Radio Opole » Gospodarka
2015-07-19, 14:51 Autor: Radio Opole

"Spór nie służy biznesowi" - politycy o zamieszaniu w ECO

Skład rady nadzorczej zmieniony, czy teraz czas na zarząd? Goście Niedzielnej Loży Radiowej dyskutowali o sporze między udziałowcami Energetyki Cieplnej Opolszczyzny.

Energetyka Cieplna Opolszczyzny- To co teraz usiłuje zrobić miasto to odzyskać ECO dla Opola - uważa Małgorzata Wilkos z Solidarnej Polski.

- Ta próba zrównoważenia jest dla mnie zrozumiała i nie dziwie się, że miasto postępuje w ten sposób. Zobaczymy jaki będzie nowy zarząd, bo prawdopodobnie do tego dojdzie - stwierdził Szymon Ogłaza (PO).

- Taki spór nigdy nie będzie służył biznesowi. Nie może też wchodzić w to polityka. Pytanie czy nie chodzi o tu o stołek prezesa - przekonuje Ryszard Galla z Mniejszości Niemieckiej.

- Większościowy właściciel zawsze będzie zmierzał do tego, aby mieć wpływ na strategię działania spółki. Obecnie miasto odzyskało ten wpływ - powiedział Sławomir Kłosowski (PiS).

- Celem ECO powinno być przede wszystkim obniżenie kosztów ciepła - uważa Paweł Pohorecki (Twój Ruch).

- Nam jako sojuszowi zależy na udziale pracowników w sprawowaniu nadzoru nad spółką - stwierdził Paweł Kampa z SLD.

- Dla mieszkańców Opola najważniejsza jest ile będą płacić za ciepło. Nie obchodzą ich te całe rozgrywki i gierki - mówi Stanisław Rakoczy (PSL)

Zdaniem Rakoczego szkoda, że wciąż nie jest wykorzystywane ciepło z Elektrowni Opole.

Przypomnijmy, że pod koniec tygodnia rada nadzorcza ECO została odwołana, w nowym składzie nie ma przedstawicieli pracowników. O zmianę rady nadzorczej wnioskowało miasto Opole. Z tymi rozstrzygnięciami nie zgadza się drugi z co wielkości akcjonariusz Energetyki Cieplnej Opolszczyzny - spółka E.On Edis energia.

Posłuchaj:


oprac. CP

Gospodarka

2019-09-20, godz. 15:30 Rok 2019 to łącznie 26 milionów złotych na inwestycje dla samorządów. Wojewoda opolski w Radiu Opole 180 inwestycji drogowych o wartości około 300 milionów złotych udało się zrealizować w regionie w latach 2015 -2018. Wsparcie rządowe tych zadań to ponad 150 ... » więcej 2019-09-20, godz. 12:15 Starostwo powiatowe w Prudniku po raz kolejny ogłosiło przetarg na remont drogi Trzebina-Skrzypiec Na tę inwestycję drogową prudnickie starostwo otrzymało spore dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego. Droga Trzebin ... » więcej 2019-09-19, godz. 22:00 Strzeleczki: powstanie kolejny odcinek ścieżki przy drodze wojewódzkiej w kierunku Mosznej Zarówno turyści jak i mieszkańcy będą mogli już za kilka miesięcy skorzystać z nowej ścieżki rowerowej, która połączy miejscowości Zielina i Moszna. To już ko ... » więcej 2019-09-19, godz. 20:00 Remontują drogę w centrum osiedla. W końcu będzie chodnik i pas zieleni Łagodny początek jesieni sprzyja drogowcom. Spore prace trwają na drogach gminy Polska Cerekiew. Remontowane są głównie trasy dojazdowe do pól, ale największą ... » więcej 2019-09-19, godz. 14:00 Zmniejszyła się produkcja karpia na Opolszczyźnie. Przyczyną jest mała ilość opadów W 2018 roku produkcja karpia na Opolszczyźnie była niższa niż w innych województwach. » więcej 2019-09-19, godz. 10:28 Sprzęt na miarę XXI wieku otrzymał prudnicki Zakład Usług Komunalnych Nowoczesna zamiatarka marki HAKO daje możliwość wjazdu w wąskie uliczki oraz chodniki. Dodatkowym atutem zamiatarki jest to, że może być ona używana również d ... » więcej 2019-09-18, godz. 13:45 Gmina sprzeda działki, ale tylko jeśli inwestor postawi na nich szeregowce Osiedle niskich bloków szeregowych może powstać w Zawadzkiem. Radni uchwalili zmiany w planie zagospodarowania, który teraz dopuszcza taką zabudowę. Wyznaczon ... » więcej 2019-09-18, godz. 11:02 Jest pozwolenie, za dwa tygodnie zacznie się przebudowa mostu kolejowego w Krapkowicach Jest już pozwolenie na przebudowę starego mostu kolejowego nad Odrą w Krapkowicach. Za dwa tygodnie rozpoczną się prace, które mają potrwać ponad 1,5 roku. Po ... » więcej 2019-09-17, godz. 20:30 Employer branding, czyli chwyty na znalezienie pracownika Jak pozyskać pracowników i jak na funkcjonowanie firm wpłynie podwyższenie pensji minimalnej - to tematy poruszone podczas 'Śniadania na czasie', na które zap ... » więcej 2019-09-17, godz. 18:00 Skarbimierz: ruszyła budowa nowego magazynu przy fabrykach produkujących słodycze Kamień węgielny wmurowany, czas na budowę magazynu logistycznego w Skarbimierzu. Halę o powierzchni 8 tysięcy metrów kwadratowych wybuduje firma Panattoni Eur ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »