Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-09-28, 11:50 Autor: Małgorzata Ślusarczyk

Opolska młodzież zaprezentowała się na festiwalu beethovenowskim w Głogówku [ZDJĘCIA]

"Opolskie talenty" na festiwalu beethovenowskim © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
"Opolskie talenty" na festiwalu beethovenowskim © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
- Trzeba promować młode talenty, trzeba dawać szansę młodym ludziom - zgodnie twierdzili uczestnicy czwartkowego (27.09) koncertu "Opolskie talenty", który odbył się w ramach kończącego się 26. Śląskiego Festiwalu im. Ludwiga van Beethovena w Głogówku.
- Cieszę się bardzo, że taki pomysł powstał - mówi Gabriela Niewiadomska, jedna ze stałych uczestniczek festiwalu. - Musimy sobie w jakiś sposób wypromować też muzyków, którzy będą w następnych latach grali. Bardzo mnie to cieszy. Koncert był niezwykły. Szczególnie tuba mi się podobała i kwartet waltorniowy, bo to też rzadkość. I to jest naprawdę wzruszające, budujące i takie perspektywiczne.

- Koncert znakomity - przyznaje jedna ze słuchaczek. - Wprawdzie się troszeczkę spóźniłam, ale i tak uważam, że warto było przyjechać i wysłuchać tych młodych ludzi. Utwory praktycznie były mi nieznane. Warto to powielić w przyszłym roku.

Przypomnijmy, że na scenie Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Głogówku zaprezentowała się najzdolniejsza młodzież z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. F. Chopina w Opolu.

A dziś wieczorem (28.09) odbędzie się koncert finałowy festiwalu, na którym wystąpi Polish String Quartet Deutsche Oper Berlin. Dodajmy, że w skład zespołu wchodzi znany opolanom skrzypek Tomasz Tomaszewski. Artystom będzie towarzyszyć także pianistka Ewa Tomaszewska. W programie koncertu, który rozpocznie się o godzinie 19:00 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury, znajdą się dzieła kameralne polskich twórców, zyskujących coraz większy rozgłos. Wstęp na wydarzenie, objęte patronatem Radia Opole jest bezpłatny.
uczestnicy koncertu

Kultura i rozrywka

2018-12-14, godz. 21:23 Koncert bożonarodzeniowy wypełnił po brzegi widownię Nyskiego Domu Kultury [ZDJĘCIA] Już po raz 15. w Nysie odbył się wyjątkowy koncert bożonarodzeniowy, który tradycyjnie wypełnił po brzegi widownię miejscowego domu kultury. » więcej 2018-12-14, godz. 19:00 Koncert kolęd i pieśni bożonarodzeniowych w wykonaniu medyków Chór MEDICANTO zaprezentuje kolędy i pieśni bożonarodzeniowe w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu już w najbliższą sobotę. Chór na co dzień śpiewa główni ... » więcej 2018-12-14, godz. 16:30 Andrzej Stasiuk spotkał się z młodzieżą. Finał konkursu na esej Andrzej Stasiuk wręczył nagrody laureatom XV Ogólnopolskiego Konkursu na Esej. Pierwsze miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zajął Wojtek Mazurek z Lu ... » więcej 2018-12-14, godz. 15:00 Polish Cello Quartet zagra w sobotę w Nysie Organizatorzy Międzynarodowej Akademii Wiolonczelowej postanowili promować muzykę wiolonczelową nie tylko podczas warsztatów, ale także w ciągu roku. Pierwszy ... » więcej 2018-12-14, godz. 13:00 Zbliża się przedpołudniowy kiermasz świąteczny w Praszce Wiele atrakcji przygotowali organizatorzy kiermaszu świątecznego w Praszce. Jutro (15.12) na Placu Grunwaldzkim będzie można kupić między innymi ciasta, wiele ... » więcej 2018-12-14, godz. 11:15 Podsumowanie cyklu "Koncert na dwa głosy" Dwa koncerty podsumowujące cykl ulubiony przez Opolan 'Koncert na dwa głosy - wielcy nieobecni' zaplanowano na najbliższy weekend w Filharmonii Opolskiej. Tyt ... » więcej 2018-12-14, godz. 09:00 Zdjęcia z tego niecodziennego albumu mają nawet ponad sto lat „Wspomnienia z Głogówka” to tytuł najnowszej książki ukazującej przeszłość tego miasta. Album zawiera zdjęcia od 1884 roku do współczesności. Jego autorem jes ... » więcej 2018-12-13, godz. 20:15 Nyska PWSZ zaprasza na koncert bożonarodzeniowy - Wczoraj było coś dla ciała, jutro będzie coś dla ducha - zapowiada Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie. » więcej 2018-12-13, godz. 18:00 PKS-em na koncert do Filharmonii Opolskiej W najbliższy piątek (14.12) mieszkańcy Brzegu mogą bezpłatnie dojechać na koncert symfoniczny do Filharmonii Opolskiej. » więcej 2018-12-13, godz. 17:00 Niezwykłe fotografie na wystawie w bibliotece Dwóch opolskich artystów zaprezentuje w piątek (14.12) swoje prace fotograficzne w Galerii MBP Zamostek w Opolu. Zobaczymy zdjęcia Wojciecha Brzeszczaka i Rom ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »