Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-04-25, 21:30 Autor: Wiktoria Palarczyk

Kenia i Portugalia oczami młodych podróżników

Kenia i Portugalia oczami młodych podróżników [fot.Wiktoria Palarczyk]]
Kenia i Portugalia oczami młodych podróżników [fot.Wiktoria Palarczyk]]
Kenia i Portugalia oczami młodych podróżników [fot. Wiktoria Palarczyk]
Kenia i Portugalia oczami młodych podróżników [fot. Wiktoria Palarczyk]
Młodzi i ciekawi świata – tym charakteryzują się kilkunastoletni podróżnicy, którzy o swoich przygodach opowiedzieli zgromadzonej w opolskiej bibliotece publiczności. W fili nr 4 odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Znajomi z sąsiedztwa”. Tym razem to młodzi podróżnicy chcieli podzielić się swoimi wrażeniami i przygodami z Kenii i Portugalii.
- W Kenii najbardziej podobały mi się te piękne krajobrazy – mówi 12-letni Jakub Śmierciak, który pasjonuje się podróżami i przyrodą. - Warto pojechać na safari i zobaczyć te zwierzęta, no i poznać tych ludzi oraz ich zwyczaje. Jeśli ktoś lubi opalanie i odpoczywanie to polecam Ocean Indyjski, a jeśli ktoś lubi przygody, to najlepszym wyborem jest safari. Głównie chodzi o to, żeby zobaczyć zwierzęta, chyba tylko geparda nie wiedziałem.

O swoich podróżach do Portugalii opowiadało rodzeństwo Liliana i Stanisław Saj.

- W Portugalii są przepiękne krajobrazy, piękny widok na Ocean Atlantycki. Wszędzie są kolorowe kafelki. W mieście były zazwyczaj kamieniczki, podobne do tych, które możemy oglądać na opolskim rynku. Było naprawdę pięknie, chcielibyśmy jeszcze tam wrócić.

Młodzi podróżnicy podkreślają, że najlepsze podróże jeszcze przed nimi. Już snują plany i obmyślają cel kolejnej wyprawy.

Takie spotkania z cyklu „Znajomi z sąsiedztwa” mają nie tylko integrować środowisko, ale też inspirować do twórczego działania i rozwijania swoich zainteresowań.
Jakub Śmierciak
Stanisław Saj

Kultura i rozrywka

2019-10-16, godz. 18:15 Głuchołazy: nowa biblioteka przyciąga coraz więcej czytelników Nowoczesną bibliotekę mają Głuchołazach. Powstała w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Zrealizowano tam obiekt imponujący rozwiązaniami architek ... » więcej 2019-10-16, godz. 14:00 Warsztaty z pedagogiki teatru w opolskich "Lalkach" Opolski Teatr Lalki i Aktora organizuje warsztaty z pedagogiki teatru. Zajęcia są skierowane do nauczycieli, pedagogów, animatorów kultury, a także wszystkich ... » więcej 2019-10-15, godz. 12:30 Opolska aktorka obchodzi jubileusz sceniczny. 30 lat w jednym teatrze 30 lat na scenie Teatru imienia Jana Kochanowskiego w Opolu spędziła Judyta Paradzińska. Aktorka przez te lata zagrała wiele ról, które pamiętamy do dziś. Gra ... » więcej 2019-10-15, godz. 08:45 Będzie pierwsza impreza kulturalna na wyremontowanym placu świętego Sebastiana w Opolu 'Poznaj nowy plac świętego Sebastiana'. W najbliższą sobotę (19.10) o 17:00 Urząd Miasta Opola zorganizuje pierwsze przedsięwzięcie po wyremontowaniu skweru w ... » więcej 2019-10-14, godz. 18:45 Nyskie muzeum zdradzi tajniki renowacji zabytków Nyskie muzeum zaprezentuje tajniki pracy konserwatora zabytków. Każdy, kto chciałby spróbować swoich sił przy renowacji pamiątek przeszłości, może wziąć udzia ... » więcej 2019-10-14, godz. 15:06 Opole stawia na promowanie ukraińskiej kultury. Przez cztery dni można będzie wziąć udział w koncertach i wystawach Pierwszy raz Urząd Miasta Opola wraz z Miejską Biblioteką Publiczną zorganizuje Dni Ukraińskie. Przedsięwzięcie zaplanowano na cztery dni - od 21 do 24 paździ ... » więcej 2019-10-12, godz. 23:06 "Działania prymasa Stefana Wyszyńskiego zaowocowały wolnością Polaków". Uroczystości w Prudniku-Lesie [ZDJĘCIA] Msza święta w intencji kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz dedykowany mu koncert, zwieńczyły obchody 65 rocznicy uwięzienia Prymasa Tysiąclecia w Prudniku-Les ... » więcej 2019-10-12, godz. 22:00 "Kreator Kultury". Biblioteka Obcojęzyczna w Opolu doceniona Dwie pracownice Biblioteki Obcojęzycznej Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu otrzymały tytuł 'Kreatora Kultury' podczas gali wręczenia Nagród Marszałka ... » więcej 2019-10-12, godz. 20:03 "Niepowtarzalność codzienności" w obrazach opolskiej artystki Aleksandra Maszestow pokazuje nam swoje abstrakcje i obrazy figuratywne na wystawie w Galerii Pierwsze Piętro Związku Polskich Artystów Plastyków w Opolu. » więcej 2019-10-12, godz. 17:54 Mają przesłanie i uczą szanowania Boga. Piosenki religijne wybrzmiały podczas 21. ogólnopolskiego przeglądu "Dobrze je ... 9 zespołów i blisko 30 solistów bierze udział w 21. Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Religijnej 'Dobrze jest śpiewać naszemu Panu' w zabytkowym Kościele św. ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »