Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-12-11, 17:00 Autor: Katarzyna Doros

Języki obce znają śpiewająco. IX Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej w opolskim "Staszicu"

IX edycja Powiatowego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej "Łowcy Talentów 2018" [fot. Katarzyna Doros]
IX edycja Powiatowego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej "Łowcy Talentów 2018" [fot. Katarzyna Doros]
IX edycja Powiatowego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej "Łowcy Talentów 2018" [fot. Katarzyna Doros]
IX edycja Powiatowego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej "Łowcy Talentów 2018" [fot. Katarzyna Doros]
IX edycja Powiatowego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej "Łowcy Talentów 2018" [fot. Katarzyna Doros]
IX edycja Powiatowego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej "Łowcy Talentów 2018" [fot. Katarzyna Doros]
Udowadniają, że zagraniczna piosenka może być świetnym sposobem na łatwą i przyjemną naukę języka obcego. Blisko 60 uczestników mierzyło się na scenie Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Opolu w ramach IX edycji Powiatowego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej "Łowcy Talentów 2018".
- Zaśpiewaliśmy "Diamonds" Rihanny, lubimy ten repertuar, stwierdziliśmy, że na dzisiejszy konkurs będzie bardzo dobry. Angielski to nasz ulubiony język, w takich piosenkach czujemy się najlepiej - mówią Dominika i Arek z zespołu Lost.

- Zaśpiewaliśmy piosenkę z repertuaru Selah Sue "This world", tekst jest taki dobitny, więc mogliśmy go przekazać poprzez nasze emocje. W angielskim można robić różne melizmaty i inne łączenia słów. Każdy człowiek lubi różne języki i to, że w tych językach wykonuje piosenki sprawia, że konkurs jest bardzo fajny - dodają Kamil i Joanna z Publicznego Liceum Ogólnokształcącego nr 9 w Opolu.

Wśród prezentowanych utworów prym wiodły te anglojęzyczne z pierwszych miejsc list przebojów.

- Oceniamy zarówno możliwości techniczne, umiejętności wokalne i ogólny wyraz artystyczny - mówi Daria Pakosz, przewodnicząca jury. - Młodzież chętniej śpiewa obcojęzyczne utwory. Dziś (11.12) wyjątkowo pojawił się język rosyjski, co jest rzadkością. Widocznie jest silne parcie na język angielski, a może to taka moc przebojów, które są anglojęzyczne. Absolutnym zaskoczeniem i to zawsze będę wspierać całym moim sercem, są anglojęzyczne utwory pisane przez wykonawców, na dodatek do własnej aranżacji.

Pierwsze miejsce zajął Dominik Kucharczyk, nagroda specjalna przyznana przez Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej trafiła do Patrycji Dorosiewicz i Joanny Miki z Publicznego Liceum Ogólnokształcącego nr 9 w Opolu.
uczestnicy
Daria Pakosz

Kultura i rozrywka

2019-03-22, godz. 14:12 Blues zagości w Filharmonii Opolskiej W ramach cyklu 'Blues jest w FO.rmie' w sali klubowej wystąpi w sobotę (23.03) Jan Gałach Band. » więcej 2019-03-22, godz. 11:21 MBP w Opolu zaprasza na spotkanie "Sowa - kontrowersyjna i nietypowa" Filia nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu i Opolskie Towarzystwo Przyrodnicze organizują spotkanie edukacyjne poświęcone sowie. » więcej 2019-03-22, godz. 10:49 Opolski Projektor Animacji Kulturalnych obchodzi 10 lat Z okazji swojego dziesięciolecia OPAK zaprasza na urodzinową potańcówkę w Miejscu X. Historia OPAK-u rozpoczęła się od organizacji projektu Ulica Kultury, któ ... » więcej 2019-03-22, godz. 10:00 Recital i wystawa w ramach przybliżania kultury francuskiej Biblioteka Obcojęzyczna po raz kolejny zorganizowała Tydzień Języka Francuskiego i Krajów Frankofońskich. Były warsztaty dla dzieci, a w czwartek otwarto wyst ... » więcej 2019-03-22, godz. 07:08 29. Zimowa Giełda Piosenki w Opolu za nami. W tym roku patronem był Czesław Niemen Główna nagroda Zimowej Giełdy Piosenki w Opolu powędrowała do zespołu Para z Warszawy. W tym roku na scenie Studenckiego Centrum Kultury zaprezentowało się w ... » więcej 2019-03-21, godz. 22:00 Poetyckie spotkanie z Teodozją Świderską Opolska poetka Teodozja Świderska spotkała się z czytelnikami w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu. Poetka przedstawiła czytelnikom swój zbiór poezji ... » więcej 2019-03-21, godz. 22:00 Mieszanka jazzu, popu, soulu i akustycznego rocka zabrzmiała w legendarnym Studiu M Zespół Lili PooPoo, niegdyś znany jako BoW, zagrał w końcu dla opolskiej publiczności. Od kilku lat pojawiają się na scenach całego świata, ale na Opolszczyźn ... » więcej 2019-03-21, godz. 19:34 W Paczkowie nie brakuje poetów. W miejscowej bibliotece zaprezentują swoje dzieła Paczkowska biblioteka zaprasza na obchody Światowego Dnia Poezji. Już jutro (22.03) odbędzie się tam koncert poezji śpiewanej połączony z prezentacją twórczoś ... » więcej 2019-03-21, godz. 17:48 O kulinarnych zwyczajach Węgrów rozmawiano w MBP w Opolu Wykład 'Leczo językowe' był drugim punktem obchodów dnia przyjaźni polsko-węgierskiej. W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu można było nie tylko posłucha ... » więcej 2019-03-21, godz. 15:24 29. OFTL: Znamy program tegorocznego festiwalu lalkowego XXIX Ogólnopolski Festiwal Teatrów Lalek w Opolu rozpocznie się 4 maja i potrwa do 10 maja. Spektakle konkursowe zobaczymy na małej i dużej scenie Opolskich L ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »