Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-12-15, 10:00 Autor: Ewelina Laxy

W Komprachcicach będą ubierać choinkę i przygotowywać się do świąt

choinka świerk święta Boże Narodzenie © (fot. sxc.hu)
choinka świerk święta Boże Narodzenie © (fot. sxc.hu)
Wspólnie ubiorą choinkę a bombki ozdobią opolskim wzorem. Na koniec w różnych językach zaśpiewają kolędy i pastorałki. W sobotę (15.12) w Samorządowym Ośrodku Kultury w Komprachcicach rozpoczną się wspólne przygotowania do świąt.
- Punktem kulminacyjnym będzie wspólne, prawie rodzinne, ubieranie kilkumetrowej choinki - mówi Robert Klimek z SOK w Komprachcicach. - Tę najbardziej znaną kolędę, czyli "Cichą Noc" zaśpiewamy wspólnie w języku polskim, niemieckim i angielskim. Nam zależy na tym, aby wspólnie przygotowywać się do tych świąt. Nie tylko dzieci, nie tylko młodzież, także ich rodzice, ale również ich dziadkowie, bo Klub Seniora, który działa prężnie w ośrodku kultury, również się na tej imprezie pojawi.

W trakcie wydarzenia odbędzie się też premiera spektaklu "Stara Bombka" w wykonaniu grup teatralnych działających przy SOK.

- To żartobliwa forma przedstawienia tego, czego w tym magicznym okresie nie powinno zabraknąć - mówi Robert Klimek. - Miłości, wspólnego zjednoczenia, o czym bardzo często zapominamy, w takim nastawieniu coraz częściej na to, żeby mieć nie być, w tym całym konsumpcjonizmie, który w tych wszystkich centrach handlowych aż bije po oczach. Bardzo często zapominamy o co tak naprawdę w tym chodzi. I tutaj, przede wszystkim, dzieci, z grupy teatralnej "Akcik", w żartobliwy sposób pokażą o co w święta chodzi.

Początek imprezy "Choinka, choinka. Ubierzmy ją razem" o godz. 15:00.
Robert Klimek 1
Robert Klimek 2

Kultura i rozrywka

2019-04-22, godz. 12:00 Robert Chojnacki, Gabriel Fleszar czy Smolasty wystąpią na tegorocznych Dniach Grodkowa Smolasty, Robert Chojnacki czy Gabriel Fleszar - to gwiazdy tegorocznych Dni Grodkowa. Oprócz nich, na scenie mają zaprezentować się także Kapela N., Balwako ... » więcej 2019-04-21, godz. 17:00 Silesia Cantat. Od jutra (22.04) w Głubczycach wielkie chóralne śpiewanie To jedno z najważniejszych tego typu wydarzeń w naszym regionie. Jutro (22.04) startuje 10. edycja Silesia Cantat - Głubczyckie Spotkania Chóralne. Na scenach ... » więcej 2019-04-21, godz. 12:35 A może na wielkanocny spacer do zoo? Ogród Zoologiczny w Opolu zaprasza do zwiedzania także w czasie Wielkanocy. » więcej 2019-04-21, godz. 08:38 Śląsk Opolski kroszonką stoi. Pierwsza pojawiła się w XIX wieku Technik zdobienia jajek wielkanocnych jest wiele. Pisanki batikowe, malowanki, naklejanki, rysowanki, drapanki czy kroszonki. Te ostatnie odgrywają w naszym r ... » więcej 2019-04-20, godz. 16:09 Smaganie witkami zamiast dyngusa. Wielkanoc u Czechów. W Polsce polewamy się wodą, a w Czechach mężczyźni biją kobiety wierzbowymi gałązkami - to największa różnica między nami, a południowymi sąsiadami podczas ce ... » więcej 2019-04-20, godz. 11:53 Ludowe sposoby barwienia jaj wielkanocnych Bez kolorowych jajek trudno wyobrazić sobie Wielkanoc. Dziś wielkanocne jaja maluje się z pomocą gotowych farbek dostępnych w supermarketach, ale twórczynie l ... » więcej 2019-04-19, godz. 22:00 Warto odwiedzić opolskie zoo. Wiosną wylęga się wiele zwierząt Opolski ogród zoologiczny spodziewa się nowych mieszkańców - wszystko za sprawą licznych wylęgów. » więcej 2019-04-19, godz. 14:54 "Gra muzyka" może zostać Wydarzeniem Historycznym Roku 2018 Gra planszowa wydana przez Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu ma szansę zostać Wydarzeniem Historycznym Roku 2018. Publikacja została nominowana w konkursie org ... » więcej 2019-04-18, godz. 14:53 "Oda do radości" - zapisy na warsztaty muzyczne dla dzieci Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu zaprasza dzieci do Edukacyjnego Studia Nagrań. Bezpłatne warsztaty muzyczne noszą tytuł 'Oda do radości' i są organizowane w ... » więcej 2019-04-17, godz. 10:45 "Żegnaj, Monarchio". Nowa wystawa w opolskiej Galerii WuBePe Książki, ulotki, mapy oraz obrazy z czasów panowania monarchii austro-węgierskiej zaprezentowano na wystawie w pałacyku opolskiej Galerii WuBePe. Spora część ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »