Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-11-19, 19:17 Autor: Mariusz Majeran

Wernisaż i promocja książki o zwierzętach w opolskim ZOO [ZDJĘCIA]

Spotkanie z autorskie z Agnieszką Kanią w Galerii Panaceum [fot. Mariusz Majeran]
Spotkanie z autorskie z Agnieszką Kanią w Galerii Panaceum [fot. Mariusz Majeran]
Spotkanie z autorskie z Agnieszką Kanią w Galerii Panaceum [fot. Mariusz Majeran]
Spotkanie z autorskie z Agnieszką Kanią w Galerii Panaceum [fot. Mariusz Majeran]
Studenci i opolscy twórcy przez miesiąc obserwowali zwierzęta. Na tej podstawie powstały obrazy, zdjęcia, kolaże i zbiór opowiadań.
Studenci Wydziału Sztuki Uniwersytetu Opolskiego pod przewodnictwem Magdy Hlawacz i Grzegorza Gajosa prezentują swoją twórczość w Galerii Panaceum w Opolu.

- Pomysł był bardzo nietypowy ale z ogromną ochotą wzięłam w nim udział - mówi Agnieszka Kania, która zajęła się stroną literacką projektu. - Pomysł jest Magdy Hlawacz i Grzegorza Gajosa, którzy zamknęli swoich studentów i nie tylko studentów w zoo i to na miesiąc, i kazali im tam być od rana do wieczora. Malować, rysować, obserwować, rzeźbić, nagrywać, fotografować, robić wszystko ze zwierzętami, żeby wyszły piękniejsze, brzydsze. W każdym bądź razie, żeby wyszły zwierzęta z naszego zoo. I wyszły.

- Powstały dwie książki, jedna z pracami studentów i druga moja zatytułowana "Którędy do buszu?" z opowiadaniami ilustrowanymi przez Patrycję Kostyrę - dodaje Agnieszka Kania. - Tam są eseje o zwierzętach, ale o zwierzętach, które zostały zamknięte. Większość z nich nie z własnej woli jest w miejscu odosobnienia. I mnie kojarzyło się to zamkniecie z oddziałem zamkniętym. Może dlatego, że pracuję w takiej materii. I zoo tutaj traktowane jest jako metafora. To nie jest opowieść o konkretnych zwierzątkach. To jest raczej metaforyczna opowieść o zamknięciu, odosobnieniu.

Obrazy można oglądać w Galerii Panaceum w Opolu przy ulicy Pużaka 9. Wstęp wolny.
Agnieszka Kania cz. 1
Agnieszka Kania cz. 2

Kultura i rozrywka

2018-12-18, godz. 16:12 Jubileusz szkoły z międzypokoleniowymi tradycjami edukacji muzycznej 70-lecie powstania świętuje Państwowa Szkoła Muzyczna w Prudniku. To jedyna taka placówka oświatowa w tym powiecie. Tegorocznym jej sukcesem jest przeprowadzo ... » więcej 2018-12-18, godz. 13:33 Akademia Tańca RAMADA wygrywa w Elblągu Podczas VI Międzynarodowego Konkursu Sztuki Baletowej w Elblągu opolskie tancerki z RAMADY wygrywają w różnych kategoriach. » więcej 2018-12-18, godz. 10:30 Spotkanie z podróżnikiem w bibliotece. "Lubię poznawać nowych ludzi" Czytelnicy spotkali się z opolskim podróżnikiem Mirosławem Gercem. Od 7 lat zajmuje się sztuką przetrwania i turystyką eksploracyjną. » więcej 2018-12-18, godz. 08:00 Opolanie lubią malować bombki. Modne są wielokolorowe ozdoby Warsztaty ozdabianie bombek w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu cieszą się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem. » więcej 2018-12-17, godz. 18:15 Szkolny chór nagrał powiatową piosenkę świąteczną Chór „Red Voices” z II Liceum Ogólnokształcącego nagrał dla powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego świąteczną piosenkę. Teledysk można zobaczyć w internecie. Zdję ... » więcej 2018-12-17, godz. 14:35 Mała Akademia Piosenki na góralską nutę. Gościem był Stanisław Karpiel-Bułecka Góralskie kolędy śpiewały dzieci w ramach Małej Akademii Piosenki w Opolu. Gośćmi spotkania byli Stanisław Karpiel-Bułecka i Szymon Chyc-Magdzin. Artyści rozm ... » więcej 2018-12-16, godz. 21:00 Barokowo i z pazurem. Przed nami wyjątkowy koncert kameralny w filharmonii Koncerty kameralne, to jedna z nowości w tegorocznym sezonie artystycznym Filharmonii Opolskiej. Najbliższy taki koncert, zatytułowany 'Vivaldissimo', zaplano ... » więcej 2018-12-16, godz. 18:00 Teatr Dorosłych z Praszki jeszcze raz zaprezentuje "Kluczyk". Celem zbiórka pieniędzy na leczenie Twój Teatr. Teatr Dorosłych z Praszki włącza się w akcję 'Pomoc Witkowi' i zaprasza na jutrzejszy (17.12) spektakl, pt. 'Kluczyk'. » więcej 2018-12-16, godz. 18:00 Rodzinne spotkanie z Mozartem i... Nutką! Filharmonia bawi i uczy [ZDJĘCIA] Słuchanie muzyki, zagadki, ciekawostki muzyczne i nauka piosenki, a wszystko wsparte oprawą graficzną. W taki sposób Filharmonia Opolska bawiła i uczyła najmł ... » więcej 2018-12-16, godz. 11:00 Wiolonczele w Nysie niezmiennie na topie. Zimowe spotkanie z Polish Cello Quartet Zimowa aura nie odstraszyła mieszkańców Nysy, którzy w sobotni (15.12) wieczór licznie przybyli do Muzeum Powiatowego na koncert zespołu Polish Cello Quartet. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »