Radio Opole » Sport i turystyka
2024-04-11, 06:51 Autor: Jakub Biel

Industria Kielce pokonała Gwardię w pucharze. Cieszy dobry występ opolskiej młodzieży

Corotop Gwardia Opole - Industria Kielce [fot. Corotop Gwardia Opole]
Szczypiorniści Corotop Gwardii Opole przegrali z Industrią Kielce 22:36 w 1/4 finału Orlen Pucharu Polski. Najwięcej bramek dla opolskiego zespołu 5 zdobył Daniel Jendryca. Warto dodać, że w składzie opolskiego zespołu znalazło się wielu młodych zawodników, których nie widujemy lub widujemy bardzo rzadko na parkietach Orlen Superligi.
Młody zespół dowodzony przez Bartosza Jureckiego postawił się przeciwnikom z Kielc i bardzo przyzwoicie zaprezentował w pierwszej połowie spotkania. Porażka po 30 minutach 13:17 wstydu nie przynosi, tym bardziej, że w opolskim zespole widzieliśmy zawodników, których na co dzień nie oglądamy, takich jak Adam Kaczka, Piotr Zawadzki, Dawid Kulesa, Daniel Koprek czy Filip Rawecki.

Nieco zawiódł początek drugiej połowy, gdy Industria dwukrotnie zdobywała bramki seriami i zbudowała na tyle dużą przewagę, że spokojnie dograła mecz do końca i zapewniła sobie awans do najlepszej czwórki pucharu.

Sport i turystyka

2024-04-30, godz. 13:14 Ruszył remont boiska w Gogolinie. Trawę zastąpi sztuczna nawierzchnia Zamiast murawy naturalnej będzie sztuczna. Szykuje się zmiana nawierzchni boiska do piłki nożnej przy ul. Kasztanowej w Gogolinie. Prace już ruszyły. » więcej 2024-04-29, godz. 20:25 Dramatyczna pierwsza połowa zadecydowała. Odra przegrywa z Motorem Odra Opole przegrała przed własną publicznością z Motorem Lublin 0:2 w meczu 30. kolejki Fortuna 1. Ligi. Bramki dla Motoru strzelili Piotr Ceglarz z rzutu… » więcej 2024-04-29, godz. 20:00 Cztery medale zapaśników z Namysłowa na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Cztery medale: złoty, srebrny i dwa brązowe oraz pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej wywalczyli zapaśnicy stylu wolnego Orła Namysłów podczas rozgrywanej… » więcej 2024-04-29, godz. 12:37 Erik Shoji zostaje na kolejny sezon w kędzierzyńskiej ZAKSIE Erik Shoji to kolejny zawodnik kędzierzyńskiej ZAKSY, który przedłużył kontrakt na występy w klubie trzykrotnych zdobywców Ligi Mistrzów o kolejny sezon… » więcej 2024-04-29, godz. 08:26 Półfinał mistrzostw Polski nie dla futsalistów Dremana Opole Komprachcice Dreman Opole Futsal Komprachcice nie zagra w półfinale mistrzostw Polski. W decydującym meczu o awans do najlepszej czwórki rozgrywek Dreman przegrał na wyjeździe… » więcej 2024-04-29, godz. 06:23 W drodze po realizację marzeń. Odra Opole chce "wsiąść" na Motor Lublin i jechać do wyznaczonego celu Przed Odrą Opole jedno z kluczowych spotkań tego sezonu Fortuna 1. Ligi. Do stolicy regionu przyjeżdża dziś (29.04) Motor Lublin, czyli jeden z głównych… » więcej 2024-04-28, godz. 21:23 Ćwierćfinałowa rywalizacja wróci do Bydgoszczy. Weegree AZS przegrywa mecz numer 4 Weegree AZS Politechniki Opolskiej przegrał z Astorią Bydgoszcz w 4. meczu ćwierćfinału I ligi koszykarzy 73:81. Tym samym o losie tej pary zadecyduje spotkanie… » więcej 2024-04-28, godz. 09:24 Przedostatni mecz sezonu. Gwardia zagra z Piotrkowianinem Przedostatnie spotkanie w rozgrywkach Orlen Superligi w tym sezonie rozegra dziś (28.04) Corotop Gwardia Opole. W czwartej serii fazy play-out, opolanie zagrają… » więcej 2024-04-28, godz. 07:20 "Mocno walczyłem, żeby się nie rozczulić''. Po pięciu sezonach Kamil Dembiec opuszcza Stal Nysę Kamil Dembiec opuszcza szeregi PSG Stali Nysa. Grający na pozycji libero zawodnik występował w klubu z Opolszczyzny przez ostatnie pięć sezonów. W tym czasie… » więcej 2024-04-27, godz. 21:40 Dreman Opole Komprachcice przegrał drugi mecz w ćwierćfinale mistrzostw Polski W drugim meczu ćwierćfinałowym futsalowej ekstraklasy Dreman Opole Komprachcice przegrał na wyjeździe z Futsalem Leszno 3:4. O tym, która z drużyn awansuje… » więcej