Radio Opole » Sport i turystyka
2020-05-22, 19:45 Autor: Mariusz Chałupnik

Historyczny moment. Dwie opolskie drużyny zagrają w Ekstraklasie Futsalu!

Futsal [fot. Paweł Konieczny]
Gredar Brzeg i Berland Komprachcice w przyszłym sezonie będą rywalizowały na parkietach futsalowej ekstraklasy. Decyzję o promocji obu opolskich zespołów podjął dzisiaj (22.05) Polski Związek Piłki Nożnej, który zdecydował o powiększeniu ekstraklasy z 14 do 18 zespołów.
W momencie przerwania sezonu 2019/2020 Gredar prowadził w tabeli grupy południowej I ligi, natomiast Berland zajmował drugie miejsce. Tuż za nimi, z takim samym dorobkiem punktowym sklasyfikowane było BSF Bochnia. PZPN zdecydował więc, że o ostatecznej klasyfikacji zdecydują bezpośrednie mecze pomiędzy tymi zespołami. Takie rozwiązanie oznacza status quo w ligowej tabeli i awans Gredaru oraz Berlandu.

- Uważam, że decyzja centrali jest jak najbardziej sprawiedliwa – mówi Robert Gorazdowski, prezes Gredaru. - Na pewno kamień spadł z serca. Bardzo cieszę się z awansu, ale trzeba podkreślić, że z awansu zasłużonego. Z przebiegu całej ligi i tabeli wychodzi, że jesteśmy najlepszą drużyną i cieszę się bardzo, że jesteśmy w ekstraklasie jako mistrzowie grupy południowej I ligi.

- To fantastyczna sprawa dla całego regionu - komentuje Grzegorz Lachowicz, prezes Berlandu. - Bardzo się z tego cieszę. Gratuluję przy okazji drużynie z Brzegu. Bo mimo, że rywalizujemy ze sobą na parkiecie, no to jest jednak historyczny moment. Jeszcze nigdy tak nie było, że dwie drużyny z Opolszczyzny zagrają na najwyższym poziomie. Myślę, że to będzie niezła promocja dla naszego województwa.

Dodajmy, że z grupy północnej I ligi awans do Ekstraklasy Futsalu uzyskały drużyny Lęborka i Uniwersytetu Warszawskiego.
Robert Gorazdowski
Grzegorz Lachowicz

Sport i turystyka

2020-10-28, godz. 20:32 Siatkarze ZAKSY Strzelce Opolskie tym razem bez punktów w lidze. Drużyna z Siedlec zdecydowanie lepsza W meczu z 5. kolejki rozgrywek TAURON 1. Ligi siatkówki mężczyzn ZAKSA Strzelce Opolskie przegrała z KPS Siedlce 0:3. W setach było 18:25, 20:25 i 21:25. » więcej 2020-10-28, godz. 17:30 Odra z przymusową przerwą. Mecz z Chrobrym ponownie przełożony Po raz drugi przełożony został mecz Chrobrego Głogów z Odrą Opole. To 10. kolejka Fortuna I ligi. Problemem są zakażenia koronawirusem w drużynie z G… » więcej 2020-10-28, godz. 15:05 Problemy z kalendarzem Superligi piłki ręcznej Kolejne spotkania w Superlidze szczypiornistów musiały zostać przesunięte ze względu na zakażenia koronawirusem. Problemy z terminarzem nie ominęły również… » więcej 2020-10-28, godz. 09:21 Siatkarze ze Strzelec Opolskich powalczą o trzecią wygraną w rozgrywkach ZAKSA Strzelce Opolskie podejmuje dziś (28.10) we własnej hali KPS Siedlce. To mecz z 5. kolejki rozgrywek TAURON 1. Ligi siatkówki mężczyzn. Spotkanie odbędzie… » więcej 2020-10-27, godz. 20:00 Po ponad dwutygodniowej przerwie siatkarze kędzierzyńskiej ZAKSY odnieśli kolejne ligowe zwycięstwo W rozegranym awansem meczu z 12. kolejki rozgrywek Polskiej Ligi Siatkówki Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokonała na wyjeździe Cuprum Lubin 3:1 (25:15… » więcej 2020-10-27, godz. 14:45 Przypuszczenia się potwierdziły. Kolejne przypadki koronawrusa w koszykarskiej Politechnice Opolskiej Kolejne przypadki koronawirusa w koszykarskim Weegree AZS-ie Politechniki Opolskiej. Pozytywny wynik testu ma łącznie czterech zawodników i jedna osoba ze sztabu… » więcej 2020-10-27, godz. 08:37 Nareszcie. Po przymusowej przerwie siatkarze kędzierzyńskiej ZAKSY wracają do gry Po okresie samoizolacji związanym z pozytywnym wynikiem testu na obecność koronawirusa u jednego z członków drużyny, mistrzowie Polski w zeszłym tygodniu… » więcej 2020-10-26, godz. 16:15 "Rolniczak" w Bogdańczowicach będzie mieć nowe boisko wielofunkcyjne. Skorzystają nie tylko uczniowie Trwa budowa wielofunkcyjnego boiska przy Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Bogdańczowicach (gmina Kluczbork). » więcej 2020-10-26, godz. 13:15 Trzy medale dla Orła Namysłów na młodzieżowych mistrzostwach Polski w zapasach Na zawodach w Środzie Wielkopolskiej złoty medal w zapasach kobiet wywalczyła Alicja Czyżowicz. Tytuł wicemistrzowski przypadł w udziale Ewelinie Ciunek… » więcej 2020-10-26, godz. 08:30 Futsaliści z Brzegu, mimo dobrej postawy, bez punktów w Zduńskiej Woli Fit Morning Gredar Brzeg w meczu 9. kolejki futsalowej ekstraklasy przegrał na wyjeździe z drużyną ze Zduńskiej Woli 2:4. Do przerwy był remis 2:2. W drugiej… » więcej