Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-11-02, 15:00 Autor: Mariusz Majeran

Konkurs na film z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości

Tomasz Sawicki ze Stowarzyszenia Pamięci 19 Pułku Ułanów Wołyńskich w Opolu © (fot. archiwum prywatne)
Tomasz Sawicki ze Stowarzyszenia Pamięci 19 Pułku Ułanów Wołyńskich w Opolu © (fot. archiwum prywatne)
Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości jest tłem konkursu organizowanego przez Szkołę Języków Obcych Optima i Biuro Podróży Almatur w Opolu.
Do konkursu zaproszeni są uczniowie szkół podstawowych i średnich województwa opolskiego. Celem konkursu jest stworzenie trzyminutowego filmu w języku angielskim zatytułowanego "Zapraszamy turystów z całego świata do odwiedzenia Polski".

- My zarysowujemy tylko tło i liczymy na pomysłowość młodych ludzi - podkreśla Tomasz Sawicki ze szkoły językowej. - Ponieważ młodzi są bardzo kreatywni i co oni wymyślą, zostawiamy im. I to nie jest takie proste, żeby powiązać naszą rocznicę z zaproszeniem, a jednocześnie zrobić to w sposób atrakcyjny i nowoczesny. Hasło, takie językowe, to jest: "We invite tourists from the whole world to visit Poland". I te słowa muszą zabrzmieć w tym filmie.

Szczegółowy regulamin konkursu znajduje się na stronach internetowych organizatorów i Radia Opole - patrona medialnego konkursu. Termin przyjmowania zgłoszeń i zamieszczenia filmu w internecie mija 11 listopada. Ogłoszenie wyników nastąpi 10 grudnia.
Tomasz Sawicki

Kultura i rozrywka

2020-07-12, godz. 12:15 Górski klimat, biesiada góralska i rzemiosło, czyli XVII Święto Gór Opawskich Biesiada góralska, kiermasz sztuki ludowej i rękodzieła - to tylko niektóre z atrakcji, jakie Głuchołazy przygotowały w ramach XVII Święta Gór Opawskich. Wydarzenie… » więcej 2020-07-12, godz. 10:15 III Powstanie Śląskie widziane oczami franciszkanina w relacji księdza Andrzeja Hanicha Ksiądz profesor Andrzej Hanich opowiadał w Muzeum Ślaska Opolskiego o związkach Sanktuarium w Górze św. Anny z III Powstaniem Ślaskim. Oparł swoja prelekcję na… » więcej 2020-07-11, godz. 20:00 Brawa, kwiaty i gratulacje po premierze piosenki Gosi Sacały [ZDJĘCIA] Za nami premiera pierwszego singla opolanki Gosi Sacały 'If you were here'. Jak przystało na znaną youtuberkę, teledysk po raz pierwszy ujrzał światło dzienne… » więcej 2020-07-11, godz. 16:30 Wspólne czytanie, dyskusje i artystyczne badanie wody. GSW działała na kąpielisku Bolko w Opolu [ZDJĘCIA] W ramach projektu zatytułowanego 'Wodowanie' Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu rozpoczęła spotkania nad kąpieliskiem Bolko. Pierwsze działanie w ramach cyklu… » więcej 2020-07-10, godz. 18:15 Frele zaśpiewają na koncercie samochodowym w Oleśnie. Wystarczy dobrze ustawić częstotliwość w radiu Będzie pierwszy w historii Olesna koncert samochodowy. Jutro (11.07) wieczorem na parkingu galerii handlowej przy ulicy Wielkie Przedmieście wystąpi śląski zespół… » więcej 2020-07-10, godz. 15:15 Jakub Dubik rusza z programem dla młodych muzyków Pochodzący z Opolszczyzny wiolonczelista w ramach programu stypendialnego uruchomił projekt 'e-Bank Talentów' skierowany do utalentowanych młodych muzyków. Program… » więcej 2020-07-10, godz. 13:00 Historia III Powstania Śląskiego oczami gwardiana Muzeum Śląska Opolskiego organizuje pierwszą prelekcję z udziałem publiczności w czasie pandemii koronawirusa. Tym razem odczyt będzie dotyczył III Powstania Śląskiego… » więcej 2020-07-10, godz. 11:15 Motoryzacyjne ognisko nad Balatonem. Zlot klasycznych pojazdów w Dobrzeniu Wielkim 13. Zlot Oldtimerów w Dobrzeniu Wielkim odbędzie się w tym roku w nieco innej formie. » więcej 2020-07-10, godz. 09:17 Audiowizualna uczta w Studiu M im. SBB Radia Opole [ZDJĘCIA] Za nami kolejny koncert w naszej rozgłośni bez udziału publiczności. Na scenie po raz pierwszy gościł DJ BRK, a właściwie Bartosz Kochanek. To producent muzyczny… » więcej 2020-07-10, godz. 09:00 Do tej pory kształciła wokalnie, teraz debiutuje jako piosenkarka Gosia Sacała - opolska youtuberka, trenerka głosu i artystka postanowiła pokazać światu, że także potrafi śpiewać i nagrała autorską piosenkę. Ponieważ jest youtuberką… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »