Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-09-28, 17:30 Autor: Małgorzata Ślusarczyk

Mocne wejście w nowy sezon artystyczny szykuje się w Filharmonii Opolskiej

Próba do koncertu inauguracyjnego w FO © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Próba do koncertu inauguracyjnego w FO © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Na koncercie inauguracyjnym (28.09) zabrzmią dzieła, które będą miały swoją opolską premierę.
Publiczność usłyszy m.in. "Uwerturę radosną" Witolda Maliszewskiego, czyli kompozytora, którego dzieła znajdą się na najnowszych płytach, aktualnie nagrywanych przez filharmonię. Szczególnym momentem będzie także drugie w historii wykonanie kantaty Józefa Elsnera, patrona filharmonii.

- Rozpoczynamy 67. sezon, więc nie mamy jubileuszu, ale ten rok również będzie wyjątkowy - mówi dyrektor instytucji Przemysław Neumann. - Staramy się, żeby każdy kolejny sezon miał w sobie coś super ciekawego. Obiecałem na początku mojej pracy w Opolu, że każdy sezon artystyczny będziemy rozpoczynać muzyką Józefa Elsnera i nie inaczej będzie teraz. Zabrzmi bardzo ciekawe dzieło, co do którego mamy stuprocentową pewność, że od czasu Elsnera nie zostało ani razu wykonane, mianowicie świecka kantata "Na wdzięcznej Polaków ziemi".

Uroczysta inauguracja 67. sezonu artystycznego Filharmonii Opolskiej rozpocznie się dziś wieczorem (28.09) o godzinie 19:00. Radio Opole jest patronem medialnym wydarzenia.
Przemysław Neumann

Kultura i rozrywka

2020-07-14, godz. 19:00 Na „wakacje z duchami” zaprasza Zamek Moszna 17 i 18 lipca podczas godzinnego, popołudniowego zwiedzania uczestnicy zapoznają się z nie tylko historią, ale przede wszystkim legendami związanymi z zamkiem… » więcej 2020-07-14, godz. 15:00 Prudnik: muzeum będzie efektownie prezentować się także nocą. W Czechach wypromuje swoją kolekcję prac Hanny Bakuły Były arsenał w Prudniku będzie miał iluminację, która podkreśli jego zabytkowe walory. To jeden z efektów przedsięwzięcia tamtejszego muzeum z jego czeskim odpowiednikiem… » więcej 2020-07-14, godz. 13:00 Dziś odsłona kolejnego spotkania online pod hasłem "Wpadnij w bibliosieć" Tym razem czytelnicy spotkają się z youtuberkami: Tolą oraz Zuzanną Grupą. To siostry, które wspólnie w listopadzie stworzyły kanał o nazwie Zaksiążkowane, gdzie… » więcej 2020-07-12, godz. 12:15 Górski klimat, biesiada góralska i rzemiosło, czyli XVII Święto Gór Opawskich Biesiada góralska, kiermasz sztuki ludowej i rękodzieła - to tylko niektóre z atrakcji, jakie Głuchołazy przygotowały w ramach XVII Święta Gór Opawskich. Wydarzenie… » więcej 2020-07-12, godz. 10:15 III Powstanie Śląskie widziane oczami franciszkanina w relacji księdza Andrzeja Hanicha Ksiądz profesor Andrzej Hanich opowiadał w Muzeum Ślaska Opolskiego o związkach Sanktuarium w Górze św. Anny z III Powstaniem Ślaskim. Oparł swoja prelekcję na… » więcej 2020-07-11, godz. 20:00 Brawa, kwiaty i gratulacje po premierze piosenki Gosi Sacały [ZDJĘCIA] Za nami premiera pierwszego singla opolanki Gosi Sacały 'If you were here'. Jak przystało na znaną youtuberkę, teledysk po raz pierwszy ujrzał światło dzienne… » więcej 2020-07-11, godz. 16:30 Wspólne czytanie, dyskusje i artystyczne badanie wody. GSW działała na kąpielisku Bolko w Opolu [ZDJĘCIA] W ramach projektu zatytułowanego 'Wodowanie' Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu rozpoczęła spotkania nad kąpieliskiem Bolko. Pierwsze działanie w ramach cyklu… » więcej 2020-07-10, godz. 18:15 Frele zaśpiewają na koncercie samochodowym w Oleśnie. Wystarczy dobrze ustawić częstotliwość w radiu Będzie pierwszy w historii Olesna koncert samochodowy. Jutro (11.07) wieczorem na parkingu galerii handlowej przy ulicy Wielkie Przedmieście wystąpi śląski zespół… » więcej 2020-07-10, godz. 15:15 Jakub Dubik rusza z programem dla młodych muzyków Pochodzący z Opolszczyzny wiolonczelista w ramach programu stypendialnego uruchomił projekt 'e-Bank Talentów' skierowany do utalentowanych młodych muzyków. Program… » więcej 2020-07-10, godz. 13:00 Historia III Powstania Śląskiego oczami gwardiana Muzeum Śląska Opolskiego organizuje pierwszą prelekcję z udziałem publiczności w czasie pandemii koronawirusa. Tym razem odczyt będzie dotyczył III Powstania Śląskiego… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »