Radio Opole » Sport i turystyka
2020-02-12, 21:14 Autor: Mariusz Chałupnik

Gwardia wypunktowała MMTS Kwidzyn

KPR Gwardia Opole [fot. Paweł Konieczny]
W 21. kolejce szczypiorniści opolskiej Gwardii zwyciężyli na wyjeździe MMTS Kwidzyn 24:21. Dzięki temu zespół Rafała Kuptela drugi raz z rzędu zapisał na swoim koncie komplet trzech punktów.
Pierwsza połowa ułożyła się pod dyktando Gwardii, która niemal przez cały czas prowadziła różnicą dwóch trafień. Po 30 minutach na tablicy wyników było 11:9.

Znacznie więcej emocji przyniosła druga połowa. Już na jej początku czerwone kartki obejrzeli Ryszard Landzwojczak z MMTS-u i Wiktor Kawka z Gwardii. Gospodarze zdołali zbliżyć się na jedno trafienie, ale opolanie szybko odpowiedzieli i rzucili sześć bramek z rzędu. To dało im komfort i kontrolę gry.

W ostatnich minutach miejscowi próbowali jeszcze odwrócić losy spotkania, ale Gwardia nie pozwoliła sobie wydrzeć wygranej i zwyciężyła 24:21.

Dzięki temu opolanie z 34 punktami na koncie umocnili się na piątej pozycji w tabeli Superligi.

Sport i turystyka

2020-02-22, godz. 19:11 I liga koszykarzy: zmienne szczęście opolskich zespołów Dwa punkty do swojego dorobku po 25. kolejce I ligi dopisali koszykarze Pogoni Prudnik, którzy pokonali w Kłodzku Nysę. Jednym punktem po porażce w Wałbrzychu… » więcej 2020-02-22, godz. 19:07 Nie ma mocnych na siatkarzy ZAKSY. Resovia przegrywa w Kędzierzynie w trzech setach W meczu 20. kolejki PlusLigi siatkarze Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokonali we własnej hali Asseco Resovię Rzeszów 3:0 (25:20, 25:22, 25:19) Najlepszym… » więcej 2020-02-22, godz. 18:54 Pewna wygrana z Solną Wieliczka. Uni wraca na fotel wicelidera Pewne zwycięstwo zanotowały na własnym parkiecie siatkarki Uni Opole. Podopieczne Nikoli Vettoriego poradziły sobie z 7R Solną Wieliczka w trzech setach. » więcej 2020-02-22, godz. 18:50 Ambitna Gwardia uległa Benfice. Za tydzień w Opolu szansa na rewanż Szczypiorniści Gwardii Opole przegrali w 3 kolejce rozgrywek grupowych Pucharu EHF z Benfiką Lizbona 24:29. Opolanie z zerowym dorobkiem zamykają tabelę. » więcej 2020-02-22, godz. 18:34 Stal Nysa zdobyła Kraków. Emocje tylko w pierwszym secie Bez żadnych problemów siatkarze Stali Nysa rozprawili się na wyjeździe z AZS-em AGH Kraków. Stalowcy zwyciężyli 3:0 i powiększyli swoją przewagę nad resztą I-ligowej… » więcej 2020-02-22, godz. 18:00 Przez judo do integracji. W Opolu dzieci z Polski walczą z rówieśnikami z Czech Różni ich kultura, język, kuchnia, ale łączy jedno - sport - konkretnie judo. W opolskiej hali Gwardii odbywa się turniej integracyjny. Trenują ze sobą i walczą… » więcej 2020-02-22, godz. 15:45 Odra gromi w ostatnim sparingu. Cieszy skuteczność Aż 5:1 piłkarze opolskiej Odry zwyciężyli w Zagłębiu Sosnowiec. Mecz dla obu ekip był ostatnim sprawdzianem przed wznowieniem rozgrywek I ligi. » więcej 2020-02-22, godz. 12:00 Kolejny trudny pojedynek przed siatkarkami UNI Opole Zespół Solna Wieliczka będzie przeciwnikiem siatkarek opolskiego UNI w meczu 24. kolejki I ligi. Ewentualna wygrana pozwoli UNI wrócić na drugie miejsce w tab… » więcej 2020-02-22, godz. 11:00 Koszykówka: Bardzo trudne zadanie Weegree, znacznie łatwiejsze Pogoni W 25. kolejce I ligi koszykarzy oba opolskie zespoły czekają mecze wyjazdowe. Weegree AZS Politechnika Opolska punktów poszuka w Wałbrzychu, a Pogoń Prudnik w… » więcej 2020-02-22, godz. 10:30 PlusLiga. Siatkarze kędzierzyńskiej ZAKSY o ligowe zwycięstwo powalczą z Resovią. Po efektownym zwycięstwie z VfB Friedrichshafen i wygraniu z kompletem punktów grupowej rywalizacji w Lidze Mistrzów, siatkarze Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle… » więcej