylicza burmistrz Kordian Kolbiarz.

Właśnie w ramach takiego ekologicznego projektu, związanego z niską emisją, Nysa stara się o unijne fundusze. Kolejny plus to rozwój handlu w tym obszarze, małej gastronomii, restauracji i kawiarni.

Obecnie nyski wniosek jest w trakcie oceny formalnej, potem będzie poddany ocenie merytorycznej. Decyzji należy się spodziewać w marcu przyszłego roku.
Kordian Kolbiarz

Gospodarka

2019-01-17, godz. 21:00 Stan środowiska na Opolszczyźnie jest coraz lepszy - wynika z raportu 2016 - 2017 Przemysł emituje coraz mniej szkodliwych gazów, a woda jest bardziej czysta. Stan środowiska w województwie opolskim był jednym z tematów posiedzenia Komisji ... » więcej 2019-01-17, godz. 19:15 Ponad 4 miliardy złotych ulokowali w ubiegłym roku inwestorzy na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej - Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna okazała się bezkonkurencyjna w porównaniu z pozostałymi 14 strefami w Polsce - powiedział w 'Loży Radiowej' Krzyszto ... » więcej 2019-01-17, godz. 17:45 Doradcy do spraw pieców - to pomysł samorządu województwa na walkę ze smogiem W gminach na Opolszczyźnie dzięki pieniądzom Komisji Europejskiej mają pojawić się doradcy do spraw czystego powietrza. Porozumienie w tej sprawie podpisało 2 ... » więcej 2019-01-17, godz. 14:45 Budżet Kolonowskiego skromny, ale i tak sporo przeznaczono na remonty dróg Najwięcej pieniędzy inwestycyjnych gmina Kolonowskie przeznaczy na drogi. Tegoroczny budżet jest skromny, ale mimo to, sporo się będzie w gminie budować i rem ... » więcej 2019-01-17, godz. 11:30 Co się stało ze ściekami z Otmuchowa? Sprawdza to WIOŚ Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Opolu sprawdza, co stało się ze ściekami z Otmuchowa. Gmina ta nie posiada własnej oczyszczalni, dlatego nieczysto ... » więcej 2019-01-16, godz. 18:10 Są pieniądze na uzbrojenie strefy przemysłowej pod Nysą. Prace mają ruszyć w lutym Nysa uzbroi strefę przemysłową zlokalizowaną pod miastem. W budżecie na 2019 rok, znalazły się brakujące wcześniej pieniądze na realizację inwestycji. » więcej 2019-01-16, godz. 16:34 Byczyna będzie spłacać długi do 2034 roku. "Musieliśmy zrezygnować z inwestycji" Władze gminy Byczyna wprowadzają oszczędności z powodu 80 milionów złotych zadłużenia. Przyjęty plan zakłada spłatę zobowiązań do 2034 roku. » więcej 2019-01-16, godz. 12:00 Skromny budżet gminy Walce. Wśród inwestycji: budowa kanalizacji oraz remont przedszkola Tegoroczny budżet gminy Walce nie jest rekordowy - wyniesie nieco ponad 20 milionów złotych. W planach inwestycyjnych znalazło się wiele pozycji, w tym te naj ... » więcej 2019-01-16, godz. 11:00 Wyasfaltują drogę polną, żeby zachęcić do budowy domów Tu na razie jest ściernisko… a dokładniej droga polna. Władze gminy Ujazd przygotowują się do przebudowy ulicy Zapłotnej w Olszowej. Zlokalizowano tam działki ... » więcej 2019-01-16, godz. 07:48 Zima nie wstrzymała prac na rynku w Paczkowie. Rewitalizacja centrum miasta ma się zakończyć za pół roku Zima, przynajmniej na razie, nie wstrzymała prac budowlanych na paczkowskim rynku. Według zapewnień władz miasta, roboty idą zgodnie z planem, a termin zakońc ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »