Radio Opole » Kultura i rozrywka
2020-01-19, 09:00 Autor: Witold Wośtak

Charytatywny koncert w Kluczborku dla Patryka Radwańskiego. Jedyną szansą jest droga terapia w USA

Tenor Wojciech Poprawa [fot. Barbara Brzezińska]
Tenor Wojciech Poprawa [fot. Barbara Brzezińska]
Arie operetkowe i musicalowe, czyli karnawałowa uczta dla wszystkich. W ten sposób organizatorzy zapowiadają Charytatywny Koncert Noworoczny dla Patrysia w Kluczborku.
Przedsięwzięcie zaplanowano na niedzielę (19.01) w hali OSiR.

9-miesięczny Patryk Radwański walczy ze śmiertelną chorobą rdzeniowego zaniku mięśni typu pierwszego. Jedyną szansą jest terapia genowa w Stanach Zjednoczonych, która kosztuje 9 milionów złotych. Uzbierano niemal połowę tej kwoty, ale całość trzeba mieć do 3 lutego.

- Wystąpi Wojciech Poprawa i przyjaciele, a do hali wejdzie nawet tysiąc osób - mówi Grzegorz Błażewski, naczelnik wydziału promocji i rozwoju gminy. 

- Wojciech Poprawa to słynny muzyk. On wielokrotnie raczył już mieszkańców Kluczborka dawką arii operowych i musicalowych. Artysta zaprasza swoich przyjaciół, z którymi wykona największe karnawałowe hity. Podczas koncertu jest przewidziana także uczta taneczna. Kluczborscy tancerze będą raczyć nas wspaniałymi walcami, tangami oraz innymi tańcami pasującymi idealnie do tego koncertu.

Bilety cegiełki kosztują 25 złotych. Można kupić je w hali, w Kinie Bajka oraz przed samym koncertem. Początek o 18:00.

Radio Opole jest patronem medialnym charytatywnego koncertu dla Patrysia Radwańskiego
Grzegorz Błażewski

Kultura i rozrywka

2021-06-24, godz. 15:00 Wybij własną monetę. GSW w Opolu zaprasza na rodzinne warsztaty i spotkanie autorskie Jeszcze tylko przez kilka dni w ramach projektu Najpiękniejsze Monety Polskie na placu Jana Pawła II w Opolu można oglądać wystawę, która składa się z… » więcej 2021-06-24, godz. 08:45 Dlaczego zabiła siostrę? Przed nami premiera "Balladyny" w OTLiA 'Balladynę' Juliusza Słowackiego w reż. Konrada Dworakowskiego zobaczą widzowie Opolskiego Teatru Lalki i Aktora. Spektakl, którego premiera była wielokrotnie… » więcej 2021-06-24, godz. 08:00 Pierwsza odsłona jarmarku staroci startuje w Głubczycach W Głubczycach ruszy jarmark staroci i osobliwości. Pierwsza edycja odbędzie się w najbliższą niedzielę (27.06). Impreza ma mieć charakter cykliczny i będzie… » więcej 2021-06-23, godz. 18:15 Festiwal Placu Teatralnego w Opolu potrwa 2 miesiące Galeria Sztuki Współczesnej przygotowała szereg inicjatyw artystycznych pod wspólnym tytułem Festiwal Placu Teatralnego. Podczas festiwalu odbędą się spotkania… » więcej 2021-06-23, godz. 16:00 Spotkanie online z holenderskim pisarzem proponuje WBP Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu rusza z nowym cyklem spotkań autorskich 'Rozmowy bez granic'. Czytelnicy będą mogli spotykać się poprzez internet… » więcej 2021-06-23, godz. 14:28 Poezja, fotografia i muzyka na spotkaniu autorskim Marcina Weissa [ZDJĘCIA] Spotkanie poetyckie połączone z prezentacją zdjęć i muzyką graną na żywo odbyło się w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu. W ramach spotkań… » więcej 2021-06-23, godz. 13:00 Ostatni dzień, by stworzyć "Amfiteatr Oczami Dziecka" Dziś (23.06) ostatni dzień, aby wziąć udział w konkursie „Amfiteatr Oczami Dziecka” organizowanym przez Narodowe Centrum Polskiej Piosenki w Opolu. Ten… » więcej 2021-06-23, godz. 11:11 W Opolu trwa Strefa Mocy. "Jestem tutaj z powodu wdzięczności" Opole jeszcze dziś (23.06) będzie przystankiem 'Strefy Mocy'. Te plenerowe rekolekcje, które odbywają się w różnych częściach kraju, składają się między… » więcej 2021-06-23, godz. 10:25 Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu na wakacje „Spacer z piosenką” i „Kronika Amfiteatru Tysiąclecia” - to tylko dwie z wielu propozycji wakacyjnych Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. » więcej 2021-06-23, godz. 08:00 Pokonały Drogę św. Jakuba w Hiszpanii i opowiedziały o swoich doświadczeniach „Buen Camino, czyli szczęśliwej drogi” - takim pozdrowieniem witają się pielgrzymi na hiszpańskim szlaku. O swoich doświadczeniach na trasie Camino de… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »