Radio Opole » Gospodarka
2016-11-18, 12:47 Autor: Dorota Kłonowska

Nysa niczym światowa aglomeracja. Miasto ma wizualizację śródmieścia [FILM]

Zobacz jak może wyglądać nyskie śródmieście [Źródło: Urząd Miejski w Nysie]
Na razie tylko wirtualnie, ale ma być tak także w realu. Nyskie władze przygotowały wizualizację śródmieścia, która robi wrażenie i w niczym nie przypomina dzisiejszego, szarego i zatłoczonego centrum. - Celem zmian będzie ograniczenie ruchu samochodowego, czystsze środowisko i stworzenie miejsc przyjaznych mieszkańcom - mówi burmistrz Kordian Kolbiarz.
Aby projekt nie był jedynie wirtualny, musi otrzymać ponad 20 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego. Wtedy gmina dołoży tylko nieco ponad 3 mln. Wszystkie formalności zostały dopięte, nad projektem pracował cały sztab ludzi i w opinii lokalnych władz są ogromne szanse na pozyskanie tych pieniędzy.

- Szerokie ulice, aleje, nowe latarnie, chodniki, kostka granitowa, dużo zieleni, miejsc spacerowych. Ale także elektryczne autobusy, ściśle wytyczone parkingi i rozwiązania przychylne środowisku – wylicza burmistrz Kordian Kolbiarz.

Właśnie w ramach takiego ekologicznego projektu, związanego z niską emisją, Nysa stara się o unijne fundusze. Kolejny plus to rozwój handlu w tym obszarze, małej gastronomii, restauracji i kawiarni.

Obecnie nyski wniosek jest w trakcie oceny formalnej, potem będzie poddany ocenie merytorycznej. Decyzji należy się spodziewać w marcu przyszłego roku.
Kordian Kolbiarz

Gospodarka

2018-11-17, godz. 08:30 Nowe prawo wodne wciąż pozostaje nie do końca jasne i bywa różnie interpretowane Nowe prawo wodne było jednym z tematów jesiennej konferencji Rybackiej Lokalnej Grupy Działania 'Opolszczyzna' w niemodlińskim ośrodku kultury. » więcej 2018-11-16, godz. 18:30 Opolskie w krajowej czołówce hodowli karpia. Mimo najmniejszej powierzchni stawów Województwo opolskie jest liderem w Polsce pod względem wydajności hodowli karpia. Oznacza to największą liczbę kilogramów ryby na jeden hektar. » więcej 2018-11-16, godz. 14:00 Prudnik: przyszłoroczne inwestycje powiatu ograniczą m.in. rosnące wydatki na oświatę Mniejsze dochody i mniejszy zakres inwestycji niż w tym roku. Taki w ogólnym zarysie jest projekt przyszłorocznego budżetu powiatu prudnickiego. Do połowy lis ... » więcej 2018-11-16, godz. 09:29 Niebieskie pojemniki na makulaturę pojawią się za kilka miesięcy w Opolu Szykują się zmiany w segregacji odpadów w Opolu. W kwietniu przyszłego roku obok żółtych, brązowych, czy czarnych pojemników na śmieci, staną także niebieskie ... » więcej 2018-11-15, godz. 16:35 Mieszkańcy Głuchołaz korzystają z dotacji na usuwanie azbestu. "Niektórzy liczą, że gmina sfinansuje też nowy dach" Właściciele prawie 140 obiektów znajdujących się na terenie gminy Głuchołazy skorzystali jak dotąd z gminnego programu dofinansowania utylizacji azbestu. » więcej 2018-11-15, godz. 10:30 Kędzierzyn-Koźle gości przedsiębiorców i inwestorów na specjalnej konferencji Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, to cykl spotkań, szkoleń i prelekcji skierowanych do przedsiębiorców i inwestorów. Zorganizowane przez Kędzierzyńsko-Kozi ... » więcej 2018-11-15, godz. 07:00 Włodarze Krapkowic chcą skorzystać z programu Mieszkanie Plus. Na początek jeden lub dwa budynki Gmina Krapkowice szykuje się do udziału w rządowym programie Mieszkanie Plus. We wrześniu tego roku zmieniły się zasady i teraz można korzystać z programu jed ... » więcej 2018-11-14, godz. 17:36 KRUS podsumował konkurs "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne". Opolszczyzna na czele Opolszczyzna ma najniższy wskaźnik wypadków w rolnictwie w kraju. Tak wynika z analiz prowadzonych przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. KRUS podsu ... » więcej 2018-11-14, godz. 14:02 Opole znów z rekordowym budżetem. Miasto pół miliarda złotych przeznaczy na inwestycje 1,333 miliarda złotych - to budżet Opola na 2019 rok. Oznacza to kolejny finansowy rekord miasta. Budżet 2019 względem tegorocznego będzie większy o blisko 20 ... » więcej 2018-11-14, godz. 11:00 Trwa Światowy Tydzień Przedsiębiorczości W Opolu to wydarzenie odbywa się pod hasłem 'Mówimy o tradycji, myślimy o przyszłości'. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »