Radio Opole » Sport i turystyka
2019-11-30, 19:39 Autor: Grzegorz Frankowski

Planowe zwycięstwo kędzierzyńskiej ZAKSY. Trójkolorowi pokonali GKS Katowice 3:1

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - VERVA Warszawa Orlen PALIWA [fot. Paweł Konieczny]
W spotkaniu 8. kolejki rozgrywek PlusLigi Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokonała przed własną publicznością GKS Katowice 3:1 (25:22, 24:26, 25:18, 25:17). MVP meczu wybrany został Kamil Semeniuk. ZAKSA z dorobkiem 24 punktów jest liderem ligowej tabeli.
Pierwszy set bardzo długo miał wyrównany przebieg. Oba zespoły grały punkt za punkt i tak było do stanu 20:20. W samej końcówce gospodarze zdołali w końcu odskoczyć na kilka punktów swoim rywalom i ostatecznie wygrali 25:22. Decydujący punkt zdobył atakiem z lewego skrzydła Kamil Semeniuk.

W drugim secie od początku lepiej radzili sobie zawodnicy GKS-u Katowice. Po kilku skutecznych akcjach goście wyszli na prowadzenie 7:5, a następnie 10:8,15:13 i 18:16. Za chwilę trójkolorowi wyrównali, między innymi dzięki skutecznemu blokowi Aleksandra Śliwki, który zatrzymał atak Jakuba Jarosza. Gdy wydawało się, że kędzierzynianie pójdą za ciosem, trzy punkty z rzędu zdobyli zawodnicy ze stolicy Górnego Śląska i objęli prowadzenie 21:18. Końcówka seta była niezwykle emocjonująca. Dobrze grający GKS doprowadził do stanu 24:21. ZAKSA wyrównała, dwa kolejne punkty zdobyli jednak katowiczanie i to oni wygrali tego seta 26:24.

Po zmianie stron goście dotrzymywali kroku mistrzom Polski do stanu 9:9. Później ZAKSA zaczęła grać zdecydowanie bardziej efektywnie i zarazem efektownie. Trójkolorowi zbudowali sporą przewagę i pewnie wygrali trzeciego seta 25:18.

W następnej odsłonie rozpędzony zespół z Kędzierzyna całkowicie dominował już na boisku. Drużyna trenera Nicloli Grbicia wygrała gładko 25:17, a całe spotkanie 3:1.

Sport i turystyka

2024-04-17, godz. 17:26 Smutny koniec bolesnego sezonu. ZAKSA na 10. miejscu w PlusLidze Siatkarze Grupa Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle zajęli 10. miejsce na koniec sezonu 2023/24 w rozgrywkach PlusLigi. W drugim spotkaniu o 9. pozycję, kędzierzynianie… » więcej 2024-04-17, godz. 11:00 ZAKSA kończy sezon. Zagra w Bełchatowie rewanż ze Skrą Siatkarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle kończą sezon 2023/24 PlusLigi. Na którym miejscu? Na to pytanie odpowiedź poznamy wieczorem, ponieważ ZAKSIE… » więcej 2024-04-15, godz. 00:22 ZAKSA przegrywa pierwszy mecz o 9. miejsce Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle przegrała w pierwszym meczu rywalizacji o 9. miejsce na zakończenie sezonu PlusLigi ze Skrą Bełchatów 1:3 (22:25, 25:18… » więcej 2024-04-14, godz. 20:57 Weegree wygrywa na koniec fazy zasadniczej. W play-offach zagrają z Astorią Bydgoszcz Koszykarze Weegree AZS-u Politechniki Opolskie pokonali w ostatnim meczu fazy zasadniczej sezonu 2023/24 Górnika Wałbrzych 90:87. Najwięcej punktów dla opolskiego… » więcej 2024-04-14, godz. 14:00 ZAKSA powalczy ze Skrą o rozczarowujące 9. miejsce na koniec sezonu To ostatni mecz siatkarskiej PlusLigi w kędzierzyńskiej hali w tym sezonie. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zmierzy się w nim ze Skrą Bełchatów. » więcej 2024-04-14, godz. 13:17 Weegree gra na zakończenie fazy zasadniczej z Górnikiem Wałbrzych W ostatnim meczu fazy zasadniczej Bank Pekao 1. Ligi, koszykarze Weegree AZS-u Politechniki Opolskiej zmierzą się dziś (14.040 przed własną publicznością… » więcej 2024-04-13, godz. 20:24 Ćwierćfinał i ani kroku dalej. Stal Nysa przegrywa w Zawierciu z Wartą To były miłe złego początki. PSG Stal Nysa przegrała z Wartą Zawiercie 2:3 w drugim meczu ćwierćfinału rozgrywek siatkarskiej PlusLigi. » więcej 2024-04-13, godz. 20:21 MKS Kluczbork zwycięski w Tarnowskich Górach MKS Kluczbork wywozi trzy punkty z trudnego terenu. Podopieczni Łukasza Ganowicza wygrali 3:2 z Gwarkiem Tarnowskie Góry. » więcej 2024-04-13, godz. 18:37 Porażka Gwardii Opole w Gdańsku z Wybrzeżem Nie udał się wyjazd do Trójmiasta szczypiornistom Corotop Gwardii Opole. Nasi ulegli w rundzie spadkowej Orlen Superligi Wybrzeżu Gdańsk 29:31. » więcej 2024-04-13, godz. 14:00 PSG Stal Nysa przed rewanżem w ćwierćfinale PlusLigi Siatkarze PSG Stal Nysa zagrają dziś (13.04) na wyjeździe z Aluronem Wartą Zawiercie. » więcej