Radio Opole » Sport i turystyka
2020-05-27, 12:30 Autor: Daniel Klimczak

Gdy trudniej o dalekie wyjazdy, warto lepiej poznać swoją okolicę. Pomogą w tym nyscy przewodnicy

Bastion św. Jadwigi w Nysie [fot. Informacja Turystyczna Nysa]
Bastion św. Jadwigi w Nysie [fot. Informacja Turystyczna Nysa]
Romby oznaczające miejski szlak turystyczny w Nysie [Fot. Klaudia Pokładek]
Romby oznaczające miejski szlak turystyczny w Nysie [Fot. Klaudia Pokładek]
Trwająca epidemia nie musi wiązać się z całkowitym brakiem atrakcji dla miłośników odkrywania nowych miejsc. Częściowe zamrożenie turystyki może stać się okazją do lepszego poznania nieznanych zakątków w najbliższej okolicy.
Między innymi z myślą o takich osobach w Nysie ponownie funkcjonuje punkt informacji turystycznej w Bastionie Świętej Jadwigi. Przewodnik miejski Jarosław Srębacz podpowiada, że w tym czasie warto odwiedzić między innymi miejski szlak turystyczny.

- Łącznie ma 13 kilometrów długości i ma charakter pętli. Rozpoczyna się i kończy w Bastionie św. Jadwigi. Przemierzając miejski szlak turystyczny można odwiedzić praktycznie wszystkie obiekty zabytkowe w naszym mieście, przede wszystkim zabytki w centrum, jak i również na obrzeżach, czyli obiekty forteczne. Przez wiele lat dostęp turystyczny do nich był ograniczony - dodaje.

Trasa jest czytelnie oznakowana charakterystycznymi, żółtoczerwonymi rombami.

Na razie jednak nyskie zabytki trzeba poznawać na własną rękę, gdyż ze względu na zagrożenie koronawirusem, do odwołania nie będą organizowane piątkowe spacery z przewodnikiem. Natomiast ci, którzy chcą zasięgnąć więcej informacji na temat wartych do odwiedzenia miejsc, mogą już korzystać z porady pracowników punktu informacji turystycznej. Oprócz wskazania lokalnych atrakcji, podpowiedzą oni także, które z nich są otwarte w czasie epidemii.

Dodajmy, że po przerwie spowodowanej COVID-19, punkt pracuje od czwartku do niedzieli od 10:00 do 14:00.
Jarosław Srębacz

Sport i turystyka

2020-07-12, godz. 15:30 "Wakacyjne spacery z lupą" okazją do poznania kędzierzyńskiej fauny i flory 'Wakacyjne spacery z lupą' to propozycja Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kędzierzynie-Koźlu dla najmłodszych mieszkańców miasta. Spacery poprowadzi Opolskie… » więcej 2020-07-12, godz. 08:00 Marina LOK szykuje żeglarskie półkolonie w Opolu. Zajęcia ruszają w przyszłym tygodniu Nie trzeba dużych akwenów, żeby nauczyć się sterowania łódką. Od poniedziałku (13.07) ruszają w Opolu półkolonie o charakterze żeglarskim oraz rekreacyjnym. Zajęcia… » więcej 2020-07-11, godz. 08:30 Koszykówka: Weegree AZS Politechniki Opolskiej zaczyna budowę składu. Klub zawarł dwa kontrakty I-ligowy Weegree AZS Politechniki Opolskiej z nowym zawodnikeim. Z klubem kontraktem związał się obwodowy Bartosz Jankowski. » więcej 2020-07-10, godz. 21:30 Jeden senior, jeden junior. Nowi żużlowcy w kadrze Kolejarza Opole Dwóch zawodników wzmocni kadrę Kolejarza Opole na sezon 2020. Opolski klub doszedł do porozumienia z Danielem Kaczmarkiem i Oskarem Roweckim. » więcej 2020-07-10, godz. 18:19 Zadanie wykonane. Odra pokonała Wigry Na otwarcie 31. kolejki Fortuna I ligi piłkarze Odry Opole zwyciężyli przed własną publicznością ostatnie w tabeli Wigry Suwałki 1:0. Wiele wskazuje na to, że… » więcej 2020-07-10, godz. 09:10 W grę wchodzi tylko komplet punktów. Odra zagra z Wigrami. Relacja w Radiu Opole! Strata punktów w tym spotkaniu może oznaczać duże kłopoty. W 31. kolejce Fortuna I ligi Odra Opole podejmie zdegradowane już do II ligi Wigry Suwałki. » więcej 2020-07-09, godz. 20:45 Przy Wschodniej znów warczały motocykle. Pierwszy po pandemicznej przerwie trening Kolejarza Opole Żużlowcy Kolejarza Opole wznowili treningi. Na ponowny wyjazd na tor opolanie czekali ponad 3,5 miesiąca. » więcej 2020-07-09, godz. 17:00 Siatkówka: Kompletne UNI na sezon 2020/2021. Kadra będzie liczyła 12 zawodniczek UNI Opole z kompletnym składem na sezon 2020/2021. Z klubu odeszło co prawda aż osiem siatkarek, ale tyle samo zasiliło skład akademiczek. Z opolskim I-ligowcem… » więcej 2020-07-09, godz. 14:30 Odra wypoczęta i gotowa na przyjęcie najsłabszej drużyny Fortuna I ligi. Do składu wracają ważne ogniwa Piłkarze Odry Opole kończą przygotowania do starcia z Wigrami Suwałki. Opolanie do meczu z najsłabszym zespołem Fortuna I ligi przystąpią podbudowani remisem na… » więcej 2020-07-08, godz. 15:45 Stare boisko, ale nowa nawierzchnia. Sportowe zmiany w Poborszowie Mieszkańcy Poborszowa w gminie Reńska Wieś mogą już korzystać z odnowionego boiska wielofunkcyjnego. W czasie pandemii budowlańcy bez przeszkód zajęli się usunięciem… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »