Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-02-18, 14:01 Autor: Mariusz Majeran

"Kolorowi ludzie" w Internetowym Teatrze TVP

Opolskie Lalki pokażą Kolorowych Ludzi w internecie [fot. Mariusz Majeran] (1)
Opolskie Lalki pokażą Kolorowych Ludzi w internecie [fot. Mariusz Majeran] (1)
Opolskie Lalki pokażą Kolorowych Ludzi w internecie [fot. Mariusz Majeran] (2)
Opolskie Lalki pokażą Kolorowych Ludzi w internecie [fot. Mariusz Majeran] (2)
Opolski Teatr Lalki i Aktora zaprezentuje swój spektakl "Kolorowi ludzie" Honoraty Mierzejewskiej- Mikosza w Internetowym Teatrze Telewizji TVP. Projekt ma na celu dotarcie do młodego odbiorcy, który na co dzień na utrudniony dostęp do teatru.
Ciesząca się dużą popularnością sztuka opolskich lalek jest przeznaczona dla widzów od 3. roku życia.

- Opolskie przedstawienie zobaczą uczniowie szkół podstawowych, przedszkolaki i uczniowie jednego gimnazjum. Można jeszcze przystąpić do tego projektu, wystarczy zgłosić się do sekretariatu oddziału opolskiego TVP - mówi Mateusz Magdziarz, dyrektor opolskiego oddziału.

- Uzyskany zostanie wtedy specjalny żeton, taki kod dostępu. Żeby uczestniczyć w transmisji wystarczy podać deklarowaną ilość osób i miejsce, w którym będzie przedstawienie oglądane. To powoduje też, że ta jakość transmisji, ten dostęp jest naprawdę na wysokim poziomie. Mamy już sporą grupę zainteresowanych. Ja się bardzo cieszę, że możemy zrobić to po raz pierwszy z Opolskim Teatrem Lalki i Aktora.

- Mamy nadzieję, że transmisja zachęci do odwiedzenia naszego teatru - dodaje dyrektor opolskich lalek Krystian Kobyłka.

- To nie jest teatr telewizji, to jest po prostu transmisja "na żywo". A ja mam taką nieukrywaną nadzieję, że ci, którzy w tym czasie znajdą się w jakiś swoich miejscach, tak zachwycą się tym przedstawieniem, że będą chcieli je jeszcze raz zobaczyć, przyjeżdżając po prostu do naszego teatru.

W przedstawieniu grają Barbara Lach i Andrzej Mikosza. Wielka szafa skrywająca tajemnicze szuflady i piaskownica - stanowią scenografię sztuki.

- Dzieci żywo reagują podczas tego przedstawienia - dodaje aktorka Barbara Lach.

- Nie boimy się kamer i myślę, że to nie jest dla nas przeszkoda, zresztą reakcje dzieci są tak spontaniczne, na które my i tak reagujemy, więc nam kamery na pewno nie będą przeszkadzać.

Przedstawienie będzie dostępne poprzez internet w jakości HD 25 lutego o godzinie 10.00 dla zgłoszonych do projektu szkół i przedszkoli.
Mateusz Magdziarz
Krystian Kobyłka
Barbara Lach

Kultura i rozrywka

2019-03-20, godz. 07:15 O stresie, odżywianiu i pewności siebie. Kobiece spotkanie w opolskiej MBP 'Wiosna Kobiet w Opolu - ciało i umysł w równowadze' - właśnie pod takim hasłem odbyło się pierwsze spotkanie płci pięknej w stolicy regionu. Blisko 100 pań w ... » więcej 2019-03-19, godz. 20:00 W stolicy regionu trwa Tydzień Francuski! Biblioteka Obcojęzyczna WBP w Opolu już po raz kolejny przystąpiła do obchodów Tygodnia Języka Francuskiego i Krajów Frankofońskich. W tym roku zaplanowano m. ... » więcej 2019-03-19, godz. 18:00 Ruszył festiwal "Sputnik nad Opolem" Stowarzyszenie Opolskie Lamy po raz czwarty zorganizowało replikę 12. Festiwalu Filmów Rosyjskich 'Sputnik nad Polską'. W ramach przeglądu przewidziano siedem ... » więcej 2019-03-19, godz. 15:00 Grodków zaprasza twórców ludowych do konkursu Tegoroczny XVII Jarmark Wielkanocny w Grodkowie odbędzie się 14 kwietnia na tamtejszym rynku. Jak co roku, oprócz występów artystycznych, promocji produktów l ... » więcej 2019-03-19, godz. 13:00 KFPP: ruszyły opolskie eliminacje do "Debiutów". Wyniki poznamy na początku maja Narodowe Centrum Polskiej Piosenki rozpoczęło opolskie eliminacje do koncertu 'Debiutów' 56. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. » więcej 2019-03-19, godz. 10:45 W Opolu powstaje musical dla dzieci i młodzieży 'Emeraldia' to spektakl muzyczny dla dzieci i młodzieży oparty na tradycyjnej muzyce i tańcu irlandzkim. Przedstawienie przygotowuje Magdalena Wójcik-Gugulska ... » więcej 2019-03-17, godz. 16:15 Zbliża się XV Reggae Majówka w Oleśnie. Kto zagra w amfiteatrze? Miejski Dom Kultury w Oleśnie zdradził szczegóły XV Reggae Majówki. Pierwszego maja między 19:30 a 23:00 wystąpi zespół Bakshish i Shashamane oraz jeszcze jed ... » więcej 2019-03-17, godz. 13:30 Dwie gwiazdy wystąpią na scenie oleskiego amfiteatru podczas Dni Miasta Wokalista Krzysztof Cugowski i kabareciarz Marcin Daniec to dwie największe gwiazdy tegorocznych Dni Olesna. Imprezę zaplanowano na ostatni weekend lipca. » więcej 2019-03-17, godz. 11:00 Lili PooPoo zagra w Studiu M. Ostatnie bilety do nabycia! Są jeszcze bilety na czwartkowy koncert w legendarnym Studiu M im. SBB Radia Opole. Tym razem opolskiej publiczności zaprezentuje się zespół Lili PooPoo, kied ... » więcej 2019-03-16, godz. 21:00 Polsko-hiszpański dramat w nowatorskim odczytaniu. Za nami premiera w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu [ZDJĘCIA] Połączenie 'Balladyny' Juliusza Słowackiego i 'Córki powietrza' Pedro Calderona de la Barca w Teatrze Jana Kochanowskiego złożyło się na premierę tekstu Marty ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »