Radio Opole » Kultura i rozrywka
2020-01-08, 15:00 Autor: Mariusz Majeran

Opolscy poeci o okresie świątecznym [ZDJĘCIA]

Wiersze pachnące jedliną 2020 w WBP [fot. Mariusz Majeran]
Wiersze pachnące jedliną 2020 w WBP [fot. Mariusz Majeran]
Poeci z różnych zakątków Opolszczyzny spotkali się na dorocznym wieczorze poetyckim w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu. Od lat Nauczycielski Klub Literacki w Opolu zaprasza twórców, by podzielili się swoją twórczością na spotkaniu zatytułowanym "Wiersze pachnące jedliną".
- Nazwa spotkania to tytuł antologii wierszy świątecznych wydanych przez NKL, ale przede wszystkim fragment wiersza mojej mamy - Karoliny Turkiewicz-Suchanowskiej - podkreśla poeta Kordian Michalak. - Kolejny rok z rzędu, kiedy organizowane są te doroczne właśnie spotkania pod hasłem, które wymyśliła mama i spotkania, które wymyśliła mama. Właśnie w okolicach świąt i nowego roku. Lata temu już się spotykali poeci opolscy i nie tylko opolscy. I ta tradycja, jak widać przetrwała do dziś.

Świątecznych spotkań nie opuszcza korfantowski poeta Edmunt Borzemski.

- I jest to kultywowane przez tyle lat. I bardzo dobrze. Bo akurat to jest taki okres, w którym powinniśmy się łączyć a nie dzielić. Poezja jest doskonałym asumptem do tego, żeby się łączyć - podkreśla poeta.

W spotkaniu wzięli udział zarówno członkowie jak i sympatycy Nauczycielskiego Klubu Literackiego. Wieczór prowadziła Małgorzata Sobolewska. A muzycznie oprawił Tomasz Sawicki.
Kordian Michalak
Edmund Borzemski
Wypowiedzi i wiersze

Kultura i rozrywka

2020-08-13, godz. 20:35 Złota Pinezka dla Filharmonii Opolskiej Tylko 16 miejsc Google nagrodziło Złotą Pinezką. Piętnastolecie Google Map postanowiło w ten sposób wyróżnić miejsca najlepiej oceniane przez internautów… » więcej 2020-08-13, godz. 18:05 "Koziołek Matołek" powraca do opolskich lalek Opolski Teatr Lalki i Aktora na razie tylko w weekendy zaprasza dzieci i dorosłych do swojej siedziby W piątek (14.08) na deski Dużej Sceny powraca 'Koziołek… » więcej 2020-08-13, godz. 14:22 Można sięgnąć po stypendium i dołączyć do Banku Talentów Otwierają 'Bank Talentów'. Młodzi opolscy muzycy będą mogli rozwijać swoje umiejętności pod okiem ekspertów. W programie są warsztaty prowadzone przez… » więcej 2020-08-13, godz. 13:16 Pierwszy koncert z publicznością w Kędzierzynie-Koźlu w czasach pandemii Miejski Ośrodek Kultury w Kędzierzynie-Koźlu organizuje pierwszy w czasach pandemii koronawirusa koncert z udziałem publiczności. W sali widowiskowo-kinowej… » więcej 2020-08-12, godz. 21:00 Zwrot akcji w sprawie likwidacji kluczborskiego MDK-u. Minister edukacji zgodził się, uchylając decyzję opolskiego… Jest zgoda ministra edukacji narodowej na likwidację Młodzieżowego Domu Kultury w Kluczborku. Resort uchylił tym samym negatywną opinię Opolskiego Kuratora… » więcej 2020-08-11, godz. 21:35 W środę rusza sprzedaż biletów na 57. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki. Tym razem kolejek przed NCPP nie będzie W środę (12.08) rusza sprzedaż biletów na 57. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu. W tym roku, przypomnijmy, z powodu sytuacji epidemicznej w kraju… » więcej 2020-08-09, godz. 11:55 Nie ma Śląskiego Lata Muzycznego, ale tradycyjny "Heuriger" w Głogówku się odbędzie! Pandemia koronawirusa spowodowała, że w tym roku na Opolszczyźnie nie odbędzie się 31. Międzynarodowy Kurs Muzyczny ani towarzyszący mu festiwal 'Śląskie… » więcej 2020-08-07, godz. 08:18 Pierwszy koncert grupy "Zakuka" w Studiu M im.SBB Radia Opole Tradycyjne opolskie melodie w połączeniu z nowoczesnymi brzmieniami wypełniły Studio M im. SBB Radia Opole. Pierwszy swój koncert na naszej scenie zagrał… » więcej 2020-08-06, godz. 18:00 Spore zainteresowanie seansami w plenerze w powiecie namysłowskim. "Zawsze mamy komplet widzów" Sporym zainteresowaniem cieszą się tegoroczne seanse kina plenerowego w powiecie namysłowskim. Oprócz stolicy powiatu, filmy można oglądać także w gminie… » więcej 2020-08-06, godz. 14:00 Ostatnie bilety na sobotni (08.08) koncert zespołu Evorevo Evorevo to wrocławska grupa, która wystąpi na tarasie amfiteatru Narodowego Centrum Polskiej Piosenki w Opolu. Tworzą ją: Igor Pudło, członek duetu Skalpel… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***