Radio Opole » Sport i turystyka
2020-02-16, 18:30 Autor: Grzegorz Frankowski

Wielkie emocje w PlusLidze. Mistrzowie Polski w pięciu setach przegrali ze Skrą Bełchatów

Archiwum - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Cuprum Lubin [fot. Paweł Konieczny]
W hicie 19. kolejki PlusLigi siatkarze Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle po meczu walki przegrali na wyjeździe PGE Skrą Bełchatów 2:3 (21:25, 17:25, 27:25, 25:21, 10:15). Po tym spotkaniu ,,trójkolorowi’’ mają na koncie 50 punktów i nadal zajmują drugie miejsce w rozgrywkach.
Początek pierwszego seta był niezwykle wyrównany. Żadnej z drużyn nie udało się zbudować większej przewagi, a wynik ,,kręcił’’ się zazwyczaj wokół remisu. Od stanu 12:12 nieco lepiej zaczęli sobie radzić gospodarze, którzy po kilku skutecznych akcjach wyszli na trzypunktowe prowadzenie 17:14. ZAKSA próbowała odrabiać starty, ale bełchatowianie w tej fazie gry, byli praktycznie bezbłędni i ostatecznie wygrali set otwarcia 25:21.

Druga partia od początku nie układała się po myśli naszego zespołu. ZAKSA miała problemy z blokiem rywali i skutecznym wykończeniem swoich ataków. Skra obejmuje prowadzenie 8:4 i 14:9. Kolejne trzy punkty zdobyli co prawda kędzierzynianie, ale w ostatecznym rozrachunku nie byli w stanie dogonić rywali. Bardzo dobrze grają drużyna z Bełchatowa wygrywa pewnie drugiego seta 25:17.

Po zmianie stron rozpędzeni gospodarze szybko odskakują na kilka punktów (3:0, 5:2 i 9:5). W następnych akcjach ZAKSA wraca do gry. Kędzierzynianie doprowadzają do remisu 10:10, a za chwilę po raz pierwszy wychodzą na prowadzenie 13:12. Po kilku kolejnych zagraniach i asie serwisowym Davida Smitha, ZAKSA prowadzi 17:15. Dwie następne piłki dla Skry i znowu mamy remis. Nasz zespół odpowiada najlepiej, jak tylko można, zdobywając trzy punkty z rzędu. Bełchatowianie nie składają broni i doprowadzają do remisu 21:21. W niezwykle emocjonującej końcówce lepiej poradzili sobie trójkolorowi, którzy wygrali na przewagi 27:25.

W czwartym secie ekipa trenera Nikoli Grbicia praktycznie od początku kontrolowała sytuację na boisku i nie miała problemów z odniesieniem zwycięstwa 25:21. Ostatni punkt bezpośrednio z serwisu zdobył Kamil Semeniuk i do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był tie-break.

Decydujący set lepiej wytrzymali bełchatowianie, którzy wygrali 15:10, a całe spotkanie 3:2.

Sport i turystyka

2024-03-28, godz. 17:29 Futsal na falach eteru. Radio Opole i Dreman grają do jednej bramki Najlepszy klub futsalowy z Opolszczyzny Dreman Opole Komprachcice i Radio Opole grają do jednej bramki. » więcej 2024-03-28, godz. 14:00 "Mamy się czym pochwalić". Zastrzyk gotówki dla klubów sportów motorowych Pół miliona do podziału między opolskie kluby związane ze sportami motorowymi. » więcej 2024-03-27, godz. 13:30 Młody tenisista z Opola Jan Chłodnicki nie przestaje zadziwiać Trwa świetna passa Jana Chłodnickiego. Tym razem młody tenisista z Opola wygrał turniej singlowy do lat 18 International Tennis Federation - World Tennis Tour… » więcej 2024-03-27, godz. 11:45 Gracjan Matyjasek z Orła Namysłów najlepszy w Tallinie Gracjan Matyjasek, zawodnik Orła Namysłów został zwycięzcą prestiżowego turnieju zapaśniczego 'Tallin Open 2024'. Zawody w stolicy Estonii to największy… » więcej 2024-03-26, godz. 22:26 Walczyły, ale to BKS jest w półfinale. UNI Opole zagra o 7 miejsce Siatkarki UNI Opole przegrały z BKS-em BOSTIK Bielsko-Biała 0:3 (19:25, 24:26, 21:25) w drugim meczu ćwierćfinału Polskiej Ligi Siatkówki. Tym samym awans… » więcej 2024-03-26, godz. 12:00 UNI Opole walczy o pozostanie w play-offach. Dziś mecz z BKS-em Bielsko-Biała Siatkarki UNI Opole po przegraniu pierwszego spotkania ćwierćfinału mistrzostw Polski z BKS-em BOSTIK Bielsko-Biała mają szanse do szybkiego rewanżu i przedłużenia… » więcej 2024-03-25, godz. 23:29 Było blisko. ZAKSA po pięciosetowym boju przegrywa w Warszawie Mimo bardzo dobrej gry kędzierzyńska ZAKSA przegrywa w stolicy. W ostatnim meczu 27 kolejki Polskiej Ligi Siatkówki trójkolorowi ulegli Projektowi Warszawa… » więcej 2024-03-25, godz. 20:30 Stypendia i powołania do reprezentacji województwa. Uroczysta gala sportowa w opolskim teatrze 147 sportowców z całego regionu odebrało dziś (25.03) dokumenty potwierdzające dołączenie do grona stypendystów marszałkowskich. » więcej 2024-03-25, godz. 09:57 Czas robót wykończeniowych i siania trawy. Raport z budowy Stadionu Opolskiego 'Pozostała tak zwana wykończeniówka'. Tak o zaawansowaniu prac przy budowie Stadionu Opolskiego mówi Katarzyna Oborska-Marciniak, wiceprezes Zakładu Komunalnego… » więcej 2024-03-25, godz. 09:48 ''Nie możemy sobie pozwolić na jakiekolwiek potknięcia''. Kędzierzyńska ZAKSA zagra z Projektem Warszawa Na zakończenie 27. kolejki PlusLigi siatkarzy Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zagra dziś (25.03) wieczorem na wyjeździe z zajmującym trzecie miejsce w… » więcej