Radio Opole » Gospodarka
2016-04-28, 05:00 Autor: Dorota Kłonowska

WUP wesprze Paczków w remontach zabytkowych kamieniczek

Kamieniczki w paczkowskim rynku [fot. UM Paczków]
Kamieniczki w paczkowskim rynku [fot. UM Paczków]
Wojewódzki Urząd Pracy chce pomóc Paczkowowi w finansowaniu robót wykonywanych przez bezrobotnych na rzecz miasta. Grupa takich osób o kwalifikacjach budowlanych remontuje tamtejsze kamieniczki, a także odświeżyła wnętrze ratusza.
- Niedawno byłem w Paczkowie i burmistrz tego miasta bardzo prosił mnie o pomoc w dalszym finansowaniu grupy osób bezrobotnych. Obecnie remonty kamieniczek wykonuje kilku takich budowlańców, władze Paczkowa chętnie widziałyby tam dużą grupę. To ciekawa inicjatywa, warta wsparcia - mówi Jacek Suski - dyrektor WUP.

Osoby bezrobotne wykonały już szereg prac remontowych na paczkowskim rynku, malowały też pomieszczenia wewnątrz zabytkowego ratusza. Miasto zapewnia materiały budowlane i farby, resztę finansuje nyski pośredniak.

- Zastanawiam się nad jakimś specjalnym programem dla tego zadania, nie tylko w formie robót publicznych – mówi Suski.

Dodajmy, że Paczków stara się o pieniądze na remont kamieniczek w ramach planu rewitalizacji miasta. Na razie wykonuje prace małymi krokami, także przy wsparciu bezrobotnych. Jacek Suski będzie rozmawiał o tej sprawie z szefową nyskiego pośredniaka.
Jacek Suski

Gospodarka

2019-08-24, godz. 09:46 Ruszyła budowa obwodnicy Niemodlina. Będzie gotowa do 2021 roku Na placu budowy pojawił się ciężki sprzęt. To oznacza, że na dobre ruszyły prace związane z powstaniem obwodnicy Niemodlina. Będzie miała długość 11,5 kilomet ... » więcej 2019-08-23, godz. 11:00 Strzelce Opolskie: Powiat i gminy wspólnie remontują drogi i chodniki Ponad 700 tysięcy złotych wydało wspólnie starostwo i 7 gmin powiatu strzeleckiego na inwestycje w drogi i chodniki. Ukończona jest już przebudowa ulicy Ujazd ... » więcej 2019-08-22, godz. 09:16 Unijna dotacja na wymianę źródeł ciepła trafi m.in. do Olesna Ponad sto osób w gminie Olesno skorzysta z unijnej dotacji na wymianę źródeł ciepła. Wczoraj w urzędzie marszałkowskim podpisano umowę w tej sprawie. » więcej 2019-08-22, godz. 07:00 PKS wraca do Tułowic. Od września mieszkańcy dojadą do Korfantowa i Niemodlina Tułowice odzyskują kluczowe połączenia autobusowe. Od 2. września mieszkańcy będą mogli dzięki komunikacji zbiorowej dostać się do pobliskich - Niemodlina i K ... » więcej 2019-08-21, godz. 21:00 Opole czeka na nowe autobusy - 51 nowych autobusów z ostatniego projektu 'Czyta komunikacja publiczna' jeździ już po Opolu. Czekamy na kolejnych 10. Przetarg jest rozstrzygnięty - powiedz ... » więcej 2019-08-21, godz. 18:16 Kędzierzyn-Koźle: wyremontowany odcinek ul. Wojska Polskiego już oddany do użytku Oficjalnie oddano do użytku wyremontowany fragment ul. Wojska Polskiego w Kędzierzynie-Koźlu. W tym roku realizowana była przebudowa 3 odcinka tej drogi, od k ... » więcej 2019-08-21, godz. 17:25 Remontują drogi, żeby zdążyć przed zimą Koniec wakacji, to czas prowadzenia intensywnych prac drogowych w gminie Gogolin. Na ukończeniu jest największa inwestycja, czyli przebudowa skrzyżowania w Ch ... » więcej 2019-08-21, godz. 10:30 Elektryczny Ixar z Nysy ładuje się w Otmuchowie Elektryczny samochód z Nysy wyjechał na drogi. Stworzony przez Pawła Dytko elektryczny prototyp mini samochodu Ixar przemierza pierwsze testowe kilometry. Hom ... » więcej 2019-08-20, godz. 19:00 Problemy z wyłonieniem wykonawcy przebudowy dworca PKS w Prudniku Samorząd Prudnika unieważnił przetarg na przebudowę dworca autobusowego. Dotychczasowa koncepcja zakładała wyburzenie obiektu dawnego PKS i wybudowanie tam ce ... » więcej 2019-08-20, godz. 16:00 Dobiega końca remont rynku w Kietrzu. Inwestycja warta jest 4,5 mln złotych Modernizacja rynku w Kietrzu ma zakończyć się we wrześniu. Inwestycja współfinansowana z pieniędzy gminy i Regionalnego Programu Operacyjnego województwa opol ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »