Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-09-28, 11:50 Autor: Małgorzata Ślusarczyk

Opolska młodzież zaprezentowała się na festiwalu beethovenowskim w Głogówku [ZDJĘCIA]

"Opolskie talenty" na festiwalu beethovenowski © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
"Opolskie talenty" na festiwalu beethovenowski © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
- Trzeba promować młode talenty, trzeba dawać szansę młodym ludziom - zgodnie twierdzili uczestnicy czwartkowego (27.09) koncertu "Opolskie talenty", który odbył się w ramach kończącego się 26. Śląskiego Festiwalu im. Ludwiga van Beethovena w Głogówku.
- Cieszę się bardzo, że taki pomysł powstał - mówi Gabriela Niewiadomska, jedna ze stałych uczestniczek festiwalu. - Musimy sobie w jakiś sposób wypromować też muzyków, którzy będą w następnych latach grali. Bardzo mnie to cieszy. Koncert był niezwykły. Szczególnie tuba mi się podobała i kwartet waltorniowy, bo to też rzadkość. I to jest naprawdę wzruszające, budujące i takie perspektywiczne.

- Koncert znakomity - przyznaje jedna ze słuchaczek. - Wprawdzie się troszeczkę spóźniłam, ale i tak uważam, że warto było przyjechać i wysłuchać tych młodych ludzi. Utwory praktycznie były mi nieznane. Warto to powielić w przyszłym roku.

Przypomnijmy, że na scenie Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Głogówku zaprezentowała się najzdolniejsza młodzież z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. F. Chopina w Opolu.

A dziś wieczorem (28.09) odbędzie się koncert finałowy festiwalu, na którym wystąpi Polish String Quartet Deutsche Oper Berlin. Dodajmy, że w skład zespołu wchodzi znany opolanom skrzypek Tomasz Tomaszewski. Artystom będzie towarzyszyć także pianistka Ewa Tomaszewska. W programie koncertu, który rozpocznie się o godzinie 19:00 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury, znajdą się dzieła kameralne polskich twórców, zyskujących coraz większy rozgłos. Wstęp na wydarzenie, objęte patronatem Radia Opole jest bezpłatny.
uczestnicy koncertu

Kultura i rozrywka

2018-10-22, godz. 11:00 Jubileuszowa "Publicystyka" rozstrzygnięta. Znamy zwycięzców W weekend w Kędzierzynie-Koźlu zakończyła się jubileuszowa, dwudziesta piąta edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Niezależnych im. Ireneusza Radzia. Przez ... » więcej 2018-10-21, godz. 23:16 Występ opolskich śpiewaków zakończył VIII Dobrodzień Classic Festival [ZDJĘCIA] Spotkaniem z perełkami niemieckiej literatury wokalnej zakończył się (21.10) VIII Dobrodzień Classic Festiwal. » więcej 2018-10-21, godz. 16:30 Motyw z symfonii pretekstem do zabawy. Za nami pierwszy koncert rodzinny w FO [ZDJĘCIA] Zgadywanki, muzyczne prezentacje, bajkowa opowieść i wspólne śpiewanie - takie atrakcje umiliły niedzielne (21.10) spotkanie opolskich rodzin z opolskimi filh ... » więcej 2018-10-21, godz. 10:00 Powódź na scenie Modelatorni. Premiera "Moją ulica płynie rzeka" 'Moją ulicą płynie rzeka' to spektakl, który widzowie zobaczyli w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Za nami premiera spektaklu w reż. Elżbiety Depty op ... » więcej 2018-10-21, godz. 07:00 Kończy się VIII Dobrodzień Classic Festival. Przed nami ostatni koncert Koncertem w Muzeum Diecezjalnym w Opolu zakończy się (21.10) VIII Dobrodzień Classic Festival. » więcej 2018-10-20, godz. 20:00 "Siedmiu Wspaniałych" otworzy dzieci na świat muzyki klasycznej. Ruszają koncerty rodzinne w filharmonii 'Siedmiu Wspaniałych' to cykl koncertów rodzinnych, stworzonych z myślą o potrzebach najmłodszych melomanów. Pierwsze takie spotkanie w najbliższą niedzielę ( ... » więcej 2018-10-20, godz. 18:00 Cybis na nowo. "Wystawa jest trochę prowokacyjna" [ZDJĘCIA] Galeria Muzeum Śląska Opolskiego po długiej przerwie remontowej otworzyła swoje sale wystawiennicze. Zwykle część parterowa prezentowała bogate opolskie zbior ... » więcej 2018-10-20, godz. 13:15 Kameralny koncert przy pełnej sali koncertowej. Vivaldi działa jak magnes Długimi owacjami na stojąco, przy pełnej sali i podwójnym bisem zakończył się piątkowy (20.10) koncert w Filharmonii Opolskiej. » więcej 2018-10-20, godz. 11:00 Realne obrazy doprawiane fikcją [ZDJĘCIA] Związek Polskich Artystów Plastyków Okręg Opolski prezentuje w swojej galerii 'Pierwsze Piętro' w Opolu obrazy Małgorzaty Futkowskiej. » więcej 2018-10-20, godz. 10:00 "Najpiękniejsze melodie świata" zabrzmią w Oleśnie 'Najpiękniejsze melodie świata' to tytuł przedostatniego koncertu w ramach VIII Dobrodzień Classic Festival, który trwa od 13 października na Opolszczyźnie. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »