Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-03-08, 06:30 Autor: Wiktoria Palarczyk

W 22. rocznicę śmierci Agnieszki Osieckiej jej teksty wybrzmiały w Studiu M im. SBB [FILM, ZDJĘCIA]

Krzysztof Żesławski Quartet i Natalia Lubrano, "Osiecka Jazzowo" w Studiu M im. SBB Radia Opole
Kwarter Krzysztofa Żesławskiego i Natalia Lubrano wystąpili w legendarnym Studiu im. SBB Radia Opole z repertuarem "Osiecka Jazzowo". Debiutancka płyta pod takim samym tytułem ukazała się 2016 roku. Żesławski od wielu lat popularyzuje dorobek autorki tekstów, poetki, reżyserki i dziennikarki, jest także kierownikiem muzycznym Festiwalu Twórczości Agnieszki Osieckiej "Bardzo Wielka Woda" we Wrocławiu.
- Osiecka była fantastyczną kobietą, ten koncert możemy jej zadedykować mówi Żesławski. - Bywała zresztą w Opolu, wielokrotnie podczas festiwalu. Świetnie, że tu gramy, w stolicy polskiej piosenki i ten repertuar. Wszystko się dobrze składa. Wrażenie ze Studia M fantastyczne, bardzo dobra akustyka, przestrzeń, ale bardzo fajnie brzmi. Wybraliśmy te utwory, które najbardziej pasują do brzmienia naszego, ale może bardziej do brzmienia wokalu naszej wokalistki Natalii Lubrano.

Natalii Lubrano i Krzysztofowi Żesławskiemu podczas koncertu towarzyszył zespół w składzie: Łukasz Perek na fortepianie, Wojtek Bergander na kontrabasie oraz Jarosław Korzonek na perkusji.
Krzysztof Żesławski

Kultura i rozrywka

2020-01-25, godz. 13:00 Prudnik: koncert śpiewaków, którzy na co dzień posługują wiernym w habitach i sutannach Charytatywny Koncert Świąteczno-Noworoczny organizuje Konwent Bonifratrów w Prudniku. W programie są kolędy, arie sakralne oraz pieśni neapolitańskie. Koncert… » więcej 2020-01-25, godz. 10:30 Pomysły na rewitalizację zamku w Głogówku zyskały uznanie mieszkańców gminy Niemal 30 osób wzięło udział w otwartych konsultacjach społecznych dotyczących planów rewitalizacji 2 skrzydeł zamkowych dawnej siedziby rodu Oppersdorffów w Głogówku… » więcej 2020-01-25, godz. 10:00 Niezwykłe widowisko na światowym poziomie. Moscow City Ballet wystąpi w Nysie Moscow City Ballet charakteryzuje się olśniewającymi kostiumami, dopracowaną do perfekcji choreografią, scenografią i grą świateł. Teatr założył wybitny choreograf… » więcej 2020-01-24, godz. 17:38 "Dotknęli sztuki" i zaśpiewali w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu Podopieczni fundacji 'Szansa dla Niewidomych' spotkali się na pierwszych w tym roku warsztatach artystycznych. Opolanie zaśpiewali kolędy wraz z zespołem Old Singer… » więcej 2020-01-24, godz. 08:30 Wiersze opolskich poetów zabrzmią w kościele Od lat Marek Krassowski, prezes nieistniejącego już Klubu Związków Twórczych w Opolu organizuje spotkania opolskich twórców, którzy w różnych kościołach prezentują… » więcej 2020-01-23, godz. 22:00 O islamie, dżihadzie i wojnie, także "świętej", mówiono w nyskim muzeum 'Dżihad w imię jedynego i miłosiernego Boga?' - to tytuł kolejnego z otwartych wykładów, który można było wysłuchać dziś (23.01) w Muzeum Powiatowym w Nysie. » więcej 2020-01-23, godz. 20:00 Pokażą przygraniczne miasta na fotografii z ubiegłego wieku „Prudnik i Krnov na starej fotografii” to tytuł wystawy, którą przygotowały współpracujące ze sobą placówki kulturalne z tych miast. Zdjęcia pochodzą z prywatnych… » więcej 2020-01-23, godz. 18:00 Dotkną sztuki i zaśpiewają w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu Mieszkańcy stolicy regionu wezmą udział w pierwszym w tym roku spotkaniu warsztatowym dla dorosłych pod hasłem 'Dotknij sztuki i śpiewaj'. » więcej 2020-01-23, godz. 16:00 Zamek w Mosznej doczekał się filmu. "Historia, legendy, tajemnice" Zamek w Mosznej występował w wielu filmach dokumentalnych i fabularnych. Były tam także kręcone teledyski wielu wykonawców. Tym razem wystąpi w roli głównej w… » więcej 2020-01-23, godz. 14:00 Dziś bluesowa uczta w Dworku Artystycznym Śląska Grupa Bluesowa zagra w stolicy regionu. Przed nami kolejna odsłona czwartkowych muzycznych spotkań w Dworku Artystycznym, które organizuje Fundacja BluesOpole… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »