Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-02-18, 14:01 Autor: Mariusz Majeran

"Kolorowi ludzie" w Internetowym Teatrze TVP

Opolskie Lalki pokażą Kolorowych Ludzi w internecie [fot. Mariusz Majeran] (1)
Opolskie Lalki pokażą Kolorowych Ludzi w internecie [fot. Mariusz Majeran] (1)
Opolskie Lalki pokażą Kolorowych Ludzi w internecie [fot. Mariusz Majeran] (2)
Opolskie Lalki pokażą Kolorowych Ludzi w internecie [fot. Mariusz Majeran] (2)
Opolski Teatr Lalki i Aktora zaprezentuje swój spektakl "Kolorowi ludzie" Honoraty Mierzejewskiej- Mikosza w Internetowym Teatrze Telewizji TVP. Projekt ma na celu dotarcie do młodego odbiorcy, który na co dzień na utrudniony dostęp do teatru.
Ciesząca się dużą popularnością sztuka opolskich lalek jest przeznaczona dla widzów od 3. roku życia.

- Opolskie przedstawienie zobaczą uczniowie szkół podstawowych, przedszkolaki i uczniowie jednego gimnazjum. Można jeszcze przystąpić do tego projektu, wystarczy zgłosić się do sekretariatu oddziału opolskiego TVP - mówi Mateusz Magdziarz, dyrektor opolskiego oddziału.

- Uzyskany zostanie wtedy specjalny żeton, taki kod dostępu. Żeby uczestniczyć w transmisji wystarczy podać deklarowaną ilość osób i miejsce, w którym będzie przedstawienie oglądane. To powoduje też, że ta jakość transmisji, ten dostęp jest naprawdę na wysokim poziomie. Mamy już sporą grupę zainteresowanych. Ja się bardzo cieszę, że możemy zrobić to po raz pierwszy z Opolskim Teatrem Lalki i Aktora.

- Mamy nadzieję, że transmisja zachęci do odwiedzenia naszego teatru - dodaje dyrektor opolskich lalek Krystian Kobyłka.

- To nie jest teatr telewizji, to jest po prostu transmisja "na żywo". A ja mam taką nieukrywaną nadzieję, że ci, którzy w tym czasie znajdą się w jakiś swoich miejscach, tak zachwycą się tym przedstawieniem, że będą chcieli je jeszcze raz zobaczyć, przyjeżdżając po prostu do naszego teatru.

W przedstawieniu grają Barbara Lach i Andrzej Mikosza. Wielka szafa skrywająca tajemnicze szuflady i piaskownica - stanowią scenografię sztuki.

- Dzieci żywo reagują podczas tego przedstawienia - dodaje aktorka Barbara Lach.

- Nie boimy się kamer i myślę, że to nie jest dla nas przeszkoda, zresztą reakcje dzieci są tak spontaniczne, na które my i tak reagujemy, więc nam kamery na pewno nie będą przeszkadzać.

Przedstawienie będzie dostępne poprzez internet w jakości HD 25 lutego o godzinie 10.00 dla zgłoszonych do projektu szkół i przedszkoli.
Mateusz Magdziarz
Krystian Kobyłka
Barbara Lach

Kultura i rozrywka

2020-01-24, godz. 17:38 "Dotknęli sztuki" i zaśpiewali w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu Podopieczni fundacji 'Szansa dla Niewidomych' spotkali się na pierwszych w tym roku warsztatach artystycznych. Opolanie zaśpiewali kolędy wraz z zespołem Old Singer… » więcej 2020-01-24, godz. 08:30 Wiersze opolskich poetów zabrzmią w kościele Od lat Marek Krassowski, prezes nieistniejącego już Klubu Związków Twórczych w Opolu organizuje spotkania opolskich twórców, którzy w różnych kościołach prezentują… » więcej 2020-01-23, godz. 22:00 O islamie, dżihadzie i wojnie, także "świętej", mówiono w nyskim muzeum 'Dżihad w imię jedynego i miłosiernego Boga?' - to tytuł kolejnego z otwartych wykładów, który można było wysłuchać dziś (23.01) w Muzeum Powiatowym w Nysie. » więcej 2020-01-23, godz. 20:00 Pokażą przygraniczne miasta na fotografii z ubiegłego wieku „Prudnik i Krnov na starej fotografii” to tytuł wystawy, którą przygotowały współpracujące ze sobą placówki kulturalne z tych miast. Zdjęcia pochodzą z prywatnych… » więcej 2020-01-23, godz. 18:00 Dotkną sztuki i zaśpiewają w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu Mieszkańcy stolicy regionu wezmą udział w pierwszym w tym roku spotkaniu warsztatowym dla dorosłych pod hasłem 'Dotknij sztuki i śpiewaj'. » więcej 2020-01-23, godz. 16:00 Zamek w Mosznej doczekał się filmu. "Historia, legendy, tajemnice" Zamek w Mosznej występował w wielu filmach dokumentalnych i fabularnych. Były tam także kręcone teledyski wielu wykonawców. Tym razem wystąpi w roli głównej w… » więcej 2020-01-23, godz. 14:00 Dziś bluesowa uczta w Dworku Artystycznym Śląska Grupa Bluesowa zagra w stolicy regionu. Przed nami kolejna odsłona czwartkowych muzycznych spotkań w Dworku Artystycznym, które organizuje Fundacja BluesOpole… » więcej 2020-01-23, godz. 11:00 Kluczborski magistrat przygotował drukowaną rozpiskę imprez w gminie na cały rok Urząd Miejski w Kluczborku wydał kalendarium z planem wszystkich imprez na 2020 rok. Chodzi o ułatwienie planowania. » więcej 2020-01-22, godz. 17:00 Diabelskie skrzypce i inne "magiczne" instrumenty jeszcze do piątku pozostaną w Głogówku Jeszcze do piątku (24.01) można oglądać w Głogówku wystawę poświęconą dźwiękowi i prostym instrumentom muzycznym, takim jak diabelskie skrzypce czy gwizdki, dzwonki… » więcej 2020-01-22, godz. 15:45 Uczniowie z Opola gremialnie odwiedzali wystawę World Press Photo Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu co roku organizuje konkurs frekwencyjny dla szkół przy okazji wystawy World Press Photo. Poznaliśmy zwycięzców tegorocznego… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »