Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-12-05, 17:50 Autor: Mariusz Majeran

Edukacyjne Studio Nagrań w Muzeum Polskiej Piosenki otwarte. "Miejsce, które pokaże od kuchni pracę muzyków" [ZDJĘCIA]

Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu otwarcie studia nagrań [Mariusz Majeran]
Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu otwarcie studia nagrań [Mariusz Majeran]
Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu otwarcie studia nagrań [Mariusz Majeran]
Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu otwarcie studia nagrań [Mariusz Majeran]
Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu otwarcie studia nagrań [Mariusz Majeran]
Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu otwarcie studia nagrań [Mariusz Majeran]
Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu otworzyło nowoczesne studio nagrań. Z założenia ma ono pomóc w edukacji zwiedzających muzeum.
- Pokazujemy wszystko to, co jest związane z piosenką, a nie mogliśmy pokazać zwiedzającym jak wygląda nagrywanie i postprodukcja piosenek - mówi dyrektor Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu Jarosław Wasik. - Ja od zawsze miałem taką idee, żeby trochę odczarować miejsce, jakim jest studio nagrań. Dlatego, że studio nagrań to jest jednak miejsce zarezerwowane dla kilku profesji, czyli dla muzyków, dla aktorów, dla dziennikarzy i dla polityków. Natomiast człowiek, który nawet się tym interesuje nie ma za bardzo szans wejścia do studia. My się staramy pokazywać branżę z różnych stron, od kuchni także, to postanowiliśmy, żeby mieć takie miejsce, które pokaże od kuchni, jak pracują muzycy.

- Podczas godzinnych zajęć z dziećmi będziemy chcieli nagrać na przykład pięciominutowe słuchowisko radiowe - dodaje Wasik.

W studiu będą mogli nagrywać swoje pierwsze single laureaci przeglądów i festiwali, z którymi współpracuje muzeum. Na inauguracji studia wystąpił laureat tegorocznego Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie zespół "Sąstąd".

- Myślę, że jest bardzo dobre, bardzo jasne, przestronne. Mimo tego, że gramy w jednej sali to bardzo dobrze się słyszałam. Myślę, że będzie dobrą inwestycją dla Opola - mówiła Dominika Kierpiec-Kątny, wokalistka, która jako pierwsza zaśpiewała w nowym studiu.

Jeden z dwóch zatrudnionych w muzeum realizatorów dźwięku Ireneusz Andres podkreśla, że studio ma duże możliwości i najnowszy sprzęt. - Pięknie postawione studio. Doskonałe parametry ma akustyczne. Doskonała konsola i mikrofony. Wszystko, czego trzeba na takim z jednej strony poziomie, ale z drugiej strony w pełni profesjonalnie - dodaje producent i reżyser.

W niedzielę (09.12) w studiu odbędą się warsztaty dla dzieci i rodziców. Poprowadzą je piosenkarze Yaro i Kasia Klich. Studio od przyszłego roku będzie dostępne także komercyjnie.
Jarosław Wasik
Dominika Kierpiec-Kątny
Ireneusz Andres

Kultura i rozrywka

2018-12-16, godz. 21:00 Barokowo i z pazurem. Przed nami wyjątkowy koncert kameralny w filharmonii Koncerty kameralne, to jedna z nowości w tegorocznym sezonie artystycznym Filharmonii Opolskiej. Najbliższy taki koncert, zatytułowany 'Vivaldissimo', zaplano ... » więcej 2018-12-16, godz. 18:00 Teatr Dorosłych z Praszki jeszcze raz zaprezentuje "Kluczyk". Celem zbiórka pieniędzy na leczenie Twój Teatr. Teatr Dorosłych z Praszki włącza się w akcję 'Pomoc Witkowi' i zaprasza na jutrzejszy (17.12) spektakl, pt. 'Kluczyk'. » więcej 2018-12-16, godz. 18:00 Rodzinne spotkanie z Mozartem i... Nutką! Filharmonia bawi i uczy [ZDJĘCIA] Słuchanie muzyki, zagadki, ciekawostki muzyczne i nauka piosenki, a wszystko wsparte oprawą graficzną. W taki sposób Filharmonia Opolska bawiła i uczyła najmł ... » więcej 2018-12-16, godz. 11:00 Wiolonczele w Nysie niezmiennie na topie. Zimowe spotkanie z Polish Cello Quartet Zimowa aura nie odstraszyła mieszkańców Nysy, którzy w sobotni (15.12) wieczór licznie przybyli do Muzeum Powiatowego na koncert zespołu Polish Cello Quartet. » więcej 2018-12-16, godz. 06:45 Przed nami trzecia odsłona rodzinnych koncertów w Filharmonii Opolskiej Najbliższy, a zarazem trzeci z siedmiu koncertów rodzinnych, zaplanowano na niedzielę (16.12). Początek wydarzenia o godzinie 11:00. » więcej 2018-12-15, godz. 20:00 Noel - musical świąteczny w Opolu Opolanie będą mogli zobaczyć w niedzielny wieczór niezwykłe widowisko muzyczne - musical bożonarodzeniowy 'Noel'. W takiej formie zostanie przedstawiona histo ... » więcej 2018-12-15, godz. 15:15 Francuska pianistka porwała opolską publiczność. Za nami podwójna "Strefa gwiazd" w filharmonii [ZDJĘCIA] Francuska pianistka o polskich korzeniach wspólnie z orkiestrą zaprezentowała II koncert fortepianowy c-moll op. 18 Sergieja Rachmaninowa.- Muzyka nie ma naro ... » więcej 2018-12-15, godz. 14:00 Czar dawnych opolskich kin. Upamiętniono ich historię Kraków, Odra, Stylowe, Kosmos, Bolko i Kinoplex - to dawne kina w Opolu. Takie nazwy noszą teraz sale kinowe w opolskim Heliosie. W rama projektu 'Stare kina' ... » więcej 2018-12-15, godz. 12:00 Wystawa obrazków świętych w Fotogalerii Dział Informacji Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu przygotował wystawę składającą się z oryginalnych obrazków z wizerunkami świętych i błogosławionych. » więcej 2018-12-15, godz. 10:00 W Komprachcicach będą ubierać choinkę i przygotowywać się do świąt Wspólnie ubiorą choinkę a bombki ozdobią opolskim wzorem. Na koniec w różnych językach zaśpiewają kolędy i pastorałki. W sobotę (15.12) w Samorządowym Ośrodku ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »