Radio Opole » Sport i turystyka
2017-12-01, 21:00 Autor: Ewelina Laxy

Przygotowują się do turnieju piłkarskiego. Odbyło się losowanie grup Adwokat Cup

Losowanie grup Adwokat Cup [fot. OIA]
Losowanie grup Adwokat Cup [fot. OIA]
Losowanie grup Adwokat Cup [fot. OIA]
Losowanie grup Adwokat Cup [fot. OIA]
Losowanie grup Adwokat Cup [fot. OIA]
Losowanie grup Adwokat Cup [fot. OIA]
Losowanie drużyn nie tylko na mundial. Dzisiaj (1.12) odbyło się losowanie do poszczególnych grup turniejowych, które wystąpią podczas Adwokat Cup. Zawody są skierowane dla młodzieży z niepełnosprawnościami intelektualnymi. Drużyny to odpowiedniki tych, które wezmą udział w piłkarskich mistrzostwach Świata w Rosji. Będą one rywalizować w eliminacjach grupowych oraz w finałach.
- Były wylosowywane zespoły, szkoły, grupy. Następnie przydzielano losy do poszczególnych grup. Jest grupa śmierci. Jest to grupa C, w której występują drużyny: Brazylii, Polski, Meksyku i Belgii. I wydaje się to być grupa najmocniejsza biorąc pod uwagę pochodzenie zawodników, zaawansowanie techniczne - mówi mec. Łukasz Wójcik z Okręgowej Rady Adwokackiej w Opolu.

Zespoły, które wezmą udział w turnieju otrzymały już stroje w barwach państw, które wylosowały. Każda drużyna ma też swojego opiekuna.

Jak mówi mec. Ewa Łukomska-Boroń z Okręgowej Izby Adwokackiej w Opolu, jest to bardzo dobra okazja to integracji i wspólnej zabawy.

- Te dzieci potrzebują otwarcia społeczeństwa na ich potrzeby, na ich inność. One były niezwykle skoncentrowane podczas losowania, cieszyły się, jak wylosowały dane państwo, oczekiwały, miały swoje grupy, swoje predyspozycje. Fantastyczna zabawa dla tych dzieci, a, że przy okazji my adwokaci też potrafimy się dobrze przy tym bawić, to fantastycznie.

W turnieju weźmie udział 15 szkół. Finał odbędzie się 18 maja w Kluczborku. Zwycięska drużyna pojedzie m.in. na mecz piłkarski na Stadionie Narodowym.

Wydarzenie jest organizowane z okazji 100-lecia Odrodzonej Adwokatury w Polsce oraz 65-lecia Izby Adwokackiej w Opolu.
mec. Łukasz Wójcik
mec. Ewa Łukomska-Boroń

Sport i turystyka

2018-08-18, godz. 17:52 Dębie ma wyremontowane boisko piłkarskie. Ma skorzystać lokalna społeczność i 1. FC Chronstau Uroczyście oddano dziś (18.08) do użytku wyremontowane boisko piłkarskie w Dębiu (gmina Chrząstowice). Pełnowymiarowa płyta ma służyć lokalnemu społeczeństwu, ... » więcej 2018-08-18, godz. 14:30 Tym razem na piasku rywalizowali piłkarze w Opolu. "Piłka płata figle, a bieganie sprawia duże problemy" 30 zawodników rywalizowało od rana w turnieju beach soccera na boisku Centrum Sportu w Opolu. » więcej 2018-08-18, godz. 10:00 Orlik Opole trenuje i kompletuje kadrę Hokeiści Orlika Opole przygotowują się do sezonu Polskiej Hokej Ligi. Za drużyną część ogólnorozwojowa, teraz przyszedł czas na zajęcia na lodzie. Zespół jest ... » więcej 2018-08-17, godz. 22:30 Pierwsza domowa porażka. Odra Opole - GKS Jastrzębie 1:2 Opolska Odra przegrała drugi mecz z rzędu i pierwszy przed własną publicznością. W piątej kolejce Fortuny I ligi opolanie ulegli GKS-owi Jastrzębie 1:2. » więcej 2018-08-17, godz. 19:30 Ruszyła sprzedaż wejściówek na mecz polskiej reprezentacji piłkarskiej U-19. Spotkanie we wrześniu w Opolu Ruszyła przedsprzedaż biletów na towarzyskie spotkanie reprezentacji do lat 19 Polski i Szkocji. Te zespoły spotkają się w naszym regionie we wrześniu dwukrot ... » więcej 2018-08-17, godz. 16:00 Czwartoligowi piłkarze zagrają o punkty po raz drugi Po raz drugi o punkty walczyć będą piłkarze czwartoligowi, a najciekawiej zapowiadają się mecze w Strzelcach Opolskich, Ozimku i Czarnowąsach. » więcej 2018-08-17, godz. 14:00 Kolejarz Opole znów na wyjeździe. Do składu wraca Sebastian Ułamek Drużyna OK Kolejarza Opole w niedzielę (19.08) zmierzy się w Bydgoszczy z Polonią. W awizowanym zestawieniu opolskiego zespołu znalazł się Sebastian Ułamek. » więcej 2018-08-17, godz. 11:17 Trudne mecze trzecioligowych piłkarzy W trzeciej kolejce piłkarskiej trzeciej ligi tylko zdzieszowiczanie i drużyna z Głuszyny zagrają w roli gospodarzy. Ale wcale nie będzie im dzięki temu łatwie ... » więcej 2018-08-17, godz. 09:30 Powrócić na zwycięską ścieżkę. Odra Opole zagra z GKS-em Jastrzębie Beniaminek, GKS Jastrzębie będzie rywalem opolskiej Odry w piątej kolejce Fortuny I ligi. Opolanie po świetnym początku i po dwóch wygranych, później nieco sp ... » więcej 2018-08-17, godz. 09:30 Przebudowane boisko w Zębowicach to mniejsze ryzyko kontuzji Pół miliona złotych kosztowała przebudowa boiska wielofunkcyjnego w Zębowicach. Za budynkiem szkoły podstawowej, wcześniej gimnazjum, przy ulicy Oleskiej było ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »