Radio Opole » Gospodarka
2015-08-21, 12:47 Autor: Radio Opole

Garbowski: Trzeba było sprzedać ECO, byłby święty spokój

- Żałuję, że apelowałem o wstrzymanie prywatyzacji ECO - mówi Tomasz Garbowski. Poseł SLD od 2013 roku prowadził kampanię mającą nie dopuścić do sprzedaży większościowego parkietu akcji spółki należącego do Opola. Takie plany miały poprzednie władze miasta. Dzisiaj poseł Garbowski zmienił zdanie z powodu konfliktu na linii Opole-drugi akjconariusz - pracownicy ECO.

Tomasz Garbowski, Małgorzata Sekula i Adam Kępiński- Myślałem, że władze miasta będą współpracować z drugim akcjonariuszem na partnerskich zasadach. Nie spodziewałem się takiego konfliktu, takiej wojny. Gdybym wiedział, co będzie w przyszłości, to bym nie protestował przeciwko sprzedaży.

- Patrząc teraz z perspektywy czasu mówił bym inaczej - dodaje Tomasz Garbowski. - Mówiłbym: Panie Zembaczyński niech pan sprzeda, będzie święty spokój. No ale co by było gdyby... tego nie można było przewidzieć - stwierdza.

- Teraz apeluję do prezydenta Opola o rozmowy z pracownikami i drugim udziałowcem - dodaje.

Poseł uważa także, że są w stolicy regionu także inne ważne problemy a nie tylko skomplikowana sytuacja w jednej spółce.

Posłuchaj:


Aneta Skomorowska

Gospodarka

2019-04-24, godz. 11:18 6,2% wynosi stopa bezrobocia w naszym województwie. Bez pracy pozostaje około 22 tysięcy mieszkańców regionu Opole to miasto z najniższym bezrobociem w regionie. Według ostatnich danych wynosi ono 3,2%. Najwięcej bezrobotnych jest w powiecie głubczyckim (9,5%) i prud ... » więcej 2019-04-23, godz. 19:00 Zapach z fabryki bioetanolu pod Nysą ma być mniej uciążliwy Działająca pod Nysą fabryka etanolu wytwarzanego z nasion kukurydzy chce zmniejszyć natężenie zapachów powstających podczas produkcji. W tym celu w zakładzie ... » więcej 2019-04-23, godz. 18:00 Prudnik: z czeskimi partnerami utworzą inkubatory przedsiębiorczości dla uczniów Z izraelskich doświadczeń chcą skorzystać na pograniczu opolsko-czeskim. Chodzi o utworzenie szkolnych inkubatorów przedsiębiorczości. Inicjatywa jest pokłosi ... » więcej 2019-04-23, godz. 15:20 Bilans zysków i strat. Czy w Opolu opłaci się montaż butelkomatu? W Krakowie zamontowano pierwszy w Polsce butelkomat. To urządzenie, do którego wrzucamy niepotrzebne butelki, a w zamian otrzymujemy pieniądze. To rozwiązanie ... » więcej 2019-04-23, godz. 14:00 Drogowcy "wyprostują" skomplikowane skrzyżowanie w Choruli Jedno z głównych skrzyżowań w Choruli, w gminie Gogolin, jest jednocześnie tym, które sprawia kierowcom najwięcej problemów. Niedługo to się zmieni. Rozpoczyn ... » więcej 2019-04-22, godz. 19:00 Będą spotkania informacyjne dla mieszkańców Gorzowa Śląskiego Spotkania informacyjne dla mieszkańców Gorzowa Śląskiego przygotowuje tamtejszy magistrat na okres po Wielkanocy. Chodzi między innymi o szczegóły zbliżającej ... » więcej 2019-04-22, godz. 18:00 Wołczyn stawia na ochronę środowiska i porządek w mieście Do gruntownej termomodernizacji dwóch budynków przymierza się w tym roku gmina Wołczyn. Chodzi o Wołczyński Ośrodek Kultury i tamtejszy Ośrodek Pomocy Społecz ... » więcej 2019-04-22, godz. 10:00 PWSZ w Nysie ambasadą urzędu marszałkowskiego? Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie ma wspierać urząd marszałkowski w przyciąganiu inwestorów. Według podpisanego porozumienia między Opolskim Centrum Ro ... » więcej 2019-04-21, godz. 20:02 Gmina Wołczyn przygotowuje się do remontów swoich dróg Drogi gminne będzie remontować w tym roku wołczyński magistrat. Chodzi o nawierzchnię asfaltową w sołectwie Duczów Wielki, asfalt prowadzący do kościoła w Kom ... » więcej 2019-04-21, godz. 15:03 Baborów chce stworzyć centrum przesiadkowe Część rynku w Baborowie ma posłużyć za centrum przesiadkowe. Takie plany mają władze gminy. W ramach centrum mają powstać dwa stanowiska dla autokarów oraz wy ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »