Radio Opole » Gospodarka
2016-10-15, 11:00 Autor: Dorota Kłonowska

Projektują nowe targowisko, wspólne dla wszystkich kupców

Targowisko na stadionie STALI [fot.UM Nysa]
Targowisko na stadionie STALI [fot.UM Nysa]
Targowisko miejskie [fot.UM Nysa]
Targowisko miejskie [fot.UM Nysa]
Po wielu protestach kupców i przeprowadzek placów handlowych zapadła decyzja o konieczności przebudowy targowiska w Nysie. Obecnie targ miejski jest niewykorzystany, natomiast większość kupców, w tym z tzw. targu bułgarskiego korzysta ze stadionu Stali, który jest nieprzystosowany do tego celu i za ciasny.
- Mam świadomość, że projekty, które przygotowujemy i tak wszystkich nie zadowolą, bo temat jest trudny. Ale pora przebudować targowisko, taka decyzja już zapadła. Obecna forma targowiska się nie sprawdza. Na miejskim są wolne boksy, jest niewykorzystane, tymczasem handlujący na stadionie nie chcą tam przejść. Opracowujemy na polecenie burmistrza dwie koncepcje – jedna polega na delikatnej przebudowie, czego nie jestem zwolennikiem. Druga, to wyburzenie części obecnego targu, poszerzenie, powiększenie o miejsca parkingowe. Mniej straganów, więcej namiotów - mówi Bogdan Wyczałkowski, prezes Nyskiego Zarządu Nieruchomości.

Nowa koncepcja ma także uwzględnić interesy osób handlujących starociami, dla których obecnie brakuje miejsc do handlu. Trwają z nimi rozmowy w tej sprawie, mają żal do władz miejskich. Znaczna część takich kupców przeniosła się na targi do innych miejscowości.

W nowej koncepcji targowiska ma się znaleźć dla nich miejsce, choć - jak wylicza Bogdan Wyczałkowski - handlujący starociami potrzebują średnio 20 metrów kwadratowych dla jednej osoby i dogodnego dojazdu samochodem. To najtrudniejsze zadanie dla projektantów nowego targowiska.
Bogdan Wyczałkowski
Bogdan Wyczałkowski

Gospodarka

2019-06-24, godz. 16:15 Ceny śmieci sporo w górę! Mieszkańcy Strzelec Opolskich odczują to w portfelach Od początku lipca mieszkańcy gminy Strzelce Opolskie zapłacą więcej za wywóz śmieci. Podwyżka jest spora, bo aż o 40% w przypadku odpadów segregowanych. Za od ... » więcej 2019-06-24, godz. 10:00 Wody Polskie rozważają możliwość żeglugi po Kanale Gliwickim również nocą. Trwa analiza ekonomiczna Jeśli firmy transportujące towary Kanałem Gliwickim do Odry będą miały duże zapotrzebowanie, to Wody Polskie biorą pod uwagę możliwość prowadzenia śluzowań ba ... » więcej 2019-06-22, godz. 18:39 Narodowy Fundusz Zdrowia zwiększył finansowanie zabiegów zaćmy Teraz wszystkie takie operacje są wykonywane bez limitu a pacjenci nie będą czekać w kolejkach. NFZ zapłaci za wszystkie zabiegi. » więcej 2019-06-22, godz. 10:52 W Górach Opawskich rozpoczęły się „żniwa” dla branży turystycznej Na brak urlopowych klientów nie narzekają ośrodki wczasowe w Górach Opawskich. Sezon wakacyjny to również najlepsze miesiące dla branży turystycznej w tej czę ... » więcej 2019-06-21, godz. 19:00 Grodków poprawi dojazd do terenów inwestycyjnych. Chce przyciągnąć kolejnych inwestorów Grodków chce skuteczniej kusić potencjalnych inwestorów do lokowania w mieście swoich zakładów. Aby uatrakcyjnić swoją ofertę, miasto wybuduje dojazd do kolej ... » więcej 2019-06-21, godz. 15:00 Nysa: ostatnie dni na wnioski o dopłaty do usuwania azbestu. Korzystać mogą mieszkańcy, jak i firmy Jeszcze tylko do wtorku 25 czerwca nyski magistrat czeka na wnioski o dofinansowanie do usuwania azbestu. Z pomocy mogą skorzystać zarówno mieszkańcy, jak i f ... » więcej 2019-06-21, godz. 10:37 Masz co najmniej 35 lat i pracujesz? ZUS przyśle list ze stanem konta składkowego Zakład Ubezpieczeń Społecznych wysyła listy ze stanem składek odłożonych na koncie do końca 2018 roku. Akcją objęte są osoby powyżej 35. roku życia, więc w ci ... » więcej 2019-06-20, godz. 14:30 Grodkowska "cegielnia" przejdzie modernizację. Jeszcze w tym roku wyremontowana zostanie część alejek Grodków przymierza się do kolejnego etapu rewitalizacji największego miejskiego parku. Część terenu wokół dawnej cegielni zostanie uporządkowana i doczeka się ... » więcej 2019-06-19, godz. 20:15 Obwodnica Piastowska w Opolu wykonana w około 65%. Nową trasa pojedziemy w grudniu Roboty drogowe za półmetkiem (60%), natomiast budowa mostów na poziomie 75 procent - tak stopień zaawansowania prac na Obwodnicy Piastowskiej w Opolu ocenia i ... » więcej 2019-06-19, godz. 19:00 NIK przyjrzała się gospodarowaniu wodą. W naszym województwie skontrolowano gminy Nysa i Głuchołazy. Obie wypadły dobr ... Dwie skontrolowane gminy z Opolszczyzny pozytywnie wyróżniają się w raporcie Najwyższej Izby Kontroli odnośnie gospodarki wodnej. Mowa o gminie Nysa i gminie ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »