Radio Opole » Sport i turystyka
2019-06-10, 20:27 Autor: Mariusz Studzienny

Medale dla opolskich judoków

Medale judoków z Opola. [Foto klub]
Medale judoków z Opola. [Foto klub]
Medale judoków z Opola. [Foto klub]
Medale judoków z Opola. [Foto klub]
Medale judoków z Opola. [Foto klub]
Medale judoków z Opola. [Foto klub]
Krzysztof Wieczorek - fot. J.J. Halke FANJUDO
Krzysztof Wieczorek - fot. J.J. Halke FANJUDO
Ekipa TS Gwardia Opole - fot. arch.klubowe
Ekipa TS Gwardia Opole - fot. arch.klubowe
Ekipa UKS Okay Opole - fot. arch.klubowe
Ekipa UKS Okay Opole - fot. arch.klubowe
Udany start zawodników Klubu Sportów Walki Opole. Z osiągnięciami wracają również judocy niepełnosprawni.
Podczas Międzynarodowego Pucharu Polski Judo Masters, Klub Sportów Walki Opole zdobył 3 medale: dwa złote dla Jolanty Brożyny i Andrzeja Brożyny w swojej kategorii. Andrzej Brożyna był też trzeci w klasyfikacji generalnej.

Wspaniały wynik osiągnęli również opolscy judocy podczas Mistrzostw Polski Osób Niepełnosprawnych, które w minioną niedzielę odbyły się w Luboniu k/Poznania, zdobywając w nich grad medali. Podopieczni trenerów Jerzego Dodziana, Agaty Mróz-Pańkowskiej i Lesława Licznara stoczyli na macie wiele pasjonujących pojedynków, po których niejednokrotnie cieszyli się z odniesionego zwycięstwa.

Złote medale wywalczyli: Magdalena Kowal, Przemysław Prauzner, Piotr Wasyliszyn (wszyscy UKS Okay Opole), Krzysztof Wieczorek i Daniel Przybyła (obaj TS Gwardia Opole).

Brązowe medale zdobyli: Fabian Szymaniec, Dominik Wilczek, Piotr Stelmach (wszyscy TS Gwardia Opole) i Arkadiusz Soluch (UKS Okay Opole).

Na wyróżnienie zasługują również Marta Telesz i Tomasz Jurecki, którzy zajęli miejsca tuż za podium oraz Mariusz Makieła i Michał Zawiślak, którzy ukończyli rywalizację na miejscu piątym (wszyscy UKS Okay Opole).

- Osiągnięty wynik jest efektem wzorowej pracy wykonywanej w opolskich klubach judo z uczniami Zespołu Szkół Specjalnych w Opolu i podopiecznymi opolskiej Fundacji Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym - zaznacza Jacek Jęchorek z
Okręgowego Związku Judo w Opolu.

Sport i turystyka

2019-06-20, godz. 19:30 Opolem ponownie rządzić będą skoczkowie wzwyż. W ten weekend Opolski Festiwal Skoków Włoch Gianmarco Tamberi oraz Ukrainka Irina Gieraszczenko to gwiazdy 14. Opolskiego Festiwalu Skoków. Włoch to halowy mistrz Europy z 2019 roku. Osiągnął na t ... » więcej 2019-06-20, godz. 10:30 Trzech naszych zawodników weźmie udział w mistrzostwach świata seniorów w badmintonie Na przełomie lipca i sierpnia w Katowicach zostaną rozegrane Mistrzostwa Świata Seniorów Światowej Federacji Badmintonowej. Weźmie w nich udział niemal 3 tysi ... » więcej 2019-06-19, godz. 18:15 "Frajda" od dziś znów dostarcza frajdy. Wraz z końcem roku szkolnego rozpoczął się sezon na nyskim kąpielisku miejskim 'Frajda' - taką nazwę nosi od dziś nyskie kąpielisko miejskie. Propozycja chłopca o imieniu Tymon zwyciężyła w konkursie organizowanym w szkołach na terenie g ... » więcej 2019-06-19, godz. 15:43 Polonii Głubczyce nie stać na III ligę. "Nie stać nas na awans" W sobotę (15.06) piłkarze Polonii Głubczyce świętowali zwycięstwo w IV lidze i promocję do ligi III. Władze klubu zdecydowały jednak, że Polonia nie skorzysta ... » więcej 2019-06-19, godz. 13:30 Kędzierzyński klub Mistrzem Polski w baseballu Zawodnicy UKS Caper z Kędzierzyna-Koźla zakochali się w sporcie znanym z amerykańskich filmów. Baseball tak przypadł im do gustu, że od prawie 4 lat intensywn ... » więcej 2019-06-19, godz. 11:51 Zmarł dziennikarz sportowy Mariusz Karpiński Minionej nocy zmarł w szpitalu wieloletni dziennikarz sportowy Mariusz Karpiński. Przez kilkadziesiąt lat związany był z opolskim oddziałem Telewizji Polskiej ... » więcej 2019-06-19, godz. 09:15 Nowe twarze w opolskim UNI. Do klubu dołączyły przyjmująca i środkowa Trwają zbrojenia w siatkarskim UNI Opole. Do I-ligowca dołączyła Kinga Stronias. » więcej 2019-06-18, godz. 21:00 Kolejarz będzie protestował w żużlowej centrali. To pokłosie decyzji sędziego o odwołaniu ostatniego meczu ligowego Działacze Kolejarza Opole złożą protest do Głównej Komisji Sportu Żużlowego w związku z odwołaniem przez sędziego Pawła Palkę spotkania z Wandą Kraków, które ... » więcej 2019-06-18, godz. 17:54 Na początek wyjazd do Legnicy. PZPN podał rozkład I kolejki zaplecza ekstraklasy Piłkarzy Odry Opole czeka bardzo trudny start rozgrywek sezonu 2019/2020. W pierwszej kolejce Fortuna I ligi opolanie zagrają - 27 lub 28 lipca - w Legnicy z ... » więcej 2019-06-18, godz. 16:15 Rowerem bezpiecznie z Kluczborka do zalewu w Ligocie Górnej. Jest też nowy parking dla samochodów Rowerzyści mają ułatwiony dojazd z Kluczborka do zalewu w Ligocie Górnej. Zakończyła się budowa ścieżki o długości 2,5 kilometra oraz parkingu przy zalewie na ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »