Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-12-05, 17:50 Autor: Mariusz Majeran

Edukacyjne Studio Nagrań w Muzeum Polskiej Piosenki otwarte. "Miejsce, które pokaże od kuchni pracę muzyków" [ZDJĘCIA]

Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu otwarcie studia nagrań [Mariusz Majeran]
Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu otwarcie studia nagrań [Mariusz Majeran]
Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu otwarcie studia nagrań [Mariusz Majeran]
Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu otwarcie studia nagrań [Mariusz Majeran]
Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu otwarcie studia nagrań [Mariusz Majeran]
Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu otwarcie studia nagrań [Mariusz Majeran]
Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu otworzyło nowoczesne studio nagrań. Z założenia ma ono pomóc w edukacji zwiedzających muzeum.
- Pokazujemy wszystko to, co jest związane z piosenką, a nie mogliśmy pokazać zwiedzającym jak wygląda nagrywanie i postprodukcja piosenek - mówi dyrektor Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu Jarosław Wasik. - Ja od zawsze miałem taką idee, żeby trochę odczarować miejsce, jakim jest studio nagrań. Dlatego, że studio nagrań to jest jednak miejsce zarezerwowane dla kilku profesji, czyli dla muzyków, dla aktorów, dla dziennikarzy i dla polityków. Natomiast człowiek, który nawet się tym interesuje nie ma za bardzo szans wejścia do studia. My się staramy pokazywać branżę z różnych stron, od kuchni także, to postanowiliśmy, żeby mieć takie miejsce, które pokaże od kuchni, jak pracują muzycy.

- Podczas godzinnych zajęć z dziećmi będziemy chcieli nagrać na przykład pięciominutowe słuchowisko radiowe - dodaje Wasik.

W studiu będą mogli nagrywać swoje pierwsze single laureaci przeglądów i festiwali, z którymi współpracuje muzeum. Na inauguracji studia wystąpił laureat tegorocznego Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie zespół "Sąstąd".

- Myślę, że jest bardzo dobre, bardzo jasne, przestronne. Mimo tego, że gramy w jednej sali to bardzo dobrze się słyszałam. Myślę, że będzie dobrą inwestycją dla Opola - mówiła Dominika Kierpiec-Kątny, wokalistka, która jako pierwsza zaśpiewała w nowym studiu.

Jeden z dwóch zatrudnionych w muzeum realizatorów dźwięku Ireneusz Andres podkreśla, że studio ma duże możliwości i najnowszy sprzęt. - Pięknie postawione studio. Doskonałe parametry ma akustyczne. Doskonała konsola i mikrofony. Wszystko, czego trzeba na takim z jednej strony poziomie, ale z drugiej strony w pełni profesjonalnie - dodaje producent i reżyser.

W niedzielę (09.12) w studiu odbędą się warsztaty dla dzieci i rodziców. Poprowadzą je piosenkarze Yaro i Kasia Klich. Studio od przyszłego roku będzie dostępne także komercyjnie.
Jarosław Wasik
Dominika Kierpiec-Kątny
Ireneusz Andres

Kultura i rozrywka

2019-10-17, godz. 14:30 Remigiusz Kuźmiński: "Śpiewam od zawsze". W niedzielę retransmisja koncertu [ZDJĘCIA] Gratka dla miłośników muzyki wokalnej, utworów pop-jazzowych, soulowych, funkowych, R&B, a także musicalowych i literackich. Niedawno w Studiu M im. SBB Radia ... » więcej 2019-10-16, godz. 18:15 Głuchołazy: nowa biblioteka przyciąga coraz więcej czytelników Nowoczesną bibliotekę mają Głuchołazach. Powstała w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Zrealizowano tam obiekt imponujący rozwiązaniami architek ... » więcej 2019-10-16, godz. 14:00 Warsztaty z pedagogiki teatru w opolskich "Lalkach" Opolski Teatr Lalki i Aktora organizuje warsztaty z pedagogiki teatru. Zajęcia są skierowane do nauczycieli, pedagogów, animatorów kultury, a także wszystkich ... » więcej 2019-10-15, godz. 12:30 Opolska aktorka obchodzi jubileusz sceniczny. 30 lat w jednym teatrze 30 lat na scenie Teatru imienia Jana Kochanowskiego w Opolu spędziła Judyta Paradzińska. Aktorka przez te lata zagrała wiele ról, które pamiętamy do dziś. Gra ... » więcej 2019-10-15, godz. 08:45 Będzie pierwsza impreza kulturalna na wyremontowanym placu świętego Sebastiana w Opolu 'Poznaj nowy plac świętego Sebastiana'. W najbliższą sobotę (19.10) o 17:00 Urząd Miasta Opola zorganizuje pierwsze przedsięwzięcie po wyremontowaniu skweru w ... » więcej 2019-10-14, godz. 18:45 Nyskie muzeum zdradzi tajniki renowacji zabytków Nyskie muzeum zaprezentuje tajniki pracy konserwatora zabytków. Każdy, kto chciałby spróbować swoich sił przy renowacji pamiątek przeszłości, może wziąć udzia ... » więcej 2019-10-14, godz. 15:06 Opole stawia na promowanie ukraińskiej kultury. Przez cztery dni można będzie wziąć udział w koncertach i wystawach Pierwszy raz Urząd Miasta Opola wraz z Miejską Biblioteką Publiczną zorganizuje Dni Ukraińskie. Przedsięwzięcie zaplanowano na cztery dni - od 21 do 24 paździ ... » więcej 2019-10-12, godz. 23:06 "Działania prymasa Stefana Wyszyńskiego zaowocowały wolnością Polaków". Uroczystości w Prudniku-Lesie [ZDJĘCIA] Msza święta w intencji kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz dedykowany mu koncert, zwieńczyły obchody 65 rocznicy uwięzienia Prymasa Tysiąclecia w Prudniku-Les ... » więcej 2019-10-12, godz. 22:00 "Kreator Kultury". Biblioteka Obcojęzyczna w Opolu doceniona Dwie pracownice Biblioteki Obcojęzycznej Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu otrzymały tytuł 'Kreatora Kultury' podczas gali wręczenia Nagród Marszałka ... » więcej 2019-10-12, godz. 20:03 "Niepowtarzalność codzienności" w obrazach opolskiej artystki Aleksandra Maszestow pokazuje nam swoje abstrakcje i obrazy figuratywne na wystawie w Galerii Pierwsze Piętro Związku Polskich Artystów Plastyków w Opolu. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »