Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-09-15, 08:45 Autor: Witold Wośtak

Opolanie znów będą kolorować na wielkich arkuszach. Zaproszenie do Stegu Arena dla całych rodzin

Konferencja prasowa w sprawie II Opolskiej Kolorowanki [fot. Witold Wośtak]
Konferencja prasowa w sprawie II Opolskiej Kolorowanki [fot. Witold Wośtak]
Ponad 600 metrów kwadratowych arkusza i przeszło 40 kilogramów kredek. Tak będzie wyglądać druga edycja Wielkiego Kolorowania w Opolu, którą zaplanowano na 23 września w Stegu Arena.
Co ciekawe, kontury nie zostały wydrukowane, bo wolontariusze narysowali wszystko ręcznie na kartkach formatu A0.

- Kolorowanka ma działy: w rytmie natury, w rytmie serca i w rytmie kultury, a gotowa okładka jest zdobiona motywami regionalnymi - mówi Agnieszka Klak, organizatorka z Fundacji Excalibur. - Sama kolorowanka to nie tylko motywy regionalne, bo są też nawiązania do bajek oraz obiektów czy budynków nawiązujących do historii Opola. Jest tego tak dużo, że nie sposób wymienić wszystkiego. Zgromadzimy wszystkie rozdziały, a kiedy około 18:00 zaczniemy składać książkę, całość będzie mieć przekładki i spokojnie obejrzymy ją również później.

Prezydent Arkadiusz Wiśniewski postrzega Opolską Kolorowankę jako inicjatywę prorodzinną i dobry sposób na spędzenie czasu dla całych rodzin.

- Bez aktywnego udziału pomalowanie tak wielkiej kolorowanki jest ogromnym wyzwaniem. Widziałem to w ubiegłym roku. Szczególnie czasochłonne jest kolorowanie rodzinne, bo maluszki rysują wolniej niż dorośli. Intencją jest przecież przyprowadzenie dzieci, bo wtedy jest najprzyjemniej i najfajniej. Prosimy więc o mobilizację, aby udało się pobić zeszłoroczny rekord.

Zaplanowano także zabawy, pokazy i konkursy z nagrodami.

Opolan Wielkie Kolorowanie potrwa od 11:00 do 19:00. Radio Opole objęło tę inicjatywę patronatem medialnym.
Agnieszka Klak
Arkadiusz Wiśniewski

Kultura i rozrywka

2018-09-18, godz. 19:30 Gorzów Śląski ma pierwszy mural. Malowidło dotyczy 20-lecia samorządności Mural z okazji 20 lat samorządności zdobi ścianę amfiteatru w Gorzowie Śląskim. Dzięki projektowi EDUKO 2016-2018 można było składać wnioski dotyczące właśnie ... » więcej 2018-09-18, godz. 19:00 Haftowana replika obrazu "Zamoyski pod Byczyną" jest prezentowana w Krapkowicach. To ogólnopolska premiera Co najmniej do połowy października haftowana replika obrazu 'Zamoyski pod Byczyną' będzie eksponowana w Krapkowickim Domu Kultury. Obraz pędzla Jana Matejki z ... » więcej 2018-09-18, godz. 09:00 Rozbudzali zmysły i poznali dawną wieś opolską. Nowa ścieżka edukacyjna w Bierkowicach 'Sensoryczna wieś opolska - niepełnosprawny w muzeum' to ścieżka edukacyjna w Muzeum Wsi Opolskiej dedykowana osobom z dysfunkcjami wzroku. Każda z ekspozycji ... » więcej 2018-09-17, godz. 15:12 Nowości i ciekawi goście na tegorocznych Opolskich Lamach W dziesięciu miejscach odbędą się imprezy tegorocznego 16. Festiwalu Filmowego Opolskie Lamy. Przez jedenaście dni festiwalu organizatorzy zapowiadają prezent ... » więcej 2018-09-17, godz. 12:20 Wystartowała Mała Akademia Piosenki. Pierwsze zajęcia poprowadziła Magdalena Steczkowska Rozpoczęła się pierwsza Mała Akademia Piosenki w nowym roku szkolnym. Muzyczne zajęcia dla dzieci odbywają się w Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu, a dziś (17. ... » więcej 2018-09-17, godz. 11:30 Powstało muzeum śląskiej bitwy o paliwo Nowe muzeum powstało w Kędzierzynie-Koźlu. Jest poświęcone nalotom armii amerykańskiej na niemieckie fabryki paliwa, które znajdowały się na terenie obecnego ... » więcej 2018-09-17, godz. 09:34 Zbliża się premiera filmu "Pontifex". To dokument o arcybiskupie Alfonsie Nossolu Miesiące pracy, zdjęć, wyjazdów, rozmów i montażu - tak powstał film 'Pontifex'. Produkcja TVP3 Opole została w niedzielę (16.09) zaprezentowana przedpremiero ... » więcej 2018-09-16, godz. 12:30 Rękodzielnicy w Kędzierzynie-Koźlu. Przy okazji rekonstrukcji bitwy Nie tylko rekonstrukcja oblężenia twierdzy kozielskiej jest atrakcją dla mieszkańców Kędzierzyna-Koźla, którzy mogli również pooglądać, jak i nabyć wyroby ręk ... » więcej 2018-09-16, godz. 08:30 Małżeńska, autorska i aktorska premiera w Kochanowskim Aktorskie małżeństwo Beata Wnęk-Malec i Leszek Malec przygotowali i zagrali w komedii Siemiona Złotnikowa „Przyszedł mężczyzna do kobiety”. Sztuka otrzymała g ... » więcej 2018-09-15, godz. 20:30 Dni Twierdzy w Kędzierzynie-Koźlu Ten weekend w Kędzierzynie-Koźlu upływa pod znakiem historii. To już XI Dni Twierdzy Kozielskiej, stanowiące rekonstrukcję oblężenia Twierdzy Koźle w 1807 rok ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »