Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-07-18, 06:00 Autor: Mariusz Majeran

Festiwal Colours Of Ostrava rozpoczęty. Reporterzy Radia Opole na miejscu [ZDJĘCIA]

Colours Of Ostrava [fot.Maciej Wajler]
Colours Of Ostrava [fot.Maciej Wajler]
W postindustrialnej scenerii, na 24 scenach spotykają się artyści prezentujący różne gatunki muzyki. Do tego dochodzą animacje, taniec i moda.
Czterodniowa impreza przyciąga fanów z różnych stron Europy. Pokaźną część stanowią Polacy, w tym także opolanie. Organizatorzy festiwalu specjalnie dla nas tworzą polską stronę internetową i polską obsługę festiwalu.

- Czesi cenią polskich uczestników - podkreśla Sabina Lupa, która od 7 lat prowadzi polską promocję Colours Of Ostrava. - Czescy organizatorzy bardzo się starają, żeby jak najbardziej ułatwić Polakom pobyt na festiwalu. Dlatego też staramy się jak najwięcej informacji tłumaczyć, i na stronie, i na naszych kanałach social media.

- Trudno powiedzieć ilu Polaków uczestniczy w festiwalu - dodaje Lupa. - Kilka tysięcy, ale nie mogę powiedzieć dokładnie, bo nawet sama jeszcze nie wiem. Bilety są w sprzedaży na miejscu i Polacy mogli też poprzez czeskie kanały sprzedaży kupować. Mam takie sygnały, że są takie osoby, które to robią. Tutaj na miejscu jesteśmy też do dyspozycji. Cały czas odpowiadamy na wiadomości. I dbamy o to, żeby każdy się odnalazł i dobrze czuł.

Gwiazdą środowego wieczoru była Florence And The Machine, która wielokrotnie występowała w Polsce.

Relacje z Colours of Ostrava w audycjach "Ona i On", "Dobre Granie" i na platformie DAB+ Regionalne Kulturalia.
Sabina Lupa cz. 1
Sabina Lupa cz.2

Kultura i rozrywka

2020-01-28, godz. 22:17 "Kolędowe Last Minute", czyli noworoczny koncert w Galerii WuBePe w Opolu Zespół Canto Con Gioia wystąpił ze swoim noworocznym repertuarem w Galerii WuBePe w Opolu. Muzyczne spotkanie odbyło się pod hasłem „Kolędowe Last Minute”. » więcej 2020-01-28, godz. 16:51 Okolicznościową wystawą prudnickie muzeum oddało hołd więźniom i ofiarom II wojny światowej  „Tu są żywi, ale już umarli. Rzeczywistość obozowa na przykładzie losów Wacława Surowieckiego”. Taki tytuł ma najnowsza wystawa w Muzeum Ziemi Prudnickiej. Ekspozycja… » więcej 2020-01-28, godz. 13:30 Przed nami koncert kolędowy w gospelowej odsłonie 'Radość wielka nastała', czyli koncert kolędowy w gospelowym klimacie odbędzie się w środę (29.01) w Filharmonii Opolskiej. Na scenie klubowej zaprezentuje się… » więcej 2020-01-28, godz. 07:42 Film o zamku w Mosznej na dużym ekranie [ZDJĘCIA] W kinie Helios autorzy filmu o zamku w Mosznej zaprezentowali swój film. Produkcja nosi tytuł 'Moszna, historia która nigdy się nie kończy'. » więcej 2020-01-27, godz. 12:30 Ruszyły zapisy na zimowy kurs tworzenia ceramiki w Galerii Sztuki Współczesnej Zajęcia skierowane są do dzieci i młodzieży w wieku od 10 do 13 lat. Na ferie zaplanowano w sumie 5 spotkań, w ramach których będzie można poznać proces tworzenia… » więcej 2020-01-27, godz. 10:00 "Jak nakarmić dyktatora?" - Witold Szabłowski spotka się z opolanami Witold Szabłowski to dziennikarz, który otrzymał za swoje reportaże już kilka ważnych nagród. Na swoim koncie ma również nominacje m.in. do Nagrody Literackiej… » więcej 2020-01-26, godz. 16:54 Amerykańska przygoda z Bemolem i Nutką! Za nami kolejny koncert rodzinny w filharmonii [ZDJĘCIA] Karnawałowy klimat i amerykańska kultura muzyczna zdominowały pierwszy w nowym roku kalendarzowym, niedzielny (26.01) koncert rodzinny w Filharmonii Opolskiej… » więcej 2020-01-26, godz. 14:00 Artyści wykonają dla gminy nie tylko rzeźby, ale również szafki do wymiany książek Do lata jeszcze daleko, ale w Polskiej Cerekwi już teraz planowane są artystyczne wydarzenia, które będą miały miejsce w czasie wakacji. Poza tradycyjnym spotkaniem… » więcej 2020-01-26, godz. 11:00 W Muzeum Wsi Opolskiej już myślą o Wielkanocy. Ruszają bezpłatne warsztaty zdobienia jaj W ramach Wojewódzkiego Konkursu Plastyki Obrzędowej „Kroszonki Opolskie 2020” prowadzone będą zajęcia dla niemal 1,5 tys. osób. » więcej 2020-01-26, godz. 08:00 Filharmonia Opolska: Bemol i Nutka ponownie spotkają się najmłodszymi melomanami Przed nami pierwszy w tym roku kalendarzowym, a czwarty w serii niedzielny (26.01) koncert rodzinny w Filharmonii Opolskiej. Wierszowane opowieści, zagadki, wspólne… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »