Radio Opole » Gospodarka
2015-07-19, 14:51 Autor: Radio Opole

"Spór nie służy biznesowi" - politycy o zamieszaniu w ECO

Skład rady nadzorczej zmieniony, czy teraz czas na zarząd? Goście Niedzielnej Loży Radiowej dyskutowali o sporze między udziałowcami Energetyki Cieplnej Opolszczyzny.

Energetyka Cieplna Opolszczyzny- To co teraz usiłuje zrobić miasto to odzyskać ECO dla Opola - uważa Małgorzata Wilkos z Solidarnej Polski.

- Ta próba zrównoważenia jest dla mnie zrozumiała i nie dziwie się, że miasto postępuje w ten sposób. Zobaczymy jaki będzie nowy zarząd, bo prawdopodobnie do tego dojdzie - stwierdził Szymon Ogłaza (PO).

- Taki spór nigdy nie będzie służył biznesowi. Nie może też wchodzić w to polityka. Pytanie czy nie chodzi o tu o stołek prezesa - przekonuje Ryszard Galla z Mniejszości Niemieckiej.

- Większościowy właściciel zawsze będzie zmierzał do tego, aby mieć wpływ na strategię działania spółki. Obecnie miasto odzyskało ten wpływ - powiedział Sławomir Kłosowski (PiS).

- Celem ECO powinno być przede wszystkim obniżenie kosztów ciepła - uważa Paweł Pohorecki (Twój Ruch).

- Nam jako sojuszowi zależy na udziale pracowników w sprawowaniu nadzoru nad spółką - stwierdził Paweł Kampa z SLD.

- Dla mieszkańców Opola najważniejsza jest ile będą płacić za ciepło. Nie obchodzą ich te całe rozgrywki i gierki - mówi Stanisław Rakoczy (PSL)

Zdaniem Rakoczego szkoda, że wciąż nie jest wykorzystywane ciepło z Elektrowni Opole.

Przypomnijmy, że pod koniec tygodnia rada nadzorcza ECO została odwołana, w nowym składzie nie ma przedstawicieli pracowników. O zmianę rady nadzorczej wnioskowało miasto Opole. Z tymi rozstrzygnięciami nie zgadza się drugi z co wielkości akcjonariusz Energetyki Cieplnej Opolszczyzny - spółka E.On Edis energia.

Posłuchaj:


oprac. CP

Gospodarka

2020-10-20, godz. 13:00 Drogowcy naprawią nawierzchnię na dwóch kolejnych odcinkach tras wojewódzkich Nowy asfalt będzie jeszcze przed zimą. Dziś (20.10) w Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Opolu podpisano z wykonawcą umowy na remont dwóch szos. Chodzi o niespełna… » więcej 2020-10-20, godz. 11:00 Pracownik może dostać rekompensatę za obniżone chorobowe, opiekuńcze czy macierzyńskie Jest szansa na rekompensatę za obniżone w pandemii zasiłki chorobowe, opiekuńcze czy macierzyńskie. » więcej 2020-10-19, godz. 15:00 2 miliony złotych dla Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. Chodzi o centrum badań i innowacji O 2 miliony złotych zwiększył dziś (19.10) zarząd województwa dofinansowanie projektu unijnego, realizowanego przez Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu… » więcej 2020-10-18, godz. 10:00 Czy uda się zdobyć ministerialne pieniądze na dalszą renowację kościoła świętej Anny w Oleśnie? Chodzi o 1,4… O ponad 1,4 miliona złotych na dalszą renowację kościoła świętej Anny w Oleśnie złożyła wniosek tamtejsza Parafia Bożego Ciała. Decyzja należy do… » więcej 2020-10-15, godz. 17:00 Sukces opolskiej KAS. Wykryto milionowe nieprawidłowości spółki w rozliczaniu podatku dochodowego Jedna z opolskich spółek zawyżała koszty dotyczące opłat za używanie znaków towarowych. Nieprawidłowości wykryli opolscy funkcjonariusze Krajowej Administracji… » więcej 2020-10-15, godz. 14:30 ZUS uruchomił pomoc dla branży turystycznej, estradowej i eventowej Przedsiębiorcy z branży turystycznej, wystawienniczej i estradowej mogą od dzisiaj (15.10) wnioskować do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych o pomoc w ramach… » więcej 2020-10-15, godz. 12:15 Władze Politechniki Opolskiej chcą poprawić komfort życia w akademikach. Do przebudowy potrzeba ministerialnej dot… Politechnika Opolska chce przebudować dwa domy studenta. Władze uczelni złożyły wniosek inwestycyjny do Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. » więcej 2020-10-14, godz. 19:30 Baborów remontuje swoje placówki oświatowe Władze Baborowa rozpoczęły realizację kompleksowej termomodernizacji Zespołu Szkolno-Przedszkolnego przy ul. Wiejskiej. Właściwe prace rozpoczęto od wymiany… » więcej 2020-10-14, godz. 16:30 Gmina Ozimek: rusza druga tura akcji „Zamień elektroodpady na kulturalne wypady” Mieszkańcy Gminy Ozimek ponownie będą mogli wymienić elektroodpady na bilety do kin czy teatrów. Druga edycja „Zamień elektroodpady na kulturalne wypady”… » więcej 2020-10-14, godz. 11:20 Biała: miasteczku przybędzie atrakcja turystyczna i punkt widokowy Gruntowny remont przejdzie gotycka Wieża Bramy Prudnickiej w Białej. Zadanie to uzyskało dofinansowanie od samorządu województwa. Z beneficjentem projektu… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***