Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-06-15, 23:07 Autor: Katarzyna Zawadzka

56. KFPP: Tradycji stało się zadość. "Walizki moje pełne snów..." w deszczu

Deszcz w amfiteatrze, koncert „Walizki moje pełne snów…” czyli podróż poety, 56. KFPP w Opolu [fot. Rafał Nosal]
Deszcz w amfiteatrze, koncert „Walizki moje pełne snów…” czyli podróż poety, 56. KFPP w Opolu [fot. Rafał Nosal]
Drugim koncertem festiwalowej soboty są "Walizki moje pełne snów... czyli podróż poety". W koncercie prezentują się aktorzy i piosenkarze, między innymi Joanna Kurowska, Katarzyna Pakosińska, Emilia Komarnicka czy Marek Kaliszuk. Artystom towarzyszy w chórkach Opole Gospel Choir. Opole dało o sobie znać. Z nieba lunął deszcz.
Katarzyna Dąbrowska zaśpiewała dwie piosenki. Jedna z nich to "Asfaltowe łąki" zespołu ABC. Druga zaś to "Czas relaksu", którą wykona w duecie z Łukaszem Zagrobelnym.

- Muzycznie te akcenty są porozkładane bardzo różnie - mówi Katarzyna Dąbrowska. - Jest ta wysoka liryczna poezja bardzo spokojna, ale są też utwory z większym pazurem bardziej rockowe, też takie z przymrużeniem oka. My mówimy na ten koncert piosenki poetyckiej, ale są to utwory rockowe czy jazzowe - dodaje.

Katarzyna Żak przyznaje, że przed wejściem na deski amfiteatru czuje dużą tremę. W zeszłym roku była ona niemal paraliżująca...

- Nic nie pamiętam z zeszłego roku - mówi Żak. - Byłam tak zestresowana. Zaschło mi w ustach. Pamiętam tylko, że publiczność cudownie mnie przyjęła, bo jest najlepsza na świecie. Dopiero jak to obejrzałam po długim czasie w telewizji, to ja sama tylko wiedziałam, jak bardzo byłam zestresowana - dodaje.

Wszyscy artyści biorący udział w koncercie to:

Katarzyna Dąbrowska
Elżbieta Romanowska
Katarzyna Żak
Marek Kaliszuk
Olga Bończyk
Maciej Miecznikowski
Katarzyna Pakosińska
Jolanta Fraszyńska
Łukasz Zagrobelny
Joanna Kurowska
Grzegorz Kucias
Stefan Każuro
Marcel Sabat
Maria Pawłowska
Emilia Komarnicka
Magdalena Kumorek
Bartosz Porczyk
Maciej Musiałowski
Pola Gonciarz


Koncert "Walizki moje pełne snów... czyli podróż poety" reżyseruje Beata Szymańska-Masny, a kierownikiem muzycznym jest Dorota Szpetkowska. Radio Opole wszystkie koncerty transmituje i jest patronem medialnym festiwalu.
Katarzyna Dąbrowska
Katarzyna Żak
Marek Kaliszuk w Festiwalowym Studiu Radia Opole

Kultura i rozrywka

2020-01-28, godz. 22:17 "Kolędowe Last Minute", czyli noworoczny koncert w Galerii WuBePe w Opolu Zespół Canto Con Gioia wystąpił ze swoim noworocznym repertuarem w Galerii WuBePe w Opolu. Muzyczne spotkanie odbyło się pod hasłem „Kolędowe Last Minute”. » więcej 2020-01-28, godz. 16:51 Okolicznościową wystawą prudnickie muzeum oddało hołd więźniom i ofiarom II wojny światowej  „Tu są żywi, ale już umarli. Rzeczywistość obozowa na przykładzie losów Wacława Surowieckiego”. Taki tytuł ma najnowsza wystawa w Muzeum Ziemi Prudnickiej. Ekspozycja… » więcej 2020-01-28, godz. 13:30 Przed nami koncert kolędowy w gospelowej odsłonie 'Radość wielka nastała', czyli koncert kolędowy w gospelowym klimacie odbędzie się w środę (29.01) w Filharmonii Opolskiej. Na scenie klubowej zaprezentuje się… » więcej 2020-01-28, godz. 07:42 Film o zamku w Mosznej na dużym ekranie [ZDJĘCIA] W kinie Helios autorzy filmu o zamku w Mosznej zaprezentowali swój film. Produkcja nosi tytuł 'Moszna, historia która nigdy się nie kończy'. » więcej 2020-01-27, godz. 12:30 Ruszyły zapisy na zimowy kurs tworzenia ceramiki w Galerii Sztuki Współczesnej Zajęcia skierowane są do dzieci i młodzieży w wieku od 10 do 13 lat. Na ferie zaplanowano w sumie 5 spotkań, w ramach których będzie można poznać proces tworzenia… » więcej 2020-01-27, godz. 10:00 "Jak nakarmić dyktatora?" - Witold Szabłowski spotka się z opolanami Witold Szabłowski to dziennikarz, który otrzymał za swoje reportaże już kilka ważnych nagród. Na swoim koncie ma również nominacje m.in. do Nagrody Literackiej… » więcej 2020-01-26, godz. 16:54 Amerykańska przygoda z Bemolem i Nutką! Za nami kolejny koncert rodzinny w filharmonii [ZDJĘCIA] Karnawałowy klimat i amerykańska kultura muzyczna zdominowały pierwszy w nowym roku kalendarzowym, niedzielny (26.01) koncert rodzinny w Filharmonii Opolskiej… » więcej 2020-01-26, godz. 14:00 Artyści wykonają dla gminy nie tylko rzeźby, ale również szafki do wymiany książek Do lata jeszcze daleko, ale w Polskiej Cerekwi już teraz planowane są artystyczne wydarzenia, które będą miały miejsce w czasie wakacji. Poza tradycyjnym spotkaniem… » więcej 2020-01-26, godz. 11:00 W Muzeum Wsi Opolskiej już myślą o Wielkanocy. Ruszają bezpłatne warsztaty zdobienia jaj W ramach Wojewódzkiego Konkursu Plastyki Obrzędowej „Kroszonki Opolskie 2020” prowadzone będą zajęcia dla niemal 1,5 tys. osób. » więcej 2020-01-26, godz. 08:00 Filharmonia Opolska: Bemol i Nutka ponownie spotkają się najmłodszymi melomanami Przed nami pierwszy w tym roku kalendarzowym, a czwarty w serii niedzielny (26.01) koncert rodzinny w Filharmonii Opolskiej. Wierszowane opowieści, zagadki, wspólne… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »