Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-10-11, 23:30 Autor: Mariusz Majeran

Ostatnie seanse w ramach tegorocznych Lam

Lamy [fot. Mariusz Majeran]
Lamy [fot. Mariusz Majeran]
Lamy [fot. Mariusz Majeran]
Lamy [fot. Mariusz Majeran]
Dobiegła końca część pokazowa Opolskich Lam. W piątek ogłoszenie wyników i wręczenie nagród, a w sobotę projekcje nagrodzonych filmów.
W czwartek zobaczyliśmy ostatnie konkursowe filmy i odbyły się ostatnie podczas tegorocznego Festiwalu Filmowego Opolskie Lamy, spotkania z twórcami.

- W czwartek mieliśmy okazję zobaczyć między innymi dwa odcinki serialu "Wataha" i dokument "Uniwersam Grochów". Uważam, że festiwal wypadł bardzo dobrze - podkreśla twórca Lam Rafał Mościcki. - Frekwencyjnie to było jakieś szaleństwo. Dobiegało mnie jakieś wiadomości, że pełna sala na "Zimnej wojnie", ludzie siedzą na schodach w kinie Helios, że na koncert The Dumplings skończyły się bilety. Na pokazie Marty Prus pełna sala. Dużo młodych także widzów, nawet dziecięcych. To jest niesamowita sprawa, że dzieci przychodzą na dokumenty, oglądają filmy, zostają na spotkaniu z reżyserem. No a przede wszystkim to, że to się wszystko działo równolegle. Ja czasami byłem w stanie odwiedzić zaledwie dwa miejsca w ciągu jednej godziny - uzupełnia Mościcki.

W piątek o godzinie 19.00 w sali kameralnej Narodowego Centrum Polskiej Piosenki Gala Finałowa 16. Festiwalu Filmowego Opolskie Lamy, Wstęp wolny.

Radio Opole objęło festiwal patronatem medialnym.
Rafał Mościcki

Kultura i rozrywka

2018-10-18, godz. 19:02 Eksperymentatorzy poszukiwani! Rusza III konkurs Modelatornia dla twórców teatru Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu ogłosił trzeci Konkurs na Projekt Teatralny Modelatornia. Ma on służyć poszukiwaniom nowego języka scenicznego i formy. ... » więcej 2018-10-18, godz. 16:40 Aquiles Priester Band ćwiczy w Radiu Opole. Przed nimi 3 koncerty W Studium M im. SBB w Radiu Opole trwają próby Aquiles Priester Band. Grupa gości w Polsce w ramach 27. Międzynarodowego Festiwalu 'Drum Fest'. Wystąpi w piąt ... » więcej 2018-10-18, godz. 09:00 Powódź i wspomnienia opolan. Premiera w Teatrze im. Jana Kochanowskiego Spektakl 'Moją ulicą płynie rzeka' Elżbiety Depty i Adriana Szafrańskiego zobaczą widzowie Teatru im. Jana Kochanowskiego. Przedstawienie opowiada o powodzi t ... » więcej 2018-10-18, godz. 07:15 Rusza 27. Międzynarodowy Festiwal Drum Fest. "Tu rodzą się i występują gwiazdy" Koncert zespołu 'P.A.R.K.' Jerzego Piotrowskiego - perkusisty legendarnego zespołu SBB - zainauguruje 27. Międzynarodowy Festiwal Drum Fest. Rozpocznie się dz ... » więcej 2018-10-17, godz. 20:44 Na początek filmy. W Opolu rozpoczął się Festiwal Gór Pokazami trzech filmów zainaugurowano 7. edycję Opolskiego Festiwalu Gór. Na ekranie można było oglądać dokumenty o tragarzach działających w Wysokich Tatrach ... » więcej 2018-10-17, godz. 17:58 Tegoroczny Najazd Poetów rozpoczęty Międzynarodowe Forum Literackie i XXIX Najazd Poetów na Zamek Piastów Śląskich w Brzegu otwarte spotkaniem literackim w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w O ... » więcej 2018-10-17, godz. 15:55 Husaria, jako duma polskiego oręża. W piastowskim zamku poznasz wiekowe militaria W najbliższy weekend w Muzeum Piastów Śląskich zostanie zaprezentowana nowa wystawa. Dzięki zbiorom z prywatnej kolekcji, brzeżanie oraz turyści będą mogli zo ... » więcej 2018-10-17, godz. 13:00 W Opolu będzie kręcony film fabularny. Historia wysadzenia auli WSP Początek filmu będzie nawiązaniem do historii wysadzenia auli Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Opolu w 1971 roku. Autorzy filmu poszukują statystów do filmu zat ... » więcej 2018-10-17, godz. 06:45 Ilona Wiśniewska o książce "Lud. Z grenlandzkiej wyspy". Spotkanie w WBP O książce 'Lud. Z grenlandzkiej wyspy' opowiadała w stolicy regionu Ilona Wiśniewska. Reportażystka i fotograf pochodzi z Prószkowa koło Opola. Za kołem podbi ... » więcej 2018-10-16, godz. 20:00 Dzień Ukraiński w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu Warsztaty plastyczne i koncert muzyki ludowej - to propozycja Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu na Dzień Ukraiński. Opolanie wykonali własnoręcznie amul ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »