Radio Opole » Sport i turystyka
2019-07-27, 20:25 Autor: Mariusz Chałupnik

Odra Opole na inaugurację zremisowała w Legnicy z Miedzią

Odra Opole bezbramkowo zremisowała w Legnicy z Miedzią [fot. Kassem Chabayta]
Na otwarcie sezonu 2019/2020 I ligi Odra Opole wywalczyła cenny punkt na wyjeździe. Podopieczni Mariusza Rumaka 0:0 zremisowali ze spadkowiczem z ekstraklasy - Miedzią Legnica.
30 minut potrzebowała faworyzowana Miedź, żeby zaznaczyć swoją przewagę na boisku. Gospodarze mocno przycisnęli, ale dali tym samym okazję Odrze do kontr. Najlepszą okazję w 36. minucie miał Bartłomiej Wdowik, który znalazł się sam na sam z bramkarzem miejscowych, ale w ostatnim momencie stracił panowanie nad piłką.

W drugiej połowie bardziej mogła podobać się Odra. Opolanie stworzyli sobie więcej sytuacji, ale zdecydowanie zabrakło wykończenia.

- Myślę, że z tego remisu możemy być zadowoleni – mówi Mariusz Rumak, trener Odry. - Graliśmy na trudnym terenie z zespołem, który spadł z ekstraklasy. Z zepołem, który ma wielu dobrych piłkarzy. Szczególnie po tej pierwszej połowie, kiedy to Miedź dominowała, to udało nam się drugą połowę zagrać inaczej. Przejęliśmy trochę kontrolę nad tym meczem, mieliśmy swoje sytuacje, ale myślę, że ten punkt jest odzwierciedleniem tego co się działo na boisku.

- Remis szanujemy, ale była też szansa na trzy punkty – dodaje Sebastian Bonecki, pomocnik Odry. - Pierwsza połowa dla Miedzi, bo myślę, że za bardzo się cofneliśmy. Nie doskakiwaliśmy do przeciwnika i mieli dużo miejsca do grania. Druga połowa, gdy zmieniliśmy to i wyszliśmy trochę innym ustawieniem - wyżej do przeciwnika - to była ona dla nas. Szkoda tylko, że nie udokumentowaliśmy tego bramką. Była szansa, czy po moim wolnym, okazję miał też Szymon Skrzypczak, dlatego szkoda. Ale na pewno nie ma co marudzić. Ten punkt cieszy.

Odra na początek sezonu zremisowała z Miedzią 0:0 i z trudnego terenu wywozi punkt.
Mariusz Rumak
Sebastian Bonecki

Sport i turystyka

2020-09-20, godz. 10:00 Wysoka porażka Rolnika w półfinale. W niedzielę walka o brąz W Poznaniu trwają mistrzostwa Polski w futsalu kobiet. W gronie czterech najlepszych drużyn jest zespół z Głogówka. Za nami półfinały. Rolnik przegrał… » więcej 2020-09-20, godz. 09:00 Opolanie najlepsi. W finale pokonali Pogoń Prudnik Weegree AZS Politechnika Opolska wygrała dwudniowy turniej w Prudniku. To już ostatnie sprawdziany przed sezonem I-ligi. » więcej 2020-09-19, godz. 22:23 Planowe zwycięstwo siatkarzy kędzierzyńskiej ZAKSY w PlusLidze W pierwszym meczu przed własną publicznością w nowym sezonie Polskiej Ligi Siatkówki Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokonała w hali przy ul. Mostowej… » więcej 2020-09-19, godz. 19:49 Trwa świetna passa opolskiej Odry. Niebiesko-czerwoni tym razem wygrali w Nowym Sączu W meczu 4. kolejki Fortuna 1. Ligi piłkarze trenera Dietmara Brehmera pokonali na wyjeździe Sandecję Nowy Sącz 2:1. To trzecia kolejna wygrana Odry w tym … » więcej 2020-09-19, godz. 19:27 III liga. Słaby mecz MKS-u Kluczbork z młodzieżą Zagłębia Lubin W meczu 9. kolejki III ligi piłki nożnej MKS Kluczbork przegrał na własnym stadionie z Zagłębiem II Lubin 0:2. Drużyna z Dolnego Śląska odniosła zasłużone… » więcej 2020-09-19, godz. 18:30 Czas na przywitanie z kibicami. Siatkarze kędzierzyńskiej ZAKSY o ligowe punkty zagrają w hali ,,Azoty” W pierwszym meczu przed własną publicznością w nowym sezonie PlusLigi Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zmierzy się dziś (19.09) wieczorem z MKS-em Będzin… » więcej 2020-09-19, godz. 17:10 Strategia, współpraca, ale przede wszystkim aktywność fizyczna. Taki jest Rajd Przygodowy Wyzwanie Około 150 osób bierze udział w tegorocznej edycji Rajdu Przygodowego Wyzwanie. Uczestnicy w pieszej i rowerowej kategorii open wystartowali około godzizy 10:00… » więcej 2020-09-19, godz. 15:00 Zdecydowana wygrana OK Bedmet Kolejarz Opole W sobotniej (19.09) rywalizacji opolanie pewnie pokonali SpecHause PSŻ Poznań 59:31. » więcej 2020-09-19, godz. 10:00 Gwardia Opole i Radio Opole kontynuują współpracę Występująca w najwyższym szczeblu rozgrywek Gwardia Opole i Radio Opole przedłużają współpracę. Porozumienie o współpracy ogłoszono na konferencji… » więcej 2020-09-19, godz. 09:30 VII Memoriał im. Stanisława Szozdy w najbliższą niedzielę w Prudniku. Będą zmiany w organizacji ruchu W niedzielę (20.09) od 9.00 do 18.00 w Prudniku zagoszczą kolarze. To wyścig kolarski - 7. Memoriał im. Stanisława Szozdy - Finał Mistrzostw Polski w Kryteriach… » więcej