Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-06-15, 23:07 Autor: Katarzyna Zawadzka

56. KFPP: Tradycji stało się zadość. "Walizki moje pełne snów..." w deszczu

Deszcz w amfiteatrze, koncert „Walizki moje pełne snów…” czyli podróż poety, 56. KFPP w Opolu [fot. Rafał Nosal]
Deszcz w amfiteatrze, koncert „Walizki moje pełne snów…” czyli podróż poety, 56. KFPP w Opolu [fot. Rafał Nosal]
Drugim koncertem festiwalowej soboty są "Walizki moje pełne snów... czyli podróż poety". W koncercie prezentują się aktorzy i piosenkarze, między innymi Joanna Kurowska, Katarzyna Pakosińska, Emilia Komarnicka czy Marek Kaliszuk. Artystom towarzyszy w chórkach Opole Gospel Choir. Opole dało o sobie znać. Z nieba lunął deszcz.
Katarzyna Dąbrowska zaśpiewała dwie piosenki. Jedna z nich to "Asfaltowe łąki" zespołu ABC. Druga zaś to "Czas relaksu", którą wykona w duecie z Łukaszem Zagrobelnym.

- Muzycznie te akcenty są porozkładane bardzo różnie - mówi Katarzyna Dąbrowska. - Jest ta wysoka liryczna poezja bardzo spokojna, ale są też utwory z większym pazurem bardziej rockowe, też takie z przymrużeniem oka. My mówimy na ten koncert piosenki poetyckiej, ale są to utwory rockowe czy jazzowe - dodaje.

Katarzyna Żak przyznaje, że przed wejściem na deski amfiteatru czuje dużą tremę. W zeszłym roku była ona niemal paraliżująca...

- Nic nie pamiętam z zeszłego roku - mówi Żak. - Byłam tak zestresowana. Zaschło mi w ustach. Pamiętam tylko, że publiczność cudownie mnie przyjęła, bo jest najlepsza na świecie. Dopiero jak to obejrzałam po długim czasie w telewizji, to ja sama tylko wiedziałam, jak bardzo byłam zestresowana - dodaje.

Wszyscy artyści biorący udział w koncercie to:

Katarzyna Dąbrowska
Elżbieta Romanowska
Katarzyna Żak
Marek Kaliszuk
Olga Bończyk
Maciej Miecznikowski
Katarzyna Pakosińska
Jolanta Fraszyńska
Łukasz Zagrobelny
Joanna Kurowska
Grzegorz Kucias
Stefan Każuro
Marcel Sabat
Maria Pawłowska
Emilia Komarnicka
Magdalena Kumorek
Bartosz Porczyk
Maciej Musiałowski
Pola Gonciarz


Koncert "Walizki moje pełne snów... czyli podróż poety" reżyseruje Beata Szymańska-Masny, a kierownikiem muzycznym jest Dorota Szpetkowska. Radio Opole wszystkie koncerty transmituje i jest patronem medialnym festiwalu.
Katarzyna Dąbrowska
Katarzyna Żak
Marek Kaliszuk w Festiwalowym Studiu Radia Opole

Kultura i rozrywka

2020-07-10, godz. 18:15 Frele zaśpiewają na koncercie samochodowym w Oleśnie. Wystarczy dobrze ustawić częstotliwość w radiu Będzie pierwszy w historii Olesna koncert samochodowy. Jutro (11.07) wieczorem na parkingu galerii handlowej przy ulicy Wielkie Przedmieście wystąpi śląski zespół… » więcej 2020-07-10, godz. 15:15 Jakub Dubik rusza z programem dla młodych muzyków Pochodzący z Opolszczyzny wiolonczelista w ramach programu stypendialnego uruchomił projekt 'e-Bank Talentów' skierowany do utalentowanych młodych muzyków. Program… » więcej 2020-07-10, godz. 13:00 Historia III Powstania Śląskiego oczami gwardiana Muzeum Śląska Opolskiego organizuje pierwszą prelekcję z udziałem publiczności w czasie pandemii koronawirusa. Tym razem odczyt będzie dotyczył III Powstania Śląskiego… » więcej 2020-07-10, godz. 11:15 Motoryzacyjne ognisko nad Balatonem. Zlot klasycznych pojazdów w Dobrzeniu Wielkim 13. Zlot Oldtimerów w Dobrzeniu Wielkim odbędzie się w tym roku w nieco innej formie. » więcej 2020-07-10, godz. 09:17 Audiowizualna uczta w Studiu M im. SBB Radia Opole [ZDJĘCIA] Za nami kolejny koncert w naszej rozgłośni bez udziału publiczności. Na scenie po raz pierwszy gościł DJ BRK, a właściwie Bartosz Kochanek. To producent muzyczny… » więcej 2020-07-10, godz. 09:00 Do tej pory kształciła wokalnie, teraz debiutuje jako piosenkarka Gosia Sacała - opolska youtuberka, trenerka głosu i artystka postanowiła pokazać światu, że także potrafi śpiewać i nagrała autorską piosenkę. Ponieważ jest youtuberką… » więcej 2020-07-08, godz. 14:15 Kolejny koncert w Studiu M bez publiczności. Zagra DJ BRK Tym razem w legendarnym studiu M imienia SBB wystąpi didżej, który będzie miksował muzykę pod wizualizacje przygotowane przez grafików komputerowych. Koncert bez… » więcej 2020-07-08, godz. 13:30 Plenerowa wystawa młodych fotografów w Bastionie św. Jadwigi 'ARAnżacje fotograficzne' - to nowa, plenerowa wystawa, która pojawiła się w Bastionie św. Jadwigi w Nysie. Na kilkunastu planszach przedstawione zostały fotografie… » więcej 2020-07-08, godz. 11:30 Na wakacyjne "wodowanie" zaprasza Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu Zajęcia w plenerze poprowadzą: Natalia Krawczyk, która jest pływaczką i artystką oraz Gaja Karolczak, która od wielu lat promuje czytelnictwo. » więcej 2020-07-07, godz. 22:08 "Dyplomy 2020" można oglądać w GSW w Opolu W Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu otwarto wystawę 'Dyplomy 2020'. Swoje dokonania prezentuje 27 dyplomantów Wydziału Sztuki Uniwersytetu Opolskiego. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »