Radio Opole » Sport i turystyka
2017-03-19, 18:00 Autor: Mariusz Chałupnik

Koszykarze AZS-u gromią i przedłużają nadzieje

Koszykarze AZS-u Politechniki Opolskiej wyrównali stan rywalizacji z MCKiS Jaworzno [fot. Donat Przybylski]
W drugiej lidze koszykarzy Weegree AZS-u Politechniki Opolskiej pokonali w drugim spotkaniu pierwszej rundy play-off MCKiS Jaworzno aż 85:54. Tym samym przedłużyli nadzieje na awans do półfinału, ponieważ w pierwszym meczu górą był zespół z Jaworzna.
Od początku spotkanie przebiegało pod dyktando akademików, którzy po pierwszej kwarcie prowadzili dziewięcioma punktami. W drugiej części gry opolanie powiększyli swoją przewagę do osiemnastu punktów. Świetne zawody rozgrywał Wojciech Leszczyński, który po 20. minutach gry miał na swoim koncie 15 punktów.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. AZS grał szybko, z pomysłem i po trzeciej kwarcie prowadził już 63:34. Czwarta kwarta była najbardziej wyrównana, ale i tak dwoma punktami zwyciężyli w niej akademicy, a w całym spotkaniu 85:54. W rywalizacji do dwóch wygranych jest remis 1:1.

- Cieszy nie tylko zwycięstwo, ale także jego rozmiary - mówi Adam Cichoń, środkowy AZS-u. - 30 punktów przewagi to zawsze buduje. Jednak skupiamy się już na następnym meczu, to jest priorytet i nawet jeśli wygramy jednym punktem, to wszyscy będą szczęśliwi.

Trzeci mecz odbędzie się w Jaworznie w środę (22.03).
Adam Cichoń

Sport i turystyka

2018-04-26, godz. 20:34 Żużel: Daniel Kaczmarek wygrywa w Opolu półfinał Srebrnego Kasku. Gospodarze daleko Daniel Kaczmarek wygrał opolski półfinał Srebrnego Kasku na żużlu. Reprezentant Get Well Toruń wywalczył 14 punktów. » więcej 2018-04-26, godz. 11:55 Drugi sezon rowerów miejskich w Kędzierzynie-Koźlu. Więcej jednośladów i punktów wypożyczania Po ubiegłorocznym, pilotażowym wprowadzeniu do Kędzierzyna-Koźla rowerów miejskich, władze miasta podpisały umowę na kolejne dwa lata działania tego systemu. ... » więcej 2018-04-26, godz. 06:15 Siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle krok od finału Ponad 150 minut trwało pierwsze spotkanie obrońców mistrzowskiego tytułu, ZAKSY Kędzierzyn-Koźle z Indykpolem AZS-em Olsztyn, w którym lepsi okazali się nasi ... » więcej 2018-04-25, godz. 12:45 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle walczy o awans do finału mistrzostw Polski Siatkarze kędzierzyńskiej ZAKSY rozpoczną pierwszy mecz półfinałów mistrzostw Polski. Muszą dwukrotnie pokonać Indykpol AZS Olsztyn, aby awansować do finału. » więcej 2018-04-25, godz. 11:00 Ćwierćfinał piłkarskiego Pucharu Polski na Opolszczyźnie Osiem zespołów piłkarskich z całego województwa walczy o pamiątkowe trofeum, 30 tysięcy złotych oraz prawo reprezentowania Opolszczyzny w rywalizacji na szcze ... » więcej 2018-04-25, godz. 07:02 Olimp Grodków zwycięzcą 2. ligi piłki ręcznej. Czas na wyższe cele [ZDJĘCIA] Zwycięstwem z Orlikiem Brzeg 29:10 zawodnicy Olimpu Grodków przypieczętowali swój awans do 1. ligi piłki ręcznej. Zawodnicy z naszego regionu zapewnili sobie ... » więcej 2018-04-23, godz. 20:15 Gwiazdy polskiego pływania przyjadą do Opola W Opolu będziemy mogli oglądać w akcji najlepszych pływaków w Polsce. W najbliższy weekend (28-29.04) spotkają się na basenie 'Wodna Nuta' i będą rywalizować ... » więcej 2018-04-23, godz. 17:09 Najlepsi piłkarze halowi zagrają w Final Four Pucharu Polski w Opolu Cztery najlepsze polskie drużyny futsalowe przyjadą w najbliższy weekend (28-29.04) do stolicy regionu, by po raz pierwszy w historii w Arenie Opole (dawnym O ... » więcej 2018-04-23, godz. 14:00 Olimp Grodków w pierwszej lidze Piłkarze ręczni Olimpu Grodków jeszcze przed rozegraniem wszystkich spotkań zapewnili sobie awans do pierwszej ligi, po pokonaniu 31:28 Tęczy Kościan. » więcej 2018-04-23, godz. 12:00 ZAKSA Strzelce Opolskie zdemolowała przeciwnika Siatkarze ZAKSY Strzelce Opolskie potrzebowali tylko 145 minut aby dwukrotnie pokonać MCKiS Jaworzno w drugiej rundzie rywalizacji o awans do pierwszej ligi. » więcej