Radio Opole » Sport i turystyka
2020-04-01, 19:15 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Parki nie będą zagrodzone, ale nad jezioro nie można pójść

Nie można korzystać z siłowni, placów zabaw, piaskownic czy huśtawek [fot. A. Pospiszyl]
Nie można korzystać z siłowni, placów zabaw, piaskownic czy huśtawek [fot. A. Pospiszyl]
Nowe obostrzenia wprowadzone decyzją rządu wskazują, że nie wolno korzystać z parków, bulwarów czy zieleńców. Samorządy nie są w stanie ogrodzić i zamknąć wszystkich terenów rekreacyjnych, apelują więc do mieszkańców o powstrzymanie się od aktywności w tych miejscach.
- Nie jesteśmy w stanie zagrodzić terenów parkowych. To ogromny obszar, ponad 60-hektarowy, nieogrodzony właściwie w żaden sposób, dlatego apel o rozsądek do wszystkich mieszkańców. Podobnie sprawa wygląda z terenem rekreacyjnym wokół Rybaczówki – mówi Małgorzata Kornaga z urzędu miejskiego w Strzelcach Opolskich.

- Tereny zielone w Kędzierzynie-Koźlu na tę chwilę nie będą specjalnie wydzielane i odgradzane, dlatego apelujemy, żeby w trosce o swoje zdrowie i bezpieczeństwo przestrzegać tego zalecenia – mówi Piotr Pękala z urzędu miasta w Kędzierzynie-Koźlu.

Jednym z ulubionych miejsc rekreacji mieszkańców Reńskiej Wsi i Kędzierzyna-Koźla jest akwen Dębowa.

- Tam jest dobra infrastruktura rekreacyjna, ale teraz nie powinniśmy z niej korzystać – mówi Tomasz Kandziora, wójt gminy Reńska Wieś. - Od 1 kwietnia z użytku wyłączone są tereny rekreacyjne wokół akwenu Dębowa. Wiem, że w ostatnich dniach, szczególnie w weekendy, mnóstwo ludzi korzystało ze spacerów wokół tego akwenu. Niestety teraz, w związku z tymi nowymi obostrzeniami, jest to niedozwolone. Na pewno policja będzie ten teren również patrolować.

Większość samorządów już ponad tydzień temu wprowadziła zakaz korzystania z placów zabaw i siłowni pod chmurką. Teraz dochodzi do tego zakaz korzystania z miejskich rowerów. Dodatkowo osoby niepełnoletnie mogą wychodzić poza miejsce zamieszkania tylko w towarzystwie rodzica lub opiekuna.
Małgorzata Kornaga i Piotr Pękala
Tomasz Kandziora

Sport i turystyka

2020-05-27, godz. 17:00 "To jest dla wszystkich trudny czas". Odra Opole na finiszu przygotowań do wznowienia sezonu Osiem dni pozostało do wznowienia sezonu Fortuna I ligi. Piłkarze Odry Opole w pierwszym po przerwie spotkaniu zagrają na wyjeździe z Radomiakiem Radom. » więcej 2020-05-27, godz. 12:30 Gdy trudniej o dalekie wyjazdy, warto lepiej poznać swoją okolicę. Pomogą w tym nyscy przewodnicy Trwająca epidemia nie musi wiązać się z całkowitym brakiem atrakcji dla miłośników odkrywania nowych miejsc. Częściowe zamrożenie turystyki może stać się okazją… » więcej 2020-05-27, godz. 08:15 Tego lata nie popływamy w wołczyńskim basenie. Brakuje wytycznych na czas epidemii Odkryty basen w Wołczynie latem będzie nieczynny. Decyzja o nieuruchamianiu obiektu przy ulicy Byczyńskiej wynika z panującej epidemii koronawirusa. » więcej 2020-05-27, godz. 08:15 300 tysięcy na nowy tartan na stadionie im. Opolskich Olimpijczyków. Samorząd województwa dokłada się do remontu Marszałek dołoży 300 tysięcy złotych do wymiany bieżni tartanowej na stadionie im. Opolskich Olimpijczyków w Opolu. Inwestycja wyniesie 1 mln 900 tysięcy złotych… » więcej 2020-05-26, godz. 12:26 Kolejne zmiany kadrowe w Stali Nysa Siatkarska Stal Nysa dokonuje kolejnych kadrowych ruchów. Umowy z klubem przedłużyli trenerzy Krzysztof Stelmach i Wojciech Janas. Klub opuściło kolejnych dwóch… » więcej 2020-05-25, godz. 16:20 Rząd ma ogłosić kolejny etap odmrażania gospodarki. Od tego zależy, czy kluby fitness i siłownie staną na nogi Branża fitness oczekuje na zielone światło dla prowadzenia działalności. W związku z ogłoszeniem pandemii kluby musiały zawiesić działalność, a ich członkowie… » więcej 2020-05-25, godz. 13:34 Asfaltowe boiska i pordzewiałe bramki odejdą do historii Dwa stare boiska przy szkołach podstawowych w Kędzierzynie-Koźlu zmienią się w nowoczesne centra sportowe. Rozpoczęły się właśnie inwestycje na kompleksach sportowych… » więcej 2020-05-24, godz. 09:49 Sebastian Świderski: Stal Nysa blisko Plusligi Wszystko wskazuje na to, że w przyszłym sezonie będziemy świadkami derbów Opolszczyzny w siatkarskiej Pluslidze. Sebastian Świderski, prezes Grupy Azoty ZAKSY… » więcej 2020-05-23, godz. 11:30 Gwardia Opole wznowiła treningi. "Wszystko z zachowaniem bezpieczeństwa" Szczypiorniści opolskiej Gwardii rozpoczęli grupowe treningi. To pierwszy etap przygotowań do kolejnego sezonu. » więcej 2020-05-23, godz. 09:00 Baborów rozwija swoją ofertę rekreacyjno-turystyczną o... strzelnicę Baborów chce wybudować strzelnicę. Jak zapewniają władze gminy, to ma być unikatowe miejsce nie tylko na mapie Opolszczyzny, ale również i Śląska. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »