Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-08-25, 07:51 Autor: Katarzyna Doros

Barwnie żegnali wakacje w Krasiejowie. Festiwal kolorów w JuraParku przyciągnął tłumy [ZDJĘCIA]

Barwne pożegnanie wakacji w Krasiejowie [fot. Katarzyna Doros]
Barwne pożegnanie wakacji w Krasiejowie [fot. Katarzyna Doros]
Mimo, że do rozpoczęcia roku roku szkolnego zostało jeszcze 9 dni, w JuraParku w Krasiejowie już żegnano wakacje. Eksplozja kolorów, pokaz ledshow, czy warsztaty tańca, to tylko niektóre z atrakcji, jakie przygotowano dla najmłodszych.
W festiwalu kolorów, który nawiązuje do indyjskiego święta Holi i polega na obsypywaniu się proszkiem w różnych barwach, udział wzięły rodziny z całego regionu.

- Trzeba rzucać proszkami bardzo wysoko i potem wszyscy stają się kolorowi - tłumaczy Monika ze Spóroka.

- Kończymy wakacje, spędzamy czas z rodzicami, jesteśmy kolorowi, weseli i szczęśliwi - mówi pani Malwina z Jordanowa.

- Szkoda, że wakacje się kończą, nie tęsknię za szkołą. Nie ma żadnej wymówki, wakacje powinny być cały czas. Obrzucamy się kolorem niebieskim, zielonym i pomarańczowym z ciocią, mamą, wujkiem. Nikt nie protestuje - dodaje Kajetan.

- Przyszliśmy obrzucać się kolorami i na razie jesteśmy tęczowi. Ja mam na sobie kolor niebieski i zielony, a ja żółty. Jest dobra zabawa - mówią Milena i Bartek.

- Żeby wspierać dzieci, przyszliśmy dzisiaj razem z nimi - dodaje pani Agata z Prudnika.

Uczniowie do szkolnych ławek zasiądą już w poniedziałek (2 września).

Dodajmy, że Radio Opole zabawę w Krasiejowie objęło patronatem medialnym.
Pożegnanie wakacji w Krasiejowie

Kultura i rozrywka

2020-09-20, godz. 20:30 Apetycznie i po staropolsku - w Zopowych pod Głubczycami gospodynie przypomniały kresową kuchnię Ziemniaczana babka, pałanyci, bułki galicyjskie z kaszą i twarogiem, gołąbki i inne potrawy zagościły na stołach gospodyń podczas Festiwalu Staropolskich… » więcej 2020-09-20, godz. 16:00 Głogówek: przed nami recital fortepianowy Michała Szymanowskiego Recital fortepianowy zamknie pierwszą serię koncertową tegorocznego, 28. Śląskiego Festiwalu im. Ludwiga van Beethovena w Głogówku, czyli wydarzenia upamiętniającego… » więcej 2020-09-20, godz. 13:00 Diecezjalny Instytut Muzyki Kościelnej koncertowo rozpoczyna kolejny rok działalności Organy zabrzmią dziś (20.09) w Filharmonii Opolskiej. Przy potężnym instrumencie, posiadającym 3526 piszczałek i zbudowanym w 1996 roku dzięki społecznemu… » więcej 2020-09-19, godz. 16:00 Piastonalia 2020 na Politechnice Opolskiej odwołane. Samorząd studencki zdaje sobie sprawę z zagrożenia epidemiczn… Nie będzie Piastonaliów 2020. Samorząd Studencki Politechniki Opolskiej definitywnie zrezygnował z organizacji największej imprezy dla żaków. » więcej 2020-09-19, godz. 14:00 Głogówek: Agata Szymczewska powraca na Śląski Festiwal im. Ludwiga van Beethovena! Wiolonczelista Bartosz Koziak wspólnie z pianistką Agnieszką Kozło wystąpili w drugim dniu 28. Śląskiego Festiwalu im. Ludwiga van Beethovena. Artyści… » więcej 2020-09-19, godz. 09:30 Opole: "rozświetlone" obrazy w Bonk Art Gallery Pochodzący z Sosnowca Jacek Rykała, profesor Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach prezentuje swoje obrazy w nowej galerii działającej na opolskim Rynku. Wystawa… » więcej 2020-09-18, godz. 19:29 XV tom Kresowej Atlantydy pokazuje Wilno, którego już nie ma. Spotkanie w ogrodzie WBP w Opolu [ZDJĘCIA] Dwa tomy 'Kresowej Atlantydy' powstały w ciągu roku. W tym roku mieliśmy już książkę o Stanisławowie, a w piątek w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej… » więcej 2020-09-18, godz. 16:19 W Opolu wystartował Festiwal Zajęć Pozalekcyjnych W opolskiej Talentowni ruszyły Festiwal Zajęć Pozalekcyjnych. To impreza skierowana przede wszystkim do dzieci, młodzieży, ale również rodziców. Ma dać… » więcej 2020-09-18, godz. 13:47 Szykuje się smakowita niedziela w Zopowych. Tam właśnie zaplanowano Festiwal Staropolskich Smaków Festyn rodzinny, dmuchańce dla dzieci i kiermasz produktów regionalnych oraz rękodzieła czekają na wszystkich, którzy w niedzielne popołudnie (20.09) odwiedzą… » więcej 2020-09-18, godz. 11:40 Katarzyna Kobylarczyk o książce "Strup. Hiszpania rozdrapuje rany" - Trzeba podchodzić z wielkim szacunkiem do rozmówcy, który powierza nam swoją historię - mówi Katarzyna Kobylarczyk, autorka książki 'Strup. Hiszpania… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***