Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-08-25, 07:51 Autor: Katarzyna Doros

Barwnie żegnali wakacje w Krasiejowie. Festiwal kolorów w JuraParku przyciągnął tłumy [ZDJĘCIA]

Barwne pożegnanie wakacji w Krasiejowie [fot. Katarzyna Doros]
Barwne pożegnanie wakacji w Krasiejowie [fot. Katarzyna Doros]
Mimo, że do rozpoczęcia roku roku szkolnego zostało jeszcze 9 dni, w JuraParku w Krasiejowie już żegnano wakacje. Eksplozja kolorów, pokaz ledshow, czy warsztaty tańca, to tylko niektóre z atrakcji, jakie przygotowano dla najmłodszych.
W festiwalu kolorów, który nawiązuje do indyjskiego święta Holi i polega na obsypywaniu się proszkiem w różnych barwach, udział wzięły rodziny z całego regionu.

- Trzeba rzucać proszkami bardzo wysoko i potem wszyscy stają się kolorowi - tłumaczy Monika ze Spóroka.

- Kończymy wakacje, spędzamy czas z rodzicami, jesteśmy kolorowi, weseli i szczęśliwi - mówi pani Malwina z Jordanowa.

- Szkoda, że wakacje się kończą, nie tęsknię za szkołą. Nie ma żadnej wymówki, wakacje powinny być cały czas. Obrzucamy się kolorem niebieskim, zielonym i pomarańczowym z ciocią, mamą, wujkiem. Nikt nie protestuje - dodaje Kajetan.

- Przyszliśmy obrzucać się kolorami i na razie jesteśmy tęczowi. Ja mam na sobie kolor niebieski i zielony, a ja żółty. Jest dobra zabawa - mówią Milena i Bartek.

- Żeby wspierać dzieci, przyszliśmy dzisiaj razem z nimi - dodaje pani Agata z Prudnika.

Uczniowie do szkolnych ławek zasiądą już w poniedziałek (2 września).

Dodajmy, że Radio Opole zabawę w Krasiejowie objęło patronatem medialnym.
Pożegnanie wakacji w Krasiejowie

Kultura i rozrywka

2019-10-23, godz. 09:30 Wyruszyli do Gwinei w poszukiwaniu źródeł muzyki i tańca Na początku tego roku uczniowie i nauczyciele opolskiej Szkoły Rytmu Ethnica-Art ze swoimi czeskimi przyjaciółmi przez niespełna miesiąc przebywali w gwinejsk ... » więcej 2019-10-22, godz. 19:30 Mieszkańcy Opola mogą przenieść się w czasie. Wszystko dzięki nowej wystawie! Wystawa pod tytułem 'Tego Opola już nie ma' pojawiła się dziś (22.10) przed opolskim ratuszem. Na kilkudziesięciu fotografiach pochodzących ze zbiorów Narodow ... » więcej 2019-10-22, godz. 18:30 Marian Buchowski spotkał się z czytelnikami w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu Były redaktor miesięcznika społeczno-kulturalnego 'Opole' i 'Trybuny Opolskiej', laureat kilkunastu ogólnopolskich konkursów na reportaż oraz zdobywca wielu n ... » więcej 2019-10-22, godz. 18:00 Kultura dla każdego? W środę debata w Collegium Civitas Diso-polo, jarmark lub festyn to także kultura? Goście debaty w Collegium Civitas zastanowią się, czy uprawnione jest rezerwowanie tego terminu tylko dla dzia ... » więcej 2019-10-22, godz. 15:15 Dzień kultury rosyjskiej w Głubczycach Sporym zainteresowaniem cieszyła się kolejna impreza z cyklu - ,,Nasi Sąsiedzi spotkanie z kulturą i zwyczajami'', która dzisiaj (22.10) odbyła się w auli Zes ... » więcej 2019-10-21, godz. 08:30 Po raz kolejny przyznane zostaną "Magnolie powiatu opolskiego". Starostwo wybierze spośród 20 kandydatów Blisko 20 kandydatur napłynęło do tegorocznej nagrody starosty opolskiego 'Magnolie Powiatu Opolskiego'. Wyróżnienia zostaną przyznane w siedmiu kategoriach. » więcej 2019-10-20, godz. 15:25 Filharmonia: Bemol i Nutka znów towarzyszą rodzinom w odkrywaniu świata muzyki! [ZDJĘCIA] Hiszpańskie klimaty zagościły w niedzielne (20.10) przedpołudnie na koncercie otwierającym kolejny sezon muzycznych spotkań rodzinnych w Filharmonii Opolskiej. » więcej 2019-10-20, godz. 12:59 "Czas utrwalony" wypełnia Opole. Trwa 9. Opolski Festiwal Fotografii Dzisiaj (20.10) kuratorskie oprowadzanie w Muzeum Śląska Opolskiego, wczoraj - otwarcie sześciu muzealnych wystaw i jednej w Galerii Aneks. To kumulacja wydar ... » więcej 2019-10-20, godz. 11:12 Maraton fotografii na stulecie szkoły projektowania BAUhaus Stulecie szkoły projektowania BAUhaus jest przyczynkiem do odbywającego się dzisiaj w Opolu fotomarat(h)onu. To konkurs dla miłośników fotografii w każdym wie ... » więcej 2019-10-19, godz. 17:00 Książki fotograficzne i ich autorzy. Weekend pod znakiem 9. Opolskiego Festiwalu Fotografii Otwarcie wystawy książek fotograficznych i spotkania z ich twórcami - ten weekend to obfituje w wydarzenia w ramach trwającego w stolicy regionu 9. Opolskiego ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »