Radio Opole » Sport i turystyka
2018-01-17, 22:00 Autor: Joanna Matlak

Decyzja w sprawie budowy nowego stadionu Odry Opole w przyszłym tygodniu

Stadion przy Oleskiej [fot. Daria Placek]
Stadion przy Oleskiej [fot. Daria Placek]
Wejście na stadion miejski [fot. Daria Placek]
Wejście na stadion miejski [fot. Daria Placek]
Dziś (17.01) doszło do spotkania ratuszowego zespołu ds. stadionu. W dyskusji ścierają się dwa głosy: jeden optujący za lokalizacją nowoczesnego obiektu na ul. Północnej i drugi mówiący o modernizacji stadionu przy ul. Oleskiej.
- Ja oczywiście jestem zwolennikiem budowy nowego i nowoczesnego stadionu na miarę stolicy województwa i na miarę całego regionu, z widownią na co najmniej 10 tys. miejsc, ale chcemy dać czas temu drugiemu głosowi wybrzmieć, sprawdzić jak w praktyce taki stadion byłby przyjęty przez kibiców - mówi Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola.

Spotkanie zespołu ds. stadionu zbiegło się z wizytą przedstawicieli Polskiego Związku Piłki Nożnej, którzy mieli ocenić możliwość tymczasowego przystosowania stadionu przy ul. Oleskiej do wymogów ekstraklasy.

– Ich pierwszy odbiór, niestety, nie jest zbyt optymistyczny – dodaje Arkadiusz Wiśniewski. - Stan naszej wiedzy, ale chcemy to jeszcze uzupełnić, upewnić się i sprawdzić czy nie jest inaczej, pokazuje, że budowa stadionu na ul. Oleskiej jest możliwa, ale bez solidnego zaplecza treningowego i na widowni nie większej niż 6 tys. osób. Jeżeli mielibyśmy zostać w tamtym miejscu i mówić o modernizacji stadionu, to z takimi ograniczeniami musimy się liczyć - mówi prezydent.

Ostateczna decyzja ws. stadionu ma zapaść w przyszłym tygodniu, potem miasto ogłosi konkurs na jego koncepcję.
Arkadiusz Wiśniewski
Arkadiusz Wiśniewski

Sport i turystyka

2018-08-15, godz. 23:00 Pucharowe niespodzianki na Opolszczyźnie Mimo, iż odbyła się dopiero pierwsza runda rywalizacji w piłkarskim Pucharze Polski na Opolszczyźnie, to nie zabrakło w niej niespodzianek. Odpadły z rywaliza ... » więcej 2018-08-15, godz. 20:00 W Kędzierzynie-Koźlu ścigali się na rowerach górskich Na terenowej trasie między osiedlami Kłodnica oraz Żabieniec odbyły się w pierwsze mistrzostwa Kędzierzyna-Koźla w kolarstwie MTB. Wystartowało w nich ponad s ... » więcej 2018-08-15, godz. 12:00 Pierwsze zmiany na stadionie żużlowym w Opolu. Nie ma już starych kas Rozpoczął się planowany remont stadionu Kolejarza Opole. Na razie sprzed bramy obiektu przy Wschodniej zniknęły stare kasy. » więcej 2018-08-15, godz. 11:00 Piłkarski Puchar na Opolszczyźnie rozpoczęty We wtorkowe (14.08) popołudnie odbyły się dwa pierwsze mecze pierwszej rundy piłkarskiego Pucharu Polski na Opolszczyźnie, w których padło 15 bramek. » więcej 2018-08-15, godz. 09:00 W Branicach powstanie OSA, czyli miejsce do ćwiczeń dla małych i dużych Strefa zabaw i ćwiczeń dla najmłodszych oraz miejsce do rekreacji dla osób starszych. W Branicach powstanie Otwarta Strefa Aktywności. » więcej 2018-08-14, godz. 14:41 Wygrany sparing Odry Opole Piłkarze Odry Opole wykorzystali czas pomiędzy 4., a 5. kolejką Fortuny I ligi i rozegrali mecz sparingowy ze Ślęzą Wrocław. Opolanie pokonali III-ligowca 4:0. » więcej 2018-08-14, godz. 13:00 Zmienia się centrum Branic. Trwa remont parku Nowa muszla koncertowa, kolorowa chodnikowa fontanna, ścieżki i ławki oraz siłownia na świeżym powietrzu. W Branicach trwają prace związane z rewitalizacją pa ... » więcej 2018-08-14, godz. 06:00 Sukcesy polskich lekkoatletów w Berlinie mają przełożenie na treningi opolskich dzieci W programie 'Wakacje z lekkoatletyką' biorą udział uczniowie od 10 roku życia. Jak mówi trener Patryk Komar, zainteresowanie tą dyscypliną wśród młodych sport ... » więcej 2018-08-13, godz. 20:30 Oleska Laguna jest pod dachem, ale basen i tak cieszy się popularnością podczas wakacji Za oknem upały, ale kryty basen i tak cieszy się dużą popularnością. Tak jest od kilku lat w okresie wakacyjnym na pływalni Oleska Laguna. » więcej 2018-08-13, godz. 17:00 Były skoczek wzwyż Janusz Trzepizur o ME w Berlinie: mamy Wunderteam Polscy lekkoatleci zajęli drugie miejsce w klasyfikacji medalowej mistrzostw Europy w Berlinie. - Emocje przed telewizorem i na widowni były ogromne - ocenia ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »