Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-12-11, 17:00 Autor: Katarzyna Doros

Języki obce znają śpiewająco. IX Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej w opolskim "Staszicu"

IX edycja Powiatowego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej "Łowcy Talentów 2018" [fot. Katarzyna Doros]
IX edycja Powiatowego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej "Łowcy Talentów 2018" [fot. Katarzyna Doros]
IX edycja Powiatowego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej "Łowcy Talentów 2018" [fot. Katarzyna Doros]
IX edycja Powiatowego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej "Łowcy Talentów 2018" [fot. Katarzyna Doros]
IX edycja Powiatowego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej "Łowcy Talentów 2018" [fot. Katarzyna Doros]
IX edycja Powiatowego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej "Łowcy Talentów 2018" [fot. Katarzyna Doros]
Udowadniają, że zagraniczna piosenka może być świetnym sposobem na łatwą i przyjemną naukę języka obcego. Blisko 60 uczestników mierzyło się na scenie Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Opolu w ramach IX edycji Powiatowego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej "Łowcy Talentów 2018".
- Zaśpiewaliśmy "Diamonds" Rihanny, lubimy ten repertuar, stwierdziliśmy, że na dzisiejszy konkurs będzie bardzo dobry. Angielski to nasz ulubiony język, w takich piosenkach czujemy się najlepiej - mówią Dominika i Arek z zespołu Lost.

- Zaśpiewaliśmy piosenkę z repertuaru Selah Sue "This world", tekst jest taki dobitny, więc mogliśmy go przekazać poprzez nasze emocje. W angielskim można robić różne melizmaty i inne łączenia słów. Każdy człowiek lubi różne języki i to, że w tych językach wykonuje piosenki sprawia, że konkurs jest bardzo fajny - dodają Kamil i Joanna z Publicznego Liceum Ogólnokształcącego nr 9 w Opolu.

Wśród prezentowanych utworów prym wiodły te anglojęzyczne z pierwszych miejsc list przebojów.

- Oceniamy zarówno możliwości techniczne, umiejętności wokalne i ogólny wyraz artystyczny - mówi Daria Pakosz, przewodnicząca jury. - Młodzież chętniej śpiewa obcojęzyczne utwory. Dziś (11.12) wyjątkowo pojawił się język rosyjski, co jest rzadkością. Widocznie jest silne parcie na język angielski, a może to taka moc przebojów, które są anglojęzyczne. Absolutnym zaskoczeniem i to zawsze będę wspierać całym moim sercem, są anglojęzyczne utwory pisane przez wykonawców, na dodatek do własnej aranżacji.

Pierwsze miejsce zajął Dominik Kucharczyk, nagroda specjalna przyznana przez Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej trafiła do Patrycji Dorosiewicz i Joanny Miki z Publicznego Liceum Ogólnokształcącego nr 9 w Opolu.
uczestnicy
Daria Pakosz

Kultura i rozrywka

2020-01-28, godz. 22:17 "Kolędowe Last Minute", czyli noworoczny koncert w Galerii WuBePe w Opolu Zespół Canto Con Gioia wystąpił ze swoim noworocznym repertuarem w Galerii WuBePe w Opolu. Muzyczne spotkanie odbyło się pod hasłem „Kolędowe Last Minute”. » więcej 2020-01-28, godz. 16:51 Okolicznościową wystawą prudnickie muzeum oddało hołd więźniom i ofiarom II wojny światowej  „Tu są żywi, ale już umarli. Rzeczywistość obozowa na przykładzie losów Wacława Surowieckiego”. Taki tytuł ma najnowsza wystawa w Muzeum Ziemi Prudnickiej. Ekspozycja… » więcej 2020-01-28, godz. 13:30 Przed nami koncert kolędowy w gospelowej odsłonie 'Radość wielka nastała', czyli koncert kolędowy w gospelowym klimacie odbędzie się w środę (29.01) w Filharmonii Opolskiej. Na scenie klubowej zaprezentuje się… » więcej 2020-01-28, godz. 07:42 Film o zamku w Mosznej na dużym ekranie [ZDJĘCIA] W kinie Helios autorzy filmu o zamku w Mosznej zaprezentowali swój film. Produkcja nosi tytuł 'Moszna, historia która nigdy się nie kończy'. » więcej 2020-01-27, godz. 12:30 Ruszyły zapisy na zimowy kurs tworzenia ceramiki w Galerii Sztuki Współczesnej Zajęcia skierowane są do dzieci i młodzieży w wieku od 10 do 13 lat. Na ferie zaplanowano w sumie 5 spotkań, w ramach których będzie można poznać proces tworzenia… » więcej 2020-01-27, godz. 10:00 "Jak nakarmić dyktatora?" - Witold Szabłowski spotka się z opolanami Witold Szabłowski to dziennikarz, który otrzymał za swoje reportaże już kilka ważnych nagród. Na swoim koncie ma również nominacje m.in. do Nagrody Literackiej… » więcej 2020-01-26, godz. 16:54 Amerykańska przygoda z Bemolem i Nutką! Za nami kolejny koncert rodzinny w filharmonii [ZDJĘCIA] Karnawałowy klimat i amerykańska kultura muzyczna zdominowały pierwszy w nowym roku kalendarzowym, niedzielny (26.01) koncert rodzinny w Filharmonii Opolskiej… » więcej 2020-01-26, godz. 14:00 Artyści wykonają dla gminy nie tylko rzeźby, ale również szafki do wymiany książek Do lata jeszcze daleko, ale w Polskiej Cerekwi już teraz planowane są artystyczne wydarzenia, które będą miały miejsce w czasie wakacji. Poza tradycyjnym spotkaniem… » więcej 2020-01-26, godz. 11:00 W Muzeum Wsi Opolskiej już myślą o Wielkanocy. Ruszają bezpłatne warsztaty zdobienia jaj W ramach Wojewódzkiego Konkursu Plastyki Obrzędowej „Kroszonki Opolskie 2020” prowadzone będą zajęcia dla niemal 1,5 tys. osób. » więcej 2020-01-26, godz. 08:00 Filharmonia Opolska: Bemol i Nutka ponownie spotkają się najmłodszymi melomanami Przed nami pierwszy w tym roku kalendarzowym, a czwarty w serii niedzielny (26.01) koncert rodzinny w Filharmonii Opolskiej. Wierszowane opowieści, zagadki, wspólne… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »