Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-07-18, 06:00 Autor: Mariusz Majeran

Festiwal Colours Of Ostrava rozpoczęty. Reporterzy Radia Opole na miejscu [ZDJĘCIA]

Colours Of Ostrava [fot.Maciej Wajler]
Colours Of Ostrava [fot.Maciej Wajler]
W postindustrialnej scenerii, na 24 scenach spotykają się artyści prezentujący różne gatunki muzyki. Do tego dochodzą animacje, taniec i moda.
Czterodniowa impreza przyciąga fanów z różnych stron Europy. Pokaźną część stanowią Polacy, w tym także opolanie. Organizatorzy festiwalu specjalnie dla nas tworzą polską stronę internetową i polską obsługę festiwalu.

- Czesi cenią polskich uczestników - podkreśla Sabina Lupa, która od 7 lat prowadzi polską promocję Colours Of Ostrava. - Czescy organizatorzy bardzo się starają, żeby jak najbardziej ułatwić Polakom pobyt na festiwalu. Dlatego też staramy się jak najwięcej informacji tłumaczyć, i na stronie, i na naszych kanałach social media.

- Trudno powiedzieć ilu Polaków uczestniczy w festiwalu - dodaje Lupa. - Kilka tysięcy, ale nie mogę powiedzieć dokładnie, bo nawet sama jeszcze nie wiem. Bilety są w sprzedaży na miejscu i Polacy mogli też poprzez czeskie kanały sprzedaży kupować. Mam takie sygnały, że są takie osoby, które to robią. Tutaj na miejscu jesteśmy też do dyspozycji. Cały czas odpowiadamy na wiadomości. I dbamy o to, żeby każdy się odnalazł i dobrze czuł.

Gwiazdą środowego wieczoru była Florence And The Machine, która wielokrotnie występowała w Polsce.

Relacje z Colours of Ostrava w audycjach "Ona i On", "Dobre Granie" i na platformie DAB+ Regionalne Kulturalia.
Sabina Lupa cz. 1
Sabina Lupa cz.2

Kultura i rozrywka

2020-07-12, godz. 12:15 Górski klimat, biesiada góralska i rzemiosło, czyli XVII Święto Gór Opawskich Biesiada góralska, kiermasz sztuki ludowej i rękodzieła - to tylko niektóre z atrakcji, jakie Głuchołazy przygotowały w ramach XVII Święta Gór Opawskich. Wydarzenie… » więcej 2020-07-12, godz. 10:15 III Powstanie Śląskie widziane oczami franciszkanina w relacji księdza Andrzeja Hanicha Ksiądz profesor Andrzej Hanich opowiadał w Muzeum Ślaska Opolskiego o związkach Sanktuarium w Górze św. Anny z III Powstaniem Ślaskim. Oparł swoja prelekcję na… » więcej 2020-07-11, godz. 20:00 Brawa, kwiaty i gratulacje po premierze piosenki Gosi Sacały [ZDJĘCIA] Za nami premiera pierwszego singla opolanki Gosi Sacały 'If you were here'. Jak przystało na znaną youtuberkę, teledysk po raz pierwszy ujrzał światło dzienne… » więcej 2020-07-11, godz. 16:30 Wspólne czytanie, dyskusje i artystyczne badanie wody. GSW działała na kąpielisku Bolko w Opolu [ZDJĘCIA] W ramach projektu zatytułowanego 'Wodowanie' Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu rozpoczęła spotkania nad kąpieliskiem Bolko. Pierwsze działanie w ramach cyklu… » więcej 2020-07-10, godz. 18:15 Frele zaśpiewają na koncercie samochodowym w Oleśnie. Wystarczy dobrze ustawić częstotliwość w radiu Będzie pierwszy w historii Olesna koncert samochodowy. Jutro (11.07) wieczorem na parkingu galerii handlowej przy ulicy Wielkie Przedmieście wystąpi śląski zespół… » więcej 2020-07-10, godz. 15:15 Jakub Dubik rusza z programem dla młodych muzyków Pochodzący z Opolszczyzny wiolonczelista w ramach programu stypendialnego uruchomił projekt 'e-Bank Talentów' skierowany do utalentowanych młodych muzyków. Program… » więcej 2020-07-10, godz. 13:00 Historia III Powstania Śląskiego oczami gwardiana Muzeum Śląska Opolskiego organizuje pierwszą prelekcję z udziałem publiczności w czasie pandemii koronawirusa. Tym razem odczyt będzie dotyczył III Powstania Śląskiego… » więcej 2020-07-10, godz. 11:15 Motoryzacyjne ognisko nad Balatonem. Zlot klasycznych pojazdów w Dobrzeniu Wielkim 13. Zlot Oldtimerów w Dobrzeniu Wielkim odbędzie się w tym roku w nieco innej formie. » więcej 2020-07-10, godz. 09:17 Audiowizualna uczta w Studiu M im. SBB Radia Opole [ZDJĘCIA] Za nami kolejny koncert w naszej rozgłośni bez udziału publiczności. Na scenie po raz pierwszy gościł DJ BRK, a właściwie Bartosz Kochanek. To producent muzyczny… » więcej 2020-07-10, godz. 09:00 Do tej pory kształciła wokalnie, teraz debiutuje jako piosenkarka Gosia Sacała - opolska youtuberka, trenerka głosu i artystka postanowiła pokazać światu, że także potrafi śpiewać i nagrała autorską piosenkę. Ponieważ jest youtuberką… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »