Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-01-26, 17:04 Autor: Mariusz Chałupnik

Śpiewali dla biednych dzieci z Afryki. W Opolu odbył się Przegląd Kolędników Misyjnych

Koędnicy misyjni zbierali pieniądze dla dzieci z Rwandy i Burundi [fot. Mariusz Chałupnik]
Koędnicy misyjni zbierali pieniądze dla dzieci z Rwandy i Burundi [fot. Mariusz Chałupnik]
Przez kilka dni zbierali pieniądze w swoich parafiach, dziś (26.01) w kolorowych strojach, zaprezentowali się na scenie opolskiego Seminarium Duchownego. Ponad 50 młodych osób z całego województwa wystąpiło na Przeglądzie Kolędników Misyjnych. Cel - wsparcie potrzebujących w Rwandzie i Burundi.
- Zbieramy na dzieci z Afryki.Trzeba było wczuć się w rolę cierpiącego dziecka. Zbieramy przede wszystkim na kozy, bo dla nich ważne jest mleko, którego w Afryce brakuje - mówi Filip.

- Swoim działaniem mówię ludziom, jak ważny jest Bóg. Zachęcam, żeby dali pieniądze na te biedne dzieci. Oni tam nie mają jedzenia, mają brudną i często skażoną wodę. To smutne - zauważa Marta.

- Przede wszystkim nasze wprowadzenie do kolędników misyjnych, to wytłumaczenie dzieciom dla kogo i dlaczego zbierają pieniądze. Tam jest naprawdę potrzeba pomocy. Mieliśmy również krótkie przedstawienie o dzieciach z Burundi i Rwandy - mówi siostra Julia ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP w Zdzieszowicach.

Przegląd Kolędników Misyjnych odbył się po raz czternasty.
XIV przegląd kolędników misyjnych

Kultura i rozrywka

2020-03-30, godz. 16:00 MBP w Opolu działa on-line Wystarczy wysłać mail i można otrzymać kody do wirtualnej wypożyczalni, w której jest blisko 2000 tysiące pozycji książkowych. Miejska Biblioteka Publiczna przygotowała… » więcej 2020-03-30, godz. 13:26 #wykuszamywirusa - koncert on-line Sławka Kusza z zespołem W najbliższy wtorek (31.03) w internecie odbędzie się bezpłatny koncert Sławka Kusza z zespołem na rzecz muzyków. Opolski bard i songwriter organizuje zbiórkę… » więcej 2020-03-29, godz. 12:00 Kolejne pomieszczenia w brzeskim ratuszu odzyskały dawny blask. Zakończył się remont sali lustrzanej i stropowej Zakończył się remont kolejnych pomieszczeń w brzeskim ratuszu. W tym tygodniu odbiory końcowe przeszła sala lustrzana i stropowa, w której odbywały się sesje rady… » więcej 2020-03-28, godz. 18:00 Opolskie instytucje kultury uruchamiają platformy online. Mnóstwo atrakcji dla małych i dorosłych odbiorców Opolskie galerie, muzea i teatry przygotowały bogatą ofertę dla mieszkańców stolicy regionu i nie tylko. Wszystkie instytucje kultury są zamknięte, dlatego ich… » więcej 2020-03-27, godz. 22:00 Zagrożenie koronawirusem przesądza o odwoływaniu planowych imprez. Przykłady z Wołczyna i Olesna Urząd Miejski w Wołczynie odwołuje swoje imprezy w związku z szerzeniem się koronawirusa. » więcej 2020-03-27, godz. 16:12 Zajączki, kurczaki, tysiące papierowych kwiatów i pisanka gigant. Dekoracja stoi w Wołczyńskim Ośrodku Kultury Wiosenno-wielkanocną dekorację przygotowali pracownicy Wołczyńskiego Ośrodka Kultury. » więcej 2020-03-26, godz. 16:00 Opole: teatr nieczynny, aktorzy czekają, ale prace remontowe trwają Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu przechodzi remont i modernizację. Ze względu na pandemię koronawirusa, teatr zawiesił swoją działalność weekendową, którą… » więcej 2020-03-26, godz. 14:00 Maria Bitka zaprasza na swoją wystawę mailowo Opolska artystka Maria Bitka w ramach wygranego konkursu może zorganizować swoją autorską wystawę w Galerii Aneks Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu. Wystawa… » więcej 2020-03-25, godz. 12:45 Pochodzący z Głuchołaz pisarz pokazuje swoją nową powieść Tomasz Wandzel tym razem proponuje nam swoja najnowszą książkę zatytułowaną 'Chłopiec z Kresów. Historia prawdziwa'. Książka powstała na podstawie autentycznej… » więcej 2020-03-24, godz. 12:00 Tułowice rezygnują ze święta miasta W tym roku nie będzie Dni Tułowic. Władze miasta zdecydowały o odwołaniu imprezy ze względu na pandemię koronawirusa. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »