Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-10-11, 23:30 Autor: Mariusz Majeran

Ostatnie seanse w ramach tegorocznych Lam

Lamy [fot. Mariusz Majeran]
Lamy [fot. Mariusz Majeran]
Lamy [fot. Mariusz Majeran]
Lamy [fot. Mariusz Majeran]
Dobiegła końca część pokazowa Opolskich Lam. W piątek ogłoszenie wyników i wręczenie nagród, a w sobotę projekcje nagrodzonych filmów.
W czwartek zobaczyliśmy ostatnie konkursowe filmy i odbyły się ostatnie podczas tegorocznego Festiwalu Filmowego Opolskie Lamy, spotkania z twórcami.

- W czwartek mieliśmy okazję zobaczyć między innymi dwa odcinki serialu "Wataha" i dokument "Uniwersam Grochów". Uważam, że festiwal wypadł bardzo dobrze - podkreśla twórca Lam Rafał Mościcki. - Frekwencyjnie to było jakieś szaleństwo. Dobiegało mnie jakieś wiadomości, że pełna sala na "Zimnej wojnie", ludzie siedzą na schodach w kinie Helios, że na koncert The Dumplings skończyły się bilety. Na pokazie Marty Prus pełna sala. Dużo młodych także widzów, nawet dziecięcych. To jest niesamowita sprawa, że dzieci przychodzą na dokumenty, oglądają filmy, zostają na spotkaniu z reżyserem. No a przede wszystkim to, że to się wszystko działo równolegle. Ja czasami byłem w stanie odwiedzić zaledwie dwa miejsca w ciągu jednej godziny - uzupełnia Mościcki.

W piątek o godzinie 19.00 w sali kameralnej Narodowego Centrum Polskiej Piosenki Gala Finałowa 16. Festiwalu Filmowego Opolskie Lamy, Wstęp wolny.

Radio Opole objęło festiwal patronatem medialnym.
Rafał Mościcki

Kultura i rozrywka

2018-12-18, godz. 17:44 Konkurs na filmik zapraszający do Polski rozstrzygnięty Konkurs na filmik zapraszający w języku angielskim do odwiedzenia naszego kraju został rozstrzygnięty. Konkurs w setną rocznicę odzyskania niepodległości prze ... » więcej 2018-12-18, godz. 16:12 Jubileusz szkoły z międzypokoleniowymi tradycjami edukacji muzycznej 70-lecie powstania świętuje Państwowa Szkoła Muzyczna w Prudniku. To jedyna taka placówka oświatowa w tym powiecie. Tegorocznym jej sukcesem jest przeprowadzo ... » więcej 2018-12-18, godz. 13:33 Akademia Tańca RAMADA wygrywa w Elblągu Podczas VI Międzynarodowego Konkursu Sztuki Baletowej w Elblągu opolskie tancerki z RAMADY wygrywają w różnych kategoriach. » więcej 2018-12-18, godz. 10:30 Spotkanie z podróżnikiem w bibliotece. "Lubię poznawać nowych ludzi" Czytelnicy spotkali się z opolskim podróżnikiem Mirosławem Gercem. Od 7 lat zajmuje się sztuką przetrwania i turystyką eksploracyjną. » więcej 2018-12-18, godz. 08:00 Opolanie lubią malować bombki. Modne są wielokolorowe ozdoby Warsztaty ozdabianie bombek w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu cieszą się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem. » więcej 2018-12-17, godz. 18:15 Szkolny chór nagrał powiatową piosenkę świąteczną Chór „Red Voices” z II Liceum Ogólnokształcącego nagrał dla powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego świąteczną piosenkę. Teledysk można zobaczyć w internecie. Zdję ... » więcej 2018-12-17, godz. 14:35 Mała Akademia Piosenki na góralską nutę. Gościem był Stanisław Karpiel-Bułecka Góralskie kolędy śpiewały dzieci w ramach Małej Akademii Piosenki w Opolu. Gośćmi spotkania byli Stanisław Karpiel-Bułecka i Szymon Chyc-Magdzin. Artyści rozm ... » więcej 2018-12-16, godz. 21:00 Barokowo i z pazurem. Przed nami wyjątkowy koncert kameralny w filharmonii Koncerty kameralne, to jedna z nowości w tegorocznym sezonie artystycznym Filharmonii Opolskiej. Najbliższy taki koncert, zatytułowany 'Vivaldissimo', zaplano ... » więcej 2018-12-16, godz. 18:00 Teatr Dorosłych z Praszki jeszcze raz zaprezentuje "Kluczyk". Celem zbiórka pieniędzy na leczenie Twój Teatr. Teatr Dorosłych z Praszki włącza się w akcję 'Pomoc Witkowi' i zaprasza na jutrzejszy (17.12) spektakl, pt. 'Kluczyk'. » więcej 2018-12-16, godz. 18:00 Rodzinne spotkanie z Mozartem i... Nutką! Filharmonia bawi i uczy [ZDJĘCIA] Słuchanie muzyki, zagadki, ciekawostki muzyczne i nauka piosenki, a wszystko wsparte oprawą graficzną. W taki sposób Filharmonia Opolska bawiła i uczyła najmł ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »