Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-02-15, 11:22 Autor: Mariusz Majeran

Rozstrzygnięto konkurs na film zachęcający obcokrajowców do odwiedzenia Polski

Rozstrzygnięcie konkursu filmowego. Radio Opole. Od lewej: Mariusz Majeran, Tomasz Sawicki, Daria Ogon, Hanna Gabryś, Zofia Pawłowska, Jacek Łuczak i Dominika Jędrzejczak [fot. Justyna Krzyżanowska]
Rozstrzygnięcie konkursu filmowego. Radio Opole. Od lewej: Mariusz Majeran, Tomasz Sawicki, Daria Ogon, Hanna Gabryś, Zofia Pawłowska, Jacek Łuczak i Dominika Jędrzejczak [fot. Justyna Krzyżanowska]
Jacek Łuczak i Dominika Jędrzejczak [fot. Justyna Krzyżanowska]
Jacek Łuczak i Dominika Jędrzejczak [fot. Justyna Krzyżanowska]
Jacek Łuczak i Zofia Pawłowska [fot. Justyna Krzyżanowska]
Jacek Łuczak i Zofia Pawłowska [fot. Justyna Krzyżanowska]
Jacek Łuczak i Hanna Gabryś [fot. Justyna Krzyżanowska]
Jacek Łuczak i Hanna Gabryś [fot. Justyna Krzyżanowska]
W ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości Szkoła Języków Obcych Optima w Opolu i Biuro Podróży Almatur w Opolu ogłosiły konkurs na nakręcenie krótkiego filmu zapraszającego obcokrajowców do odwiedzenia naszego kraju. Zaproszenie musiało być w języku angielskim.
W Studiu C Radia Opole uroczyście ogłoszono wyniki konkursu i wręczono nagrody. Pierwsze miejsce według jurorów i także publiczności otrzymała Dominika Jędrzejczak za film "Poland. A small country, but a big place in your heart".

- Było to trudne zadanie, ale również dobra zabawa - podkreśla Dominika. - Przygotowywałam się do tego z różnych stron. I pisałam nawet na lekcjach scenariusz. Pomagały mi różne osoby, za pomoc jestem bardzo wdzięczna. Film był podzielony na kilka części, które kręciłam inaczej. Kręciłam dużo rzeczy w domu, ponieważ tam mam różne tła porobione, więc mam takie zrobione przenośne studio. I tam wszystkie szczegóły można było nakręcić do tego filmu - dodaje.

Dominika Jędrzejczak jest uczennicą II Liceum Ogólnokształcącego w Kędzierzynie-Koźlu. Zdobywczyni pierwszego miejsca w konkursie zatytułowanym "Zapraszamy turystów z całego świata do odwiedzin w Polsce” otrzymała voucher na 11 dniowy pobyt na obozie młodzieżowym we Włoszech.

II miejsce zajął Piotr Hajduk, III Hania Gabryś. Wyróżnienia dostali: Adriana Nakonieczna, Zofia Pawłowska i Maria Woźniakowska.

Radio Opole objęło konkurs patronatem medialnym.
15.02 konkurs film MM

Kultura i rozrywka

2019-04-24, godz. 20:32 Mieszkanka Rozmierzy wydała książkę o lokalnych tradycjach Dawne zwyczaje, śląskie słowa czy opis pieczenia chleba zawarte są w wydanej właśnie książce „Dzieje i tradycje wsi Rozmierz” autorstwa Róży Witoń. Publikacja ... » więcej 2019-04-24, godz. 18:57 O "Obietnicy" Żylińskiego w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu Krzysztof Żyliński, pedagog, reżyser i instruktor teatralny spotkał się z czytelnikami w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu, by opowiedzieć o swojej ksią ... » więcej 2019-04-23, godz. 15:00 Światowy Dzień Książki w Opolu! Wyślij pocztówkę z życzeniami i dobrą książką Po raz 24. w naszym kraju obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Dziś (23.04) świętują czytelnicy, pisarze a także wydawcy. Głównym celem t ... » więcej 2019-04-22, godz. 12:00 Robert Chojnacki, Gabriel Fleszar czy Smolasty wystąpią na tegorocznych Dniach Grodkowa Smolasty, Robert Chojnacki czy Gabriel Fleszar - to gwiazdy tegorocznych Dni Grodkowa. Oprócz nich, na scenie mają zaprezentować się także Kapela N., Balwako ... » więcej 2019-04-21, godz. 17:00 Silesia Cantat. Od jutra (22.04) w Głubczycach wielkie chóralne śpiewanie To jedno z najważniejszych tego typu wydarzeń w naszym regionie. Jutro (22.04) startuje 10. edycja Silesia Cantat - Głubczyckie Spotkania Chóralne. Na scenach ... » więcej 2019-04-21, godz. 12:35 A może na wielkanocny spacer do zoo? Ogród Zoologiczny w Opolu zaprasza do zwiedzania także w czasie Wielkanocy. » więcej 2019-04-21, godz. 08:38 Śląsk Opolski kroszonką stoi. Pierwsza pojawiła się w XIX wieku Technik zdobienia jajek wielkanocnych jest wiele. Pisanki batikowe, malowanki, naklejanki, rysowanki, drapanki czy kroszonki. Te ostatnie odgrywają w naszym r ... » więcej 2019-04-20, godz. 16:09 Smaganie witkami zamiast dyngusa. Wielkanoc u Czechów. W Polsce polewamy się wodą, a w Czechach mężczyźni biją kobiety wierzbowymi gałązkami - to największa różnica między nami, a południowymi sąsiadami podczas ce ... » więcej 2019-04-20, godz. 11:53 Ludowe sposoby barwienia jaj wielkanocnych Bez kolorowych jajek trudno wyobrazić sobie Wielkanoc. Dziś wielkanocne jaja maluje się z pomocą gotowych farbek dostępnych w supermarketach, ale twórczynie l ... » więcej 2019-04-19, godz. 22:00 Warto odwiedzić opolskie zoo. Wiosną wylęga się wiele zwierząt Opolski ogród zoologiczny spodziewa się nowych mieszkańców - wszystko za sprawą licznych wylęgów. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »