Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-06-06, 14:00 Autor: Wiktoria Palarczyk

Wiedźmy, opętania i czary! Premiera fragmentów słuchowiska Radia Opole dziś w Studiu M im. SBB!

mikrofon © (fot. sxc.hu)
mikrofon © (fot. sxc.hu)
Odgłosy gongów tybetańskich przeplatają się z czarami, dźwięki skrzypiec towarzyszą opętaniom, a wszystkiemu z bliska przyglądają się wiedźmy. To poemat napisany trzynastozgłoskowcem, którego autorem jest Marzena Mielcarek. Słuchowisko pod tytułem „Zbiesione- dziadkowski poemat ślężański o strasznych wiedźmach, czarach i opętaniach” już niebawem będzie miał swoją premierę właśnie na naszej antenie.
- Ten poemat przeleżał w szufladzie ponad 3 lata. W końcu udało mi się zaprezentować go w formie radiowego słuchowiska – mówi Marzena Mielcarek. - Zaprosiłam do współpracy aktorów i artystów-muzyków, którzy na co dzień eksperymentują. Nie tylko grają, ale także śpiewają. Ten poemat jest napisany w dwóch częściach. Pierwsza dzieje się w XVII wieku, kiedy były takie nasilenia na palenie czarownic. To historia czterech czarownic, które wybierają się na górę Ślężę. Tam odbywa się sabat czarownic...

Okazją do wysłuchania fragmentów drugiej części słuchowiska będzie dzisiejsze spotkanie (06.06) w Studiu M im. SBB Radia Opole. Poprowadzą je Marzena i Jacek Mielcarkowie. Początek o godzinie 18.00. Bezpłatne wejściówki można jeszcze odebrać w recepcji naszej rozgłośni.

Premiera słuchowiska „Zbiesione” zaplanowana jest na sobotę (22.06) na godzinę 22:05. Dzień później będzie można je usłyszeć po godzinie 23:00 w audycji "Słuchać i słyszeć".

Warto zaznaczyć, że to tylko jedno z czterech zaplanowanych na ten rok słuchowisk, które wyprodukuje Radio Opole.
Marzena Mielcarek

Kultura i rozrywka

2020-08-14, godz. 13:15 Wodowanie w Galerii Aneks - pokłosie projektu artystycznego w plenerze W lipcowe soboty Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu zapraszała mieszkańców do udziału w artystycznym projekcie realizowanym nad kąpieliskiem Bolko. Było… » więcej 2020-08-14, godz. 08:00 Okazja na portret z przymrużeniem oka. Nad Jeziorem Nyskim rusza IX Weekend Satyry i Karykatury Po raz dziewiąty Jezioro Nyskie opanują satyrycy i karykaturzyści. Co roku w Błękitnej Zatoce spotykają się rysownicy z Polski i Czech. Tym razem ze względu… » więcej 2020-08-13, godz. 20:35 Złota Pinezka dla Filharmonii Opolskiej Tylko 16 miejsc Google nagrodziło Złotą Pinezką. Piętnastolecie Google Map postanowiło w ten sposób wyróżnić miejsca najlepiej oceniane przez internautów… » więcej 2020-08-13, godz. 18:05 "Koziołek Matołek" powraca do opolskich lalek Opolski Teatr Lalki i Aktora na razie tylko w weekendy zaprasza dzieci i dorosłych do swojej siedziby W piątek (14.08) na deski Dużej Sceny powraca 'Koziołek… » więcej 2020-08-13, godz. 14:22 Można sięgnąć po stypendium i dołączyć do Banku Talentów Otwierają 'Bank Talentów'. Młodzi opolscy muzycy będą mogli rozwijać swoje umiejętności pod okiem ekspertów. W programie są warsztaty prowadzone przez… » więcej 2020-08-13, godz. 13:16 Pierwszy koncert z publicznością w Kędzierzynie-Koźlu w czasach pandemii Miejski Ośrodek Kultury w Kędzierzynie-Koźlu organizuje pierwszy w czasach pandemii koronawirusa koncert z udziałem publiczności. W sali widowiskowo-kinowej… » więcej 2020-08-12, godz. 21:00 Zwrot akcji w sprawie likwidacji kluczborskiego MDK-u. Minister edukacji zgodził się, uchylając decyzję opolskiego… Jest zgoda ministra edukacji narodowej na likwidację Młodzieżowego Domu Kultury w Kluczborku. Resort uchylił tym samym negatywną opinię Opolskiego Kuratora… » więcej 2020-08-11, godz. 21:35 W środę rusza sprzedaż biletów na 57. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki. Tym razem kolejek przed NCPP nie będzie W środę (12.08) rusza sprzedaż biletów na 57. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu. W tym roku, przypomnijmy, z powodu sytuacji epidemicznej w kraju… » więcej 2020-08-09, godz. 11:55 Nie ma Śląskiego Lata Muzycznego, ale tradycyjny "Heuriger" w Głogówku się odbędzie! Pandemia koronawirusa spowodowała, że w tym roku na Opolszczyźnie nie odbędzie się 31. Międzynarodowy Kurs Muzyczny ani towarzyszący mu festiwal 'Śląskie… » więcej 2020-08-07, godz. 08:18 Pierwszy koncert grupy "Zakuka" w Studiu M im.SBB Radia Opole Tradycyjne opolskie melodie w połączeniu z nowoczesnymi brzmieniami wypełniły Studio M im. SBB Radia Opole. Pierwszy swój koncert na naszej scenie zagrał… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***