Radio Opole » Sport i turystyka
2017-12-01, 21:00 Autor: Ewelina Laxy

Przygotowują się do turnieju piłkarskiego. Odbyło się losowanie grup Adwokat Cup

Losowanie grup Adwokat Cup [fot. OIA]
Losowanie grup Adwokat Cup [fot. OIA]
Losowanie grup Adwokat Cup [fot. OIA]
Losowanie grup Adwokat Cup [fot. OIA]
Losowanie grup Adwokat Cup [fot. OIA]
Losowanie grup Adwokat Cup [fot. OIA]
Losowanie drużyn nie tylko na mundial. Dzisiaj (1.12) odbyło się losowanie do poszczególnych grup turniejowych, które wystąpią podczas Adwokat Cup. Zawody są skierowane dla młodzieży z niepełnosprawnościami intelektualnymi. Drużyny to odpowiedniki tych, które wezmą udział w piłkarskich mistrzostwach Świata w Rosji. Będą one rywalizować w eliminacjach grupowych oraz w finałach.
- Były wylosowywane zespoły, szkoły, grupy. Następnie przydzielano losy do poszczególnych grup. Jest grupa śmierci. Jest to grupa C, w której występują drużyny: Brazylii, Polski, Meksyku i Belgii. I wydaje się to być grupa najmocniejsza biorąc pod uwagę pochodzenie zawodników, zaawansowanie techniczne - mówi mec. Łukasz Wójcik z Okręgowej Rady Adwokackiej w Opolu.

Zespoły, które wezmą udział w turnieju otrzymały już stroje w barwach państw, które wylosowały. Każda drużyna ma też swojego opiekuna.

Jak mówi mec. Ewa Łukomska-Boroń z Okręgowej Izby Adwokackiej w Opolu, jest to bardzo dobra okazja to integracji i wspólnej zabawy.

- Te dzieci potrzebują otwarcia społeczeństwa na ich potrzeby, na ich inność. One były niezwykle skoncentrowane podczas losowania, cieszyły się, jak wylosowały dane państwo, oczekiwały, miały swoje grupy, swoje predyspozycje. Fantastyczna zabawa dla tych dzieci, a, że przy okazji my adwokaci też potrafimy się dobrze przy tym bawić, to fantastycznie.

W turnieju weźmie udział 15 szkół. Finał odbędzie się 18 maja w Kluczborku. Zwycięska drużyna pojedzie m.in. na mecz piłkarski na Stadionie Narodowym.

Wydarzenie jest organizowane z okazji 100-lecia Odrodzonej Adwokatury w Polsce oraz 65-lecia Izby Adwokackiej w Opolu.
mec. Łukasz Wójcik
mec. Ewa Łukomska-Boroń

Sport i turystyka

2018-06-21, godz. 09:45 Siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle zaczną nowy sezon w połowie października Odbyło się spotkanie prezesów siatkarskich klubów PlusLigi, na którym ustalone zostały zasady rozgrywek w nowym sezonie oraz szczegółowy terminarz gier. » więcej 2018-06-20, godz. 20:00 Opolscy strażacy wystartują w zawodach sportowych Blisko 30 zespołów weźmie w tym roku udział w wojewódzkich zawodach sportowo-pożarniczych Ochotniczych Straży Pożarnych oraz drużyn młodzieżowych. » więcej 2018-06-20, godz. 17:35 Najlepsi sportowcy z regionu nagrodzeni stypendiami marszałka 150 najlepszych zawodników z regionu odebrało stypendia sportowe marszałka województwa opolskiego. Stypendia dla sportowców reprezentujących Opolszczyznę na a ... » więcej 2018-06-20, godz. 16:00 Minimundial przedszkolaków. Wygrali wszyscy Przez prawie trzy godziny na boisku w Strzelcach Opolskich 10 drużyn przedszkolaków ze Strzelec Opolskich, Kadłuba i Szymiszowa grało w piłkę nożną. Było spor ... » więcej 2018-06-20, godz. 10:30 Antoni Piechniczek po przegranym meczu Polaków: Nie traćmy obiektywizmu i wyrozumiałości - Zwycięstwo trzeba sobie wbiegać w dobrym rytmie i na szybkości (...). Trzeba z większą odwagą wchodzić w pole karne i zwiększyć liczbę ludzi, którzy w tym p ... » więcej 2018-06-19, godz. 22:00 Opolskie strefy kibica przyciągnęły tłumy. Doping był doskonały, wynik... nie satysfakcjonuje [FILM, ZDJĘCIA] W opolskim Okrąglaku i na błoniach Politechniki Opolskiej zgromadzili się kibice uzbrojeni we wszystkie możliwe atrybuty, z szalikami i koszulkami na czele. W ... » więcej 2018-06-19, godz. 20:30 Kibice dopisali w Strefie Kibica w Kędzierzynie-Koźlu Ze smutnymi minami opuszczali Strefę Kibica w Kędzierzynie-Koźlu sympatycy reprezentacji Polski. Nasz zespół przegrał 1:2 na inaugurację Mistrzostw Świata z S ... » więcej 2018-06-19, godz. 10:00 Piechniczek: radość może być także w naszym obozie. Trener-legenda typuje wynik - Sądzę, że wynik 2:0, 2:1 jest absolutnie w zasięgu naszych możliwości - to przewidywania trenera Antoniego Piechniczka przed dzisiejszym meczem Polaków z Se ... » więcej 2018-06-19, godz. 08:30 Legia Warszawa wygrywa Rodło Cup 2018 [ZDJĘCIA] W tegorocznej edycji turnieju w kategorii wiekowej U-13 uczestniczyło 8 klubów. Drugie miejsce zajęła Pogoń Szczecin a trzecie Wisła Płock. Opolskie drużyny, ... » więcej 2018-06-18, godz. 15:30 Siatkarze plażowi z Opolszczyzny udanie zaczęli sezon. Stanęli na podium w Toruniu Przez trzy dni trwała rywalizacja na boiskach do siatkówki plażowej w Toruniu, a zawodnicy z Opolszczyzny zdobyli tam srebrny i brązowy medal. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »