Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-02-18, 14:01 Autor: Mariusz Majeran

"Kolorowi ludzie" w Internetowym Teatrze TVP

Opolskie Lalki pokażą Kolorowych Ludzi w internecie [fot. Mariusz Majeran] (1)
Opolskie Lalki pokażą Kolorowych Ludzi w internecie [fot. Mariusz Majeran] (1)
Opolskie Lalki pokażą Kolorowych Ludzi w internecie [fot. Mariusz Majeran] (2)
Opolskie Lalki pokażą Kolorowych Ludzi w internecie [fot. Mariusz Majeran] (2)
Opolski Teatr Lalki i Aktora zaprezentuje swój spektakl "Kolorowi ludzie" Honoraty Mierzejewskiej- Mikosza w Internetowym Teatrze Telewizji TVP. Projekt ma na celu dotarcie do młodego odbiorcy, który na co dzień na utrudniony dostęp do teatru.
Ciesząca się dużą popularnością sztuka opolskich lalek jest przeznaczona dla widzów od 3. roku życia.

- Opolskie przedstawienie zobaczą uczniowie szkół podstawowych, przedszkolaki i uczniowie jednego gimnazjum. Można jeszcze przystąpić do tego projektu, wystarczy zgłosić się do sekretariatu oddziału opolskiego TVP - mówi Mateusz Magdziarz, dyrektor opolskiego oddziału.

- Uzyskany zostanie wtedy specjalny żeton, taki kod dostępu. Żeby uczestniczyć w transmisji wystarczy podać deklarowaną ilość osób i miejsce, w którym będzie przedstawienie oglądane. To powoduje też, że ta jakość transmisji, ten dostęp jest naprawdę na wysokim poziomie. Mamy już sporą grupę zainteresowanych. Ja się bardzo cieszę, że możemy zrobić to po raz pierwszy z Opolskim Teatrem Lalki i Aktora.

- Mamy nadzieję, że transmisja zachęci do odwiedzenia naszego teatru - dodaje dyrektor opolskich lalek Krystian Kobyłka.

- To nie jest teatr telewizji, to jest po prostu transmisja "na żywo". A ja mam taką nieukrywaną nadzieję, że ci, którzy w tym czasie znajdą się w jakiś swoich miejscach, tak zachwycą się tym przedstawieniem, że będą chcieli je jeszcze raz zobaczyć, przyjeżdżając po prostu do naszego teatru.

W przedstawieniu grają Barbara Lach i Andrzej Mikosza. Wielka szafa skrywająca tajemnicze szuflady i piaskownica - stanowią scenografię sztuki.

- Dzieci żywo reagują podczas tego przedstawienia - dodaje aktorka Barbara Lach.

- Nie boimy się kamer i myślę, że to nie jest dla nas przeszkoda, zresztą reakcje dzieci są tak spontaniczne, na które my i tak reagujemy, więc nam kamery na pewno nie będą przeszkadzać.

Przedstawienie będzie dostępne poprzez internet w jakości HD 25 lutego o godzinie 10.00 dla zgłoszonych do projektu szkół i przedszkoli.
Mateusz Magdziarz
Krystian Kobyłka
Barbara Lach

Kultura i rozrywka

2020-12-02, godz. 16:19 GSW w Opolu dostępna w internecie, z jednym wyjątkiem Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu przeniosła swoje wszystkie dotychczasowe działania do sieci internetowej. Możemy oglądać wystawy, brać udział w warsztatach… » więcej 2020-12-02, godz. 08:15 Kędzierzyn-Koźle organizuje trzydniowy jarmark bożonarodzeniowy w reżimie sanitarnym. "Stawiamy na kiermasz" Bez kolęd, imprez towarzyszących i z jedzeniem na wynos - tak z powodu sytuacji epidemicznej w kraju będzie wyglądać tegoroczny jarmark bożonarodzeniowy… » więcej 2020-12-01, godz. 16:45 Eseje o literaturze zakończą tegoroczną Opolską Jesień Literacką Dobiega końca 18. Opolska Jesień Literacka w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu. Rozpoczęła się spotkaniami z publicznością w siedzibie biblioteki… » więcej 2020-12-01, godz. 12:33 Muzyka barokowa zagości w Filharmonii Opolskiej Filharmonia Opolska wznawia koncerty w swojej siedzibie ale bez publiczności. Instytucja zdecydowała, że będzie prowadzić transmisje online. Pierwszą z nich… » więcej 2020-11-30, godz. 18:29 TSKN na Śląsku Opolskim wydało świąteczne teledyski na czas adwentu. "Chcemy upowszechniać niemieckie kolędy" Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim przygotowało na czas adwentu świąteczne teledyski. W ten sposób TSKN chce promować płytę… » więcej 2020-11-30, godz. 17:30 Kolejna odsłona 18. Opolskiej Jesieni Literackiej. Dziś gościem będzie Bartosz Suwiński Bartosz Suwiński będzie kolejnym gościem 18. Opolskiej Jesieni Literackiej organizowanej przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Opolu. Poeta, krytyk literacki… » więcej 2020-11-30, godz. 15:13 Michał Rusinek o obcojęzycznych wpływach na polszczyznę. WBP w Opolu zaprasza na spotkanie online 'Wihajster, czyli przewodnik po słowach pożytecznych' to tytuł książki autorstwa Michała Rusinka, który będzie dziś gościem (30.11) Wojewódzkiej Biblioteki… » więcej 2020-11-30, godz. 12:57 Muzeum Polskiej Piosenki w plebiscycie atrakcji turystycznych Polskie Radio tworzy listę 100 najlepszych atrakcji turystycznych w Polsce. Jeszcze tylko dziś można głosować na stronie internetowej radia. Wśród obiektów… » więcej 2020-11-28, godz. 20:30 Losy Wokulskiego i Łęckiej w nowoczesnej formie. W poniedziałek premiera nowego serialu audio na antenie Radia Opole Już w najbliższy poniedziałek (30.11) na antenie Radia Opole premiera nowego serialu audio 'Lalka' w reżyserii Krzysztofa Czeczota i Macieja Zycha. To 158-odcinkowa… » więcej 2020-11-28, godz. 12:00 Wirtualny spacer po kluczborskim Muzeum im. Dzierżona. Można zwiedzać wystawy przez całą dobę Wirtualny spacer proponuje Muzeum im. Jana Dzierżona w Kluczborku. Tę formę zwiedzania uruchomiono z powodu epidemii. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »