Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-04-14, 21:37 Autor: Mariusz Majeran

Przetworzone prace plastyczne posłużyły do zrobienia instalacji

Instalacja Sary Hupas [fot. Mariusz Majeran]
Instalacja Sary Hupas [fot. Mariusz Majeran]
Instalacja Sary Hupas [fot. Mariusz Majeran]
Instalacja Sary Hupas [fot. Mariusz Majeran]
Instalacja Sary Hupas [fot. Mariusz Majeran]
Instalacja Sary Hupas [fot. Mariusz Majeran]
Laureatka corocznego konkursu dla młodych twórców organizowanego przez Galerię Sztuki Współczesnej pokazuje swoją instalację.
Wystawa Sary Hupas pokazuje, że można wykorzystać nieudane prace plastyczne do stworzenia nowej sztuki. Artystka przez lata zbierała prace prace malarskie swoje i innych artystów, by po pocięciu stworzyć swoją instalację.

- Lubię pokazywać coś, co powstaje w moich myślach przez wiele lat - dodaje artystka. - To jest taki bagaż moich doświadczeń i doświadczeń wielu studentów akademii krakowskiej, ponieważ są to prace rysunkowe nieudane, które ja znalazłam. Pozyskałam, jako odpady. Po prostu studenci już ich nie chcieli i się ich pozbyli. I chciałam to zebrać jako taką wielką burzę. I jest tutaj i tornado i jest taka atmosfera właśnie niepokoju i tej burzy.

Instalację "Gdy nastanie nowy dzień" możemy oglądać w Galerii Aneks Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu do 5 maja. Dodatkowo artystka zachęca by przynieść swoje niedobre wspomnienia, dokumenty czy próby artystyczne na papierze na wystawę. Specjalna instalacja pozwoli się ich pozbyć i... będzie materiałem do kolejnej instalacji.
Sara Hupas

Kultura i rozrywka

2019-11-17, godz. 20:21 "Teatr. Poczuj to". Warsztaty teatralne dla dzieci Opolski Teatr Lalki i Aktora po raz kolejny zaprosił dzieci do swojej placówki, aby młodzi widzowie poznali teatr od kuchni. Warsztaty 'Multikreacje' przyciągnęły… » więcej 2019-11-17, godz. 16:36 Filharmonia: Francja-elegancja i dużo muzycznej zabawy. Za nami drugi koncert rodzinny [ZDJĘCIA] Hymn państwowy, najbardziej charakterystyczne melodie i instrumenty - to elementy, dzięki którym mali melomani poznają kulturę muzyczną kolejnych państw w ramach… » więcej 2019-11-17, godz. 14:42 "Na dwa Głosy" po raz ostatni Po sześciu latach, cykl koncertów 'Na dwa głosy' będzie miał ostatnią odsłonę. Dziś ostatni już duet zaśpiewa w Klubie Muzycznym Filharmonii Opolskiej. » więcej 2019-11-17, godz. 12:48 Filharmonia Opolska: przed nami druga odsłona rodzinnych spotkań z muzyką Muzyczna uczta dla małych i dużych, zagadki, piosenki i ciekawostki ze świata klasyki, a wszystko to w żartobliwej konwencji okraszonej multimedialnymi dodatkami… » więcej 2019-11-17, godz. 11:00 Mieszkańcy Gogolina znów przekonają się, że "klasyka nie gryzie" Przed nami finałowe 'Spotkanie z muzyką klasyczną' czyli ostatni z trzech koncertów (09.11, 10.11, 17.11) organizowanych z myślą o mieszkańcach gminy Gogolin… » więcej 2019-11-17, godz. 08:46 Dwa artystyczne spojrzenia na Bogotę [ZDJĘCIA] Po raz pierwszy w Loft Gallery swoje zdjęcia pokazuje dwóch fotografików. Tym razem są to wykładowcy Szkoły Filmowej w Łodzi. Na wystawie zatytułowanej 'W krainie… » więcej 2019-11-16, godz. 18:20 Wiarą i muzyczną pasją chcą się dzielić z innymi. Chór św. Franciszka zaśpiewa w niedzielę w Opolu Różni ich wiek i wykształcenie, łączy wspólna pasja do śpiewania. Chór św. Franciszka, który w tym roku obchodzi 12-lecie swego istnienia, wystąpi podczas niedzielnej… » więcej 2019-11-16, godz. 14:02 Dorota Masłowska w ramach cyklu "Zaczytane Opolskie" Wojewódzka Biblioteka Opolska od września zapraszała do naszego regionu znanych literatów, by promować czytelnictwo. Autorzy spotykali się z czytelnikami w bibliotekach… » więcej 2019-11-16, godz. 10:41 Jubileuszowo, w rodzinnych stronach. Za nami koncert Kwartetu "Camerata" Kwartety smyczkowe Romana Statkowskiego i Bedřicha Smetany zabrzmiały w piątkowy (15.11) wieczór w sali kameralnej Filharmonii Opolskiej. Podczas drugiego w tym… » więcej 2019-11-16, godz. 08:09 "Łączenie muz". Najazd Poetów na Zamek Piastów Śląskich w Brzegu [ZDJĘCIA] Utwory literackie oraz muzyczne, wystawy malarstwa i fotografii, a przede wszystkim kultura na najwyższym poziomie - to wszystko czekało na uczestników gali zorganizowanej… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »