Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-09-15, 08:45 Autor: Witold Wośtak

Opolanie znów będą kolorować na wielkich arkuszach. Zaproszenie do Stegu Arena dla całych rodzin

Konferencja prasowa w sprawie II Opolskiej Kolorowanki [fot. Witold Wośtak]
Konferencja prasowa w sprawie II Opolskiej Kolorowanki [fot. Witold Wośtak]
Ponad 600 metrów kwadratowych arkusza i przeszło 40 kilogramów kredek. Tak będzie wyglądać druga edycja Wielkiego Kolorowania w Opolu, którą zaplanowano na 23 września w Stegu Arena.
Co ciekawe, kontury nie zostały wydrukowane, bo wolontariusze narysowali wszystko ręcznie na kartkach formatu A0.

- Kolorowanka ma działy: w rytmie natury, w rytmie serca i w rytmie kultury, a gotowa okładka jest zdobiona motywami regionalnymi - mówi Agnieszka Klak, organizatorka z Fundacji Excalibur. - Sama kolorowanka to nie tylko motywy regionalne, bo są też nawiązania do bajek oraz obiektów czy budynków nawiązujących do historii Opola. Jest tego tak dużo, że nie sposób wymienić wszystkiego. Zgromadzimy wszystkie rozdziały, a kiedy około 18:00 zaczniemy składać książkę, całość będzie mieć przekładki i spokojnie obejrzymy ją również później.

Prezydent Arkadiusz Wiśniewski postrzega Opolską Kolorowankę jako inicjatywę prorodzinną i dobry sposób na spędzenie czasu dla całych rodzin.

- Bez aktywnego udziału pomalowanie tak wielkiej kolorowanki jest ogromnym wyzwaniem. Widziałem to w ubiegłym roku. Szczególnie czasochłonne jest kolorowanie rodzinne, bo maluszki rysują wolniej niż dorośli. Intencją jest przecież przyprowadzenie dzieci, bo wtedy jest najprzyjemniej i najfajniej. Prosimy więc o mobilizację, aby udało się pobić zeszłoroczny rekord.

Zaplanowano także zabawy, pokazy i konkursy z nagrodami.

Opolan Wielkie Kolorowanie potrwa od 11:00 do 19:00. Radio Opole objęło tę inicjatywę patronatem medialnym.
Agnieszka Klak
Arkadiusz Wiśniewski

Kultura i rozrywka

2019-10-15, godz. 12:30 Opolska aktorka obchodzi jubileusz sceniczny. 30 lat w jednym teatrze 30 lat na scenie Teatru imienia Jana Kochanowskiego w Opolu spędziła Judyta Paradzińska. Aktorka przez te lata zagrała wiele ról, które pamiętamy do dziś. Gra ... » więcej 2019-10-15, godz. 08:45 Będzie pierwsza impreza kulturalna na wyremontowanym placu świętego Sebastiana w Opolu 'Poznaj nowy plac świętego Sebastiana'. W najbliższą sobotę (19.10) o 17:00 Urząd Miasta Opola zorganizuje pierwsze przedsięwzięcie po wyremontowaniu skweru w ... » więcej 2019-10-14, godz. 18:45 Nyskie muzeum zdradzi tajniki renowacji zabytków Nyskie muzeum zaprezentuje tajniki pracy konserwatora zabytków. Każdy, kto chciałby spróbować swoich sił przy renowacji pamiątek przeszłości, może wziąć udzia ... » więcej 2019-10-14, godz. 15:06 Opole stawia na promowanie ukraińskiej kultury. Przez cztery dni można będzie wziąć udział w koncertach i wystawach Pierwszy raz Urząd Miasta Opola wraz z Miejską Biblioteką Publiczną zorganizuje Dni Ukraińskie. Przedsięwzięcie zaplanowano na cztery dni - od 21 do 24 paździ ... » więcej 2019-10-12, godz. 23:06 "Działania prymasa Stefana Wyszyńskiego zaowocowały wolnością Polaków". Uroczystości w Prudniku-Lesie [ZDJĘCIA] Msza święta w intencji kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz dedykowany mu koncert, zwieńczyły obchody 65 rocznicy uwięzienia Prymasa Tysiąclecia w Prudniku-Les ... » więcej 2019-10-12, godz. 22:00 "Kreator Kultury". Biblioteka Obcojęzyczna w Opolu doceniona Dwie pracownice Biblioteki Obcojęzycznej Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu otrzymały tytuł 'Kreatora Kultury' podczas gali wręczenia Nagród Marszałka ... » więcej 2019-10-12, godz. 20:03 "Niepowtarzalność codzienności" w obrazach opolskiej artystki Aleksandra Maszestow pokazuje nam swoje abstrakcje i obrazy figuratywne na wystawie w Galerii Pierwsze Piętro Związku Polskich Artystów Plastyków w Opolu. » więcej 2019-10-12, godz. 17:54 Mają przesłanie i uczą szanowania Boga. Piosenki religijne wybrzmiały podczas 21. ogólnopolskiego przeglądu "Dobrze je ... 9 zespołów i blisko 30 solistów bierze udział w 21. Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Religijnej 'Dobrze jest śpiewać naszemu Panu' w zabytkowym Kościele św. ... » więcej 2019-10-12, godz. 17:44 Historię i muzykę herrnhutów będzie można odkryć w Muzeum Wsi Opolskiej 'Enklawa. Osada herrnhutów w Gnadenfeld - Pawłowiczkach' - to tytuł nowej wystawy czasowej, którą przygotowało Muzeum Wsi Opolskiej. Wystawa odnosi się do jed ... » więcej 2019-10-12, godz. 15:00 Młodzi kompozytorzy i autorzy tekstów spotkają się w Myśliborzu 40. Ogólnopolskie Spotkanie Młodych Autorów i Kompozytorów Piosenki 'Smak' im. Jonasza Kofty rozpoczną się w czwartek (17.10) w Myśliborzu. Trzydniowa impreza ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »