Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-12-15, 16:00 Autor: Katarzyna Doros

Ks. Pierskała przyszedł z opłatkiem do pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego

Ks. Pierskała przyszedł z opłatkiem do pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Ks. Pierskała przyszedł z opłatkiem do pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
- Rozumiemy, że święta to czas, kiedy Boża Dziecina urodziła się w stajence, więc umiemy być solidarni z biednymi i z potrzebującymi, a każdy jest w jakiejś potrzebie, nie tylko materialnej, czasem duchowej - powiedział ksiądz Rudolf Pierskała, biskup pomocniczy Diecezji Opolskiej podczas homilii w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym. Dziś (15.12) przy tradycyjnym opłatku spotkał się z personelem i pacjentami szpitala.
- Jest nam od razu radośniej, czuje się już te nadchodzące święta. Zwłaszcza, że czekam na zabieg, więc nie wyjdę do domu na święta. Byłem zaskoczony, nie spodziewałem się takiej wizyty tu - mówi pan Antoni.

- Ksiądz chciał się spotkać z tymi najbiedniejszymi co są w szpitalu i złożyć życzenia zdrowia oraz powrotu do zdrowia i podzielić się z nami opłatkiem - dodaje pan Krzysztof.

- Tu jest tylu chorych, pacjentów cierpiących. Oni właśnie doświadczają tej tajemnicy Bożego Narodzenia tutaj w szpitalu. Życzyłem wszystkim pokoju i radości, bo przecież święta mają charakter rodzinny. Pytałem pacjentów i większość mówi, że uda im się wrócić do domu, ale są tacy, zwłaszcza tu na kardiologii, którzy święta spędzą w szpitalu. Oni zwłaszcza potrzebują otuchy - mówi ks. Pierskała.

Opłatkowe spotkanie zakończyło się wspólnym koncertem kolęd.
Spotkanie opłatkowe w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu

Wiadomości z regionu

2019-01-19, godz. 20:00 W niedzielę wybory uzupełniające w Turawie. Chodzi o dwa miejsca w radzie gminy Czwórka kandydatów powalczy w niedzielę (20.01) o dwa miejsca w Radzie Gminy Turawa. Wybory uzupełniające dotyczą okręgu numer 6 i numer 14. » więcej 2019-01-19, godz. 19:00 Mieszkańcy wiosek wybierają sołtysów. Coraz częściej tę funkcję sprawują kobiety W prawie wszystkich gminach rozpoczęły się już zebrania wiejskie, w czasie których wybierani są nowi sołtysi i rady sołeckie. Po raz pierwszy przedstawiciele ... » więcej 2019-01-19, godz. 18:00 Politycy powinni zaprzestać mowy nienawiści - uważają opolscy samorządowcy Tragiczna śmierć Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska jest wstrząsem również dla opolskich samorządowców. Mówili o tym w sobotniej (19.01) Samorządowej Loży R ... » więcej 2019-01-19, godz. 16:23 W nocy z soboty na niedzielę możliwa gołoledź W nocy z soboty na niedzielę może być ślisko na drogach. Według komunikatu Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej temperatura będzie wahać się od zera do ... » więcej 2019-01-19, godz. 15:45 Są pieniądze, niedługo ruszy przebudowa rynku w Strzeleczkach Gdy pogoda pozwoli, to rozpoczną się prace przy drugim etapie rewitalizacji rynku w Strzeleczkach. Gminie udało się pozyskać na ten cel 300 tysięcy złotych. » więcej 2019-01-19, godz. 15:36 Jak reagować na niebezpieczeństwo? Radzi były dowódca opolskich antyterrorystów - Takie sytuacje, jak ta w Gdańsku, będą się niestety zdarzały przez brutalizację życia. My coraz więcej zaczynamy hejtować, używać wulgaryzmów, pokazywać swo ... » więcej 2019-01-19, godz. 12:59 Młodzi lecą do Panamy na Światowe Dni Młodzieży Młodzi ludzie z diecezji opolskiej są już w drodze na Światowe Dni Młodzieży w Panamie. Lecą, aby spotkać się z Ojcem Świętym i poczuć jedność kościoła katoli ... » więcej 2019-01-19, godz. 12:10 Żałoba po tragedii w Gdańsku: "Ciężej na sercu" mówią opolanie [AKTUALIZACJA] Rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe zamordowanego podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. W całym kraju o ... » więcej 2019-01-19, godz. 11:18 W tym roku zostanie zakończona rewitalizacja centrum Jemielnicy W tym roku zaplanowano już ostatnie prace w związku z rewitalizacją zabytkowego centrum Jemielnicy. W poprzednich latach udało się odrestaurować stary spichle ... » więcej 2019-01-19, godz. 10:56 Żegnają Pawła Adamowicza i sprzeciwiają się przemocy i nienawiści Od wczoraj trwa żałoba narodowa w związku z tragiczną śmiercią prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Flagi są opuszczone do połowy także we wszystkich miastach ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »