Radio Opole » Kultura i rozrywka
2020-04-21, 09:00 Autor: Mariusz Majeran

Lukas Gogol działa w internecie i ma ręce pełne roboty

Lukas Gogol [fot. Justyna Krzyżanowska]
Lukas Gogol [fot. Justyna Krzyżanowska]
Zdolny opolski akordeonista Lukas Gogol w dobie kwarantanny narodowej musi pogodzić naukę w dwóch szkołach z ćwiczeniami na akordeonie. Jednocześnie uczęszcza do opolskiego plastyczniaka i do szkoły muzycznej.
- Wiadomo, teraz trzeba wszystko robić w domu - dodaje młody muzyk. Lekcje odbywają się w domu, wiadomo. Dostajemy różne zagadnienia, przynajmniej w szkole plastycznej. Odrabiamy je, następnie odsyłamy nauczycielom. Aczkolwiek zdarzają się lekcje, dajmy na to przez messengera. W szkole muzycznej wygląda to tak, że mamy po prostu lekcje zdalne. Konsultujemy się z nauczycielem przez wideorozmowę.

- Znajduję także czas by ćwiczyć i nagrywać nowe utwory - podkreśla Gogol. - Ja jestem raczej człowiekiem, który działa po nocach, więc wtedy mam cisze i spokój w domu. Jest tu nas trochę dużo, ze względu na to, że mam rodzeństwo. Działam po nocach i nagrywam po nocach w piwnicy.

W domowych warunkach powstają także teledyski, które reżyseruje i filmuje 9-cio letnia siostra Lukasa Gogola. W domowej piwnicy powstają także utwory na płytę. Za dwa tygodnie pojawi nowy projekt, w którym usłyszymy akordeon z przetworzeniem dźwiękowym oraz z jednym z lepszych polskich beatboxerow Szymonem Mateckim.

Lukas Gogol w przygotowaniu ma także projekt z krakowską wokalistką jazzową, która również brała udział w 11 edycji "Mam talent", którą Lukas Gogol wygrał.
Lukas Gogol cz. 1
Lukas Gogol cz. 2

Kultura i rozrywka

2020-08-13, godz. 13:16 Pierwszy koncert z publicznością w Kędzierzynie-Koźlu w czasach pandemii Miejski Ośrodek Kultury w Kędzierzynie-Koźlu organizuje pierwszy w czasach pandemii koronawirusa koncert z udziałem publiczności. W sali widowiskowo-kinowej… » więcej 2020-08-12, godz. 21:00 Zwrot akcji w sprawie likwidacji kluczborskiego MDK-u. Minister edukacji zgodził się, uchylając decyzję opolskiego… Jest zgoda ministra edukacji narodowej na likwidację Młodzieżowego Domu Kultury w Kluczborku. Resort uchylił tym samym negatywną opinię Opolskiego Kuratora… » więcej 2020-08-11, godz. 21:35 W środę rusza sprzedaż biletów na 57. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki. Tym razem kolejek przed NCPP nie będzie W środę (12.08) rusza sprzedaż biletów na 57. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu. W tym roku, przypomnijmy, z powodu sytuacji epidemicznej w kraju… » więcej 2020-08-09, godz. 11:55 Nie ma Śląskiego Lata Muzycznego, ale tradycyjny "Heuriger" w Głogówku się odbędzie! Pandemia koronawirusa spowodowała, że w tym roku na Opolszczyźnie nie odbędzie się 31. Międzynarodowy Kurs Muzyczny ani towarzyszący mu festiwal 'Śląskie… » więcej 2020-08-07, godz. 08:18 Pierwszy koncert grupy "Zakuka" w Studiu M im.SBB Radia Opole Tradycyjne opolskie melodie w połączeniu z nowoczesnymi brzmieniami wypełniły Studio M im. SBB Radia Opole. Pierwszy swój koncert na naszej scenie zagrał… » więcej 2020-08-06, godz. 18:00 Spore zainteresowanie seansami w plenerze w powiecie namysłowskim. "Zawsze mamy komplet widzów" Sporym zainteresowaniem cieszą się tegoroczne seanse kina plenerowego w powiecie namysłowskim. Oprócz stolicy powiatu, filmy można oglądać także w gminie… » więcej 2020-08-06, godz. 14:00 Ostatnie bilety na sobotni (08.08) koncert zespołu Evorevo Evorevo to wrocławska grupa, która wystąpi na tarasie amfiteatru Narodowego Centrum Polskiej Piosenki w Opolu. Tworzą ją: Igor Pudło, członek duetu Skalpel… » więcej 2020-08-06, godz. 10:50 Prudnicka poetka Zofia Kulig spotka się z czytelnikami w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu Zofia Kulig to autorka pięciu pozycji poetyckich i zbioru opowiadań. Kilkukrotna laureatka ogólnopolskich konkursów literackich. Pisze prozę, poezję, felietony… » więcej 2020-08-05, godz. 10:57 Letnia pracownia artystyczna w Prudnickim Ośrodku Kultury dobiega końca Malarstwo, grafika, ceramika i akwarela - to tylko kilka z wielu propozycji zajęć artystycznych, które proponuje w wakacje Prudnicki Ośrodek Kultury. W tych… » więcej 2020-08-04, godz. 17:00 Zakuka w Studiu M im. SBB. Koncert bez udziału publiczności. Transmisja na kanałach społecznościowych Radia Opole Kolejny koncert w Studiu M im. SBB Radia Opole bez udziału publiczności. W czwartkowy wieczór (06.08) na naszej scenie wystąpi Zakuka. Grupę tworzy duet wokalistka… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***