Radio Opole » Gospodarka
2016-04-28, 05:00 Autor: Dorota Kłonowska

WUP wesprze Paczków w remontach zabytkowych kamieniczek

Kamieniczki w paczkowskim rynku [fot. UM Paczków]
Kamieniczki w paczkowskim rynku [fot. UM Paczków]
Wojewódzki Urząd Pracy chce pomóc Paczkowowi w finansowaniu robót wykonywanych przez bezrobotnych na rzecz miasta. Grupa takich osób o kwalifikacjach budowlanych remontuje tamtejsze kamieniczki, a także odświeżyła wnętrze ratusza.
- Niedawno byłem w Paczkowie i burmistrz tego miasta bardzo prosił mnie o pomoc w dalszym finansowaniu grupy osób bezrobotnych. Obecnie remonty kamieniczek wykonuje kilku takich budowlańców, władze Paczkowa chętnie widziałyby tam dużą grupę. To ciekawa inicjatywa, warta wsparcia - mówi Jacek Suski - dyrektor WUP.

Osoby bezrobotne wykonały już szereg prac remontowych na paczkowskim rynku, malowały też pomieszczenia wewnątrz zabytkowego ratusza. Miasto zapewnia materiały budowlane i farby, resztę finansuje nyski pośredniak.

- Zastanawiam się nad jakimś specjalnym programem dla tego zadania, nie tylko w formie robót publicznych – mówi Suski.

Dodajmy, że Paczków stara się o pieniądze na remont kamieniczek w ramach planu rewitalizacji miasta. Na razie wykonuje prace małymi krokami, także przy wsparciu bezrobotnych. Jacek Suski będzie rozmawiał o tej sprawie z szefową nyskiego pośredniaka.
Jacek Suski

Gospodarka

2020-07-08, godz. 18:00 Myszy nie odpuszczają rolnikom. Plaga gryzoni w całym regionie Małe zwierzę, ale problem bardzo duży. Rolnicy w regionie zmagają się z plagą myszy. Duża populacja tych gryzoni w tym roku wiąże się z kilkoma czynnikami. To… » więcej 2020-07-08, godz. 16:30 Coroplast planuje zwolnienia grupowe Kilkuset pracowników mogą zwolnić spółki grupy Coroplast w Strzelcach Opolskich. Firmy związane z Coroplastem działające w Strzelcach Opolskich otrzymały z budżetu… » więcej 2020-07-08, godz. 14:21 Gmina Byczyna korzysta z Funduszu Dróg Samorządowych. Wyremontowano ulicę Kościuszki Zakończył się remont ulicy Kościuszki w Byczynie przy dotacji z Funduszu Dróg Samorządowych. » więcej 2020-07-07, godz. 18:45 4 opolskie firmy walczą o tytuł najbardziej innowacyjnej w Europie Ruszyło głosowanie w konkursie Regiostars. Mieszkańcy opolskiego mogą głosować na cztery najbardziej innowacyjne projekty firm z naszego regionu. Każdy może oddać… » więcej 2020-07-07, godz. 12:30 Deweloperzy polubili Gogolin. Na osiedlu Dębowym powstaną kolejne domy szeregowe Gmina Gogolin sprzedała prywatnemu deweloperowi działki, na których mają stanąć kolejne domy. Od jakiegoś czasu osiedle Dębowe systematycznie się rozbudowuje… » więcej 2020-07-06, godz. 21:15 9 milionów złotych na podniesienie kwalifikacji w ramach Europejskiego Budżetu Obywatelskiego Ponad 9 milionów złotych dofinansowania na rozwój kompetencji przeznaczy urząd marszałkowski w ramach Europejskiego Budżetu Obywatelskiego. To całkiem nowa inicjatywa… » więcej 2020-07-06, godz. 16:15 Wodociągi, kanalizacja i stacje uzdatniania wody powstaną na Opolszczyźnie dzięki unijnej dotacji 29 przydomowych oczyszczalni ścieków i ponad 52 kilometry systemu kanalizacji zbiorczej dla ścieków komunalnych powstanie w 20 opolskich gminach. W ramach Programu… » więcej 2020-07-06, godz. 13:17 Stan konta w ZUS? W związku z pandemią tylko na Platformie Usług Elektronicznych W tym roku stan naszego konta w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych sprawdzimy tylko na Platformie Usług Elektronicznych. Zmiany zasad były konieczne ze względu… » więcej 2020-07-05, godz. 18:15 Gmina Kluczbork chce wspierać i prezentować przedsiębiorców przez grupę na portalu społecznościowym Założenie grupy 'Kupuj Lokalnie - Kluczbork' na portalu społecznościowym to nowy pomysł tamtejszego magistratu na wsparcie miejscowych przedsiębiorców. » więcej 2020-07-05, godz. 13:00 Przetarg na modernizację oczyszczalni ścieków w gminie Ozimek może ruszyć Modernizacja oczyszczalni ścieków w Antoniowie w gminie Ozimek coraz bardziej realna. Radni gminy na sesji przyjęli uchwały związane z poręczeniem zaciągnięcia… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »