Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-03-21, 22:00 Autor: Wiktoria Palarczyk

Mieszanka jazzu, popu, soulu i akustycznego rocka zabrzmiała w legendarnym Studiu M [FILM, ZDJĘCIA]

Lili poopoo. Koncert w Studiu M [fot. Maciej Wajler]
Lili poopoo. Koncert w Studiu M [fot. Maciej Wajler]
Zespół Lili PooPoo, niegdyś znany jako BoW, zagrał w końcu dla opolskiej publiczności. Od kilku lat pojawiają się na scenach całego świata, ale na Opolszczyźnie duży koncert dali po raz pierwszy. Zespół tworzy duet damsko-męski. Maria Spólna śpiewa, gra na fortepianie i pisze teksty w języku angielskim. Tomasz Matusiak gra na perkusji i wspólnie z wokalistką tworzy muzykę.
- Wrażenia są niesamowite. Publiczność dopisała, nie zawiedliśmy się – mówi Maria Spólna. - Zaprezentowaliśmy swoje utwory, nie gramy coverów. Zagraliśmy trochę starych kawałków i trochę nowości. Lubimy mieszać style, nie ograniczamy się i nie wiemy tak naprawdę w jakim stylu będzie dany utwór. One same się dzieją i piszą. Gramy na instrumentach akustycznych, więc do każdego stylu, po który sięgamy trzeba dopisać słowo "akustyczny", jazz czy pop.

Tomasz Matusiak zdradził Radiu Opole jakie plany koncertowe ma zespół w najbliższym czasie. - Przed nami długo planowany koncert w Rumunii, u naszego przyjaciela. Potem wsiadamy w samolot i lecimy do Hollywood.

- To miejsce odwiedziliśmy już dwa razy. Grywaliśmy tam koncerty, poznaliśmy trochę ludzi i bardzo chętnie tam wrócimy - dodaje Spólna.

Pierwsza godzina tego koncertu była transmitowana na naszej antenie. Dodajmy, że Studio M im. SBB posiada swój profil na Facebooku, gdzie można śledzić informacje dotyczące nadchodzących wydarzeń muzycznych.
Maria Spólna
Tomasz Matusiak, Maria Spólna
Lili poopoo. Koncert w Studiu M

Kultura i rozrywka

2019-11-17, godz. 20:21 "Teatr. Poczuj to". Warsztaty teatralne dla dzieci Opolski Teatr Lalki i Aktora po raz kolejny zaprosił dzieci do swojej placówki, aby młodzi widzowie poznali teatr od kuchni. Warsztaty 'Multikreacje' przyciągnęły… » więcej 2019-11-17, godz. 16:36 Filharmonia: Francja-elegancja i dużo muzycznej zabawy. Za nami drugi koncert rodzinny [ZDJĘCIA] Hymn państwowy, najbardziej charakterystyczne melodie i instrumenty - to elementy, dzięki którym mali melomani poznają kulturę muzyczną kolejnych państw w ramach… » więcej 2019-11-17, godz. 14:42 "Na dwa Głosy" po raz ostatni Po sześciu latach, cykl koncertów 'Na dwa głosy' będzie miał ostatnią odsłonę. Dziś ostatni już duet zaśpiewa w Klubie Muzycznym Filharmonii Opolskiej. » więcej 2019-11-17, godz. 12:48 Filharmonia Opolska: przed nami druga odsłona rodzinnych spotkań z muzyką Muzyczna uczta dla małych i dużych, zagadki, piosenki i ciekawostki ze świata klasyki, a wszystko to w żartobliwej konwencji okraszonej multimedialnymi dodatkami… » więcej 2019-11-17, godz. 11:00 Mieszkańcy Gogolina znów przekonają się, że "klasyka nie gryzie" Przed nami finałowe 'Spotkanie z muzyką klasyczną' czyli ostatni z trzech koncertów (09.11, 10.11, 17.11) organizowanych z myślą o mieszkańcach gminy Gogolin… » więcej 2019-11-17, godz. 08:46 Dwa artystyczne spojrzenia na Bogotę [ZDJĘCIA] Po raz pierwszy w Loft Gallery swoje zdjęcia pokazuje dwóch fotografików. Tym razem są to wykładowcy Szkoły Filmowej w Łodzi. Na wystawie zatytułowanej 'W krainie… » więcej 2019-11-16, godz. 18:20 Wiarą i muzyczną pasją chcą się dzielić z innymi. Chór św. Franciszka zaśpiewa w niedzielę w Opolu Różni ich wiek i wykształcenie, łączy wspólna pasja do śpiewania. Chór św. Franciszka, który w tym roku obchodzi 12-lecie swego istnienia, wystąpi podczas niedzielnej… » więcej 2019-11-16, godz. 14:02 Dorota Masłowska w ramach cyklu "Zaczytane Opolskie" Wojewódzka Biblioteka Opolska od września zapraszała do naszego regionu znanych literatów, by promować czytelnictwo. Autorzy spotykali się z czytelnikami w bibliotekach… » więcej 2019-11-16, godz. 10:41 Jubileuszowo, w rodzinnych stronach. Za nami koncert Kwartetu "Camerata" Kwartety smyczkowe Romana Statkowskiego i Bedřicha Smetany zabrzmiały w piątkowy (15.11) wieczór w sali kameralnej Filharmonii Opolskiej. Podczas drugiego w tym… » więcej 2019-11-16, godz. 08:09 "Łączenie muz". Najazd Poetów na Zamek Piastów Śląskich w Brzegu [ZDJĘCIA] Utwory literackie oraz muzyczne, wystawy malarstwa i fotografii, a przede wszystkim kultura na najwyższym poziomie - to wszystko czekało na uczestników gali zorganizowanej… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »