Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-03-25, 11:34 Autor: Mariusz Chałupnik

Śpiewający jubileusz 15-lecia Polski w UE w stolicy polskiej piosenki

Centrum Wystawienniczo-Kongresowe w Opolu [fot. CWK]
Centrum Wystawienniczo-Kongresowe w Opolu [fot. CWK]
Muzyczne upamiętnienie 15. lat członkostwa naszego kraju w Unii Europejskiej. Opole, dużym plenerowym koncertem, chce uczcić jubileusz przystąpienia Polski do europejskiej wspólnoty.
- Jestem z tego pokolenia, które pamięta Polskę sprzed Unii Europejskiej - mówi Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola. - W związku z tym wiem, jak wiele dobrego przez te 15 lat wydarzyło się w naszym kraju, dzięki temu, że Polska przystąpiła do Unii Europejskiej. Doskonale zdajemy sobie też sprawę, jak wielkim wysiłkiem było to okupione. Jak wiele starań, wyzwań, trzeba było podjąć, żeby rzeczywiście Polska dołączyła do tego grona. Chcemy przypomnieć i o tej pięknej rocznicy, i o tym, co przez te 15 lat się wydarzyło.

Jubileuszowy koncert zostanie zorganizowany we współpracy Urzędu Miasta Opola i samorządu województwa opolskiego.

- Chcemy się pochwalić tym, co Opolszczyzna przez te 15 lat uzyskała, dzięki pieniądzom z Unii Europejskiej - przekonuje Zbigniew Kubalańca, wicemarszałek województwa opolskiego.

- W całym regionie tych imprez będzie mnóstwo w tym roku, ale ta największa i najważniejsza, nie może się odbyć w innymi mieście niż Opole. Jest ono największym beneficjentem środków unijnych. Ostatnie dwie perspektywy to ponad 2 miliardy złotych i ponad 600 projektów.

Koncert odbędzie się 4 maja przy Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu. Będzie mogło go obejrzeć kilka tysięcy osób.

Na razie nie przedstawiono jeszcze wykonawców, którzy wystąpią na tym wydarzeniu. Wiadomo, że wstęp na koncert będzie bezpłatny.
Arkadiusz Wiśniewski
Zbigniew Kubalańca

Kultura i rozrywka

2020-02-28, godz. 18:04 Weekend wspomnień w krainie łagodności. Rusza jubileuszowa, 25. edycja Terepaczkowa Ciekawa muzyka, wyjątkowi ludzie, a przede wszystkim niepowtarzalny klimat. To wszystko czeka na uczestników rozpoczynającej się dziś (28.02) jubileuszowej, 25… » więcej 2020-02-28, godz. 14:00 Perły czeskiej muzyki zabrzmią w Filharmonii Opolskiej Dzieła czeskich twórców zabrzmią dziś wieczorem (28.02) w Filharmonii Opolskiej. Oprócz VIII symfonii Antonína Dvořáka wykonany zostanie także koncert na dwa klarnety… » więcej 2020-02-27, godz. 21:36 Elektroniczne, a jednocześnie delikatne i klasyczne brzmienia w Studiu M im. SBB [ZDJĘCIA] Chilloutowa mieszanka alternatywy i pop z domieszką elektroniki i klasycznych brzmień w Studiu M im. SBB Radia Opole. Gwiazdą czwartkowego koncertu tym razem była… » więcej 2020-02-27, godz. 15:30 Jerzy Beski zostanie uhonorowany. Przyznano mu tytuł Zasłużonego Obywatela Miasta Opola Jerzy Beski został Zasłużonym Obywatelem Miasta Opola. Podczas dzisiejszej (27.02) sesji zdecydowali o tym radni. » więcej 2020-02-27, godz. 12:30 Elżbieta Żłobicka, znana aktorka opolskich lalek zaprasza na swoje urodzinowe, poetyckie spotkanie W programie m.in. interpretacja wierszy w wykonaniu artystki oraz prezentacja fragmentów jeszcze niewydanej przez nią powieści 'Droga, jakich wiele'. » więcej 2020-02-26, godz. 20:51 Ma dopiero 20 lat, a już jest autorem dwóch powieści. Spotkanie z "Łowcą" w MBP Marek Zatwarnicki, który swoją pierwszą powieść napisał w wieku 17 lat spotkał się z czytelnikami w stolicy naszego regionu. Rok temu wydał kolejną książkę. Inspirację… » więcej 2020-02-26, godz. 12:43 Julia Mii wystąpi w Studiu M im.SBB Radia Opole Julia Mii to krakowska wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka. 'Trapped' to jej pierwszy singiel, który trafił do sieci w 2018 roku, a zaraz po tym pojawił… » więcej 2020-02-25, godz. 14:00 W ostatni dzień karnawału Muzeum Powiatowe w Nysie zaprasza na "Muzyczne ostatki" Zaplanowano koncert w wykonaniu uczniów i nauczycieli Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Nysie. » więcej 2020-02-25, godz. 13:00 Dzieci i młodzież "smakują słowa" i bawią się w językowe kamishibai W Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Opolu trwa 'Dzień Języka Ojczystego na Śląsku Opolskim'. Składa się on z kilku punktów programowych. Jednym z nich jest… » więcej 2020-02-25, godz. 10:32 Ikony z Rosji, Grecji i Bałkanów pochodzące nawet z XVII wieku na wystawie "Spotkanie światów" To zbiór liczący ponad sto dzieł, które należą do Fundacji Na Rzecz Zamku Książęcego Niemodlin 1313. Wśród nich są ikony autorstwa adeptów Szkoły Ikonopisarskiej… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »