Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-12-05, 17:50 Autor: Mariusz Majeran

Edukacyjne Studio Nagrań w Muzeum Polskiej Piosenki otwarte. "Miejsce, które pokaże od kuchni pracę muzyków" [ZDJĘCIA]

Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu otwarcie studia nagrań [Mariusz Majeran]
Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu otwarcie studia nagrań [Mariusz Majeran]
Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu otwarcie studia nagrań [Mariusz Majeran]
Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu otwarcie studia nagrań [Mariusz Majeran]
Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu otwarcie studia nagrań [Mariusz Majeran]
Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu otwarcie studia nagrań [Mariusz Majeran]
Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu otworzyło nowoczesne studio nagrań. Z założenia ma ono pomóc w edukacji zwiedzających muzeum.
- Pokazujemy wszystko to, co jest związane z piosenką, a nie mogliśmy pokazać zwiedzającym jak wygląda nagrywanie i postprodukcja piosenek - mówi dyrektor Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu Jarosław Wasik. - Ja od zawsze miałem taką idee, żeby trochę odczarować miejsce, jakim jest studio nagrań. Dlatego, że studio nagrań to jest jednak miejsce zarezerwowane dla kilku profesji, czyli dla muzyków, dla aktorów, dla dziennikarzy i dla polityków. Natomiast człowiek, który nawet się tym interesuje nie ma za bardzo szans wejścia do studia. My się staramy pokazywać branżę z różnych stron, od kuchni także, to postanowiliśmy, żeby mieć takie miejsce, które pokaże od kuchni, jak pracują muzycy.

- Podczas godzinnych zajęć z dziećmi będziemy chcieli nagrać na przykład pięciominutowe słuchowisko radiowe - dodaje Wasik.

W studiu będą mogli nagrywać swoje pierwsze single laureaci przeglądów i festiwali, z którymi współpracuje muzeum. Na inauguracji studia wystąpił laureat tegorocznego Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie zespół "Sąstąd".

- Myślę, że jest bardzo dobre, bardzo jasne, przestronne. Mimo tego, że gramy w jednej sali to bardzo dobrze się słyszałam. Myślę, że będzie dobrą inwestycją dla Opola - mówiła Dominika Kierpiec-Kątny, wokalistka, która jako pierwsza zaśpiewała w nowym studiu.

Jeden z dwóch zatrudnionych w muzeum realizatorów dźwięku Ireneusz Andres podkreśla, że studio ma duże możliwości i najnowszy sprzęt. - Pięknie postawione studio. Doskonałe parametry ma akustyczne. Doskonała konsola i mikrofony. Wszystko, czego trzeba na takim z jednej strony poziomie, ale z drugiej strony w pełni profesjonalnie - dodaje producent i reżyser.

W niedzielę (09.12) w studiu odbędą się warsztaty dla dzieci i rodziców. Poprowadzą je piosenkarze Yaro i Kasia Klich. Studio od przyszłego roku będzie dostępne także komercyjnie.
Jarosław Wasik
Dominika Kierpiec-Kątny
Ireneusz Andres

Kultura i rozrywka

2020-07-14, godz. 19:00 Na „wakacje z duchami” zaprasza Zamek Moszna 17 i 18 lipca podczas godzinnego, popołudniowego zwiedzania uczestnicy zapoznają się z nie tylko historią, ale przede wszystkim legendami związanymi z zamkiem… » więcej 2020-07-14, godz. 15:00 Prudnik: muzeum będzie efektownie prezentować się także nocą. W Czechach wypromuje swoją kolekcję prac Hanny Bakuły Były arsenał w Prudniku będzie miał iluminację, która podkreśli jego zabytkowe walory. To jeden z efektów przedsięwzięcia tamtejszego muzeum z jego czeskim odpowiednikiem… » więcej 2020-07-14, godz. 13:00 Dziś odsłona kolejnego spotkania online pod hasłem "Wpadnij w bibliosieć" Tym razem czytelnicy spotkają się z youtuberkami: Tolą oraz Zuzanną Grupą. To siostry, które wspólnie w listopadzie stworzyły kanał o nazwie Zaksiążkowane, gdzie… » więcej 2020-07-12, godz. 12:15 Górski klimat, biesiada góralska i rzemiosło, czyli XVII Święto Gór Opawskich Biesiada góralska, kiermasz sztuki ludowej i rękodzieła - to tylko niektóre z atrakcji, jakie Głuchołazy przygotowały w ramach XVII Święta Gór Opawskich. Wydarzenie… » więcej 2020-07-12, godz. 10:15 III Powstanie Śląskie widziane oczami franciszkanina w relacji księdza Andrzeja Hanicha Ksiądz profesor Andrzej Hanich opowiadał w Muzeum Ślaska Opolskiego o związkach Sanktuarium w Górze św. Anny z III Powstaniem Ślaskim. Oparł swoja prelekcję na… » więcej 2020-07-11, godz. 20:00 Brawa, kwiaty i gratulacje po premierze piosenki Gosi Sacały [ZDJĘCIA] Za nami premiera pierwszego singla opolanki Gosi Sacały 'If you were here'. Jak przystało na znaną youtuberkę, teledysk po raz pierwszy ujrzał światło dzienne… » więcej 2020-07-11, godz. 16:30 Wspólne czytanie, dyskusje i artystyczne badanie wody. GSW działała na kąpielisku Bolko w Opolu [ZDJĘCIA] W ramach projektu zatytułowanego 'Wodowanie' Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu rozpoczęła spotkania nad kąpieliskiem Bolko. Pierwsze działanie w ramach cyklu… » więcej 2020-07-10, godz. 18:15 Frele zaśpiewają na koncercie samochodowym w Oleśnie. Wystarczy dobrze ustawić częstotliwość w radiu Będzie pierwszy w historii Olesna koncert samochodowy. Jutro (11.07) wieczorem na parkingu galerii handlowej przy ulicy Wielkie Przedmieście wystąpi śląski zespół… » więcej 2020-07-10, godz. 15:15 Jakub Dubik rusza z programem dla młodych muzyków Pochodzący z Opolszczyzny wiolonczelista w ramach programu stypendialnego uruchomił projekt 'e-Bank Talentów' skierowany do utalentowanych młodych muzyków. Program… » więcej 2020-07-10, godz. 13:00 Historia III Powstania Śląskiego oczami gwardiana Muzeum Śląska Opolskiego organizuje pierwszą prelekcję z udziałem publiczności w czasie pandemii koronawirusa. Tym razem odczyt będzie dotyczył III Powstania Śląskiego… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »