Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-09-28, 11:50 Autor: Małgorzata Ślusarczyk

Opolska młodzież zaprezentowała się na festiwalu beethovenowskim w Głogówku [ZDJĘCIA]

"Opolskie talenty" na festiwalu beethovenowskim © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
"Opolskie talenty" na festiwalu beethovenowskim © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
- Trzeba promować młode talenty, trzeba dawać szansę młodym ludziom - zgodnie twierdzili uczestnicy czwartkowego (27.09) koncertu "Opolskie talenty", który odbył się w ramach kończącego się 26. Śląskiego Festiwalu im. Ludwiga van Beethovena w Głogówku.
- Cieszę się bardzo, że taki pomysł powstał - mówi Gabriela Niewiadomska, jedna ze stałych uczestniczek festiwalu. - Musimy sobie w jakiś sposób wypromować też muzyków, którzy będą w następnych latach grali. Bardzo mnie to cieszy. Koncert był niezwykły. Szczególnie tuba mi się podobała i kwartet waltorniowy, bo to też rzadkość. I to jest naprawdę wzruszające, budujące i takie perspektywiczne.

- Koncert znakomity - przyznaje jedna ze słuchaczek. - Wprawdzie się troszeczkę spóźniłam, ale i tak uważam, że warto było przyjechać i wysłuchać tych młodych ludzi. Utwory praktycznie były mi nieznane. Warto to powielić w przyszłym roku.

Przypomnijmy, że na scenie Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Głogówku zaprezentowała się najzdolniejsza młodzież z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. F. Chopina w Opolu.

A dziś wieczorem (28.09) odbędzie się koncert finałowy festiwalu, na którym wystąpi Polish String Quartet Deutsche Oper Berlin. Dodajmy, że w skład zespołu wchodzi znany opolanom skrzypek Tomasz Tomaszewski. Artystom będzie towarzyszyć także pianistka Ewa Tomaszewska. W programie koncertu, który rozpocznie się o godzinie 19:00 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury, znajdą się dzieła kameralne polskich twórców, zyskujących coraz większy rozgłos. Wstęp na wydarzenie, objęte patronatem Radia Opole jest bezpłatny.
uczestnicy koncertu

Kultura i rozrywka

2019-10-20, godz. 15:25 Filharmonia: Bemol i Nutka znów towarzyszą rodzinom w odkrywaniu świata muzyki! [ZDJĘCIA] Hiszpańskie klimaty zagościły w niedzielne (20.10) przedpołudnie na koncercie otwierającym kolejny sezon muzycznych spotkań rodzinnych w Filharmonii Opolskiej. » więcej 2019-10-20, godz. 12:59 "Czas utrwalony" wypełnia Opole. Trwa 9. Opolski Festiwal Fotografii Dzisiaj (20.10) kuratorskie oprowadzanie w Muzeum Śląska Opolskiego, wczoraj - otwarcie sześciu muzealnych wystaw i jednej w Galerii Aneks. To kumulacja wydar ... » więcej 2019-10-20, godz. 11:12 Maraton fotografii na stulecie szkoły projektowania BAUhaus Stulecie szkoły projektowania BAUhaus jest przyczynkiem do odbywającego się dzisiaj w Opolu fotomarat(h)onu. To konkurs dla miłośników fotografii w każdym wie ... » więcej 2019-10-19, godz. 17:00 Książki fotograficzne i ich autorzy. Weekend pod znakiem 9. Opolskiego Festiwalu Fotografii Otwarcie wystawy książek fotograficznych i spotkania z ich twórcami - ten weekend to obfituje w wydarzenia w ramach trwającego w stolicy regionu 9. Opolskiego ... » więcej 2019-10-19, godz. 14:05 Klasyka w formie: "Szybsi niż Kubica" i z potrójnym "standing ovation" [ZDJĘCIA] - Byliśmy dziś szybsi niż Robert Kubica - zażartował podczas koncertu Michał Maciaszczyk, skrzypek i dyrygent, który w piątkowy (18.10) wieczór wspólnie z ork ... » więcej 2019-10-19, godz. 12:00 Muzyka kameralna Józefa Elsnera zabrzmi w Grodkowie Z racji przypadającej w tym roku 250. rocznicy urodzin Józefa Elsnera, w rodzinnym mieście kompozytora zabrzmią jego kwartety smyczkowe. Mało znaną część doro ... » więcej 2019-10-19, godz. 08:00 Trzy kolory rozświetliły galerię [ZDJĘCIA] Mirosław Filonik od trzydziestu lat przygotowuje instalacje wykorzystując świetlówki przygotowane według własnych projektów. Pokazuje swoje prace w rożnych ob ... » więcej 2019-10-18, godz. 19:54 Brzeg przystankiem na trasie "europejskiej" rzeźby. Love Hate pozostanie w mieście do 29 października Odwiedziła między innymi czeski Beroun i Pragę, Arcachon we Francji czy stolicę Belgii, Brukselę. Dziś (18.10) zawitała do Brzegu. Mowa o rzeźbie Love Hate, k ... » więcej 2019-10-18, godz. 19:15 Głogówek: festiwal beethovenowski wyróżniony ogólnopolską nagrodą Śląski Festiwal im. Ludwiga van Beethovena, organizowany przez Muzeum Regionalne w Głogówku, otrzymał certyfikat i godło 'Turystyczny Produkt Roku 2019', przy ... » więcej 2019-10-18, godz. 17:00 Stanisław Soyka zaśpiewa w Strzelcach Opolskich W ramach V Festiwalu Jazzowego w sobotę (19.10)odbędzie się koncert 'Strzeleckie Ogrody Jazzowe'. Na scenie Strzeleckiego Ośrodka Kultury pojawi się Stanisław ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »