Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-09-15, 08:45 Autor: Witold Wośtak

Opolanie znów będą kolorować na wielkich arkuszach. Zaproszenie do Stegu Arena dla całych rodzin

Konferencja prasowa w sprawie II Opolskiej Kolorowanki [fot. Witold Wośtak]
Konferencja prasowa w sprawie II Opolskiej Kolorowanki [fot. Witold Wośtak]
Ponad 600 metrów kwadratowych arkusza i przeszło 40 kilogramów kredek. Tak będzie wyglądać druga edycja Wielkiego Kolorowania w Opolu, którą zaplanowano na 23 września w Stegu Arena.
Co ciekawe, kontury nie zostały wydrukowane, bo wolontariusze narysowali wszystko ręcznie na kartkach formatu A0.

- Kolorowanka ma działy: w rytmie natury, w rytmie serca i w rytmie kultury, a gotowa okładka jest zdobiona motywami regionalnymi - mówi Agnieszka Klak, organizatorka z Fundacji Excalibur. - Sama kolorowanka to nie tylko motywy regionalne, bo są też nawiązania do bajek oraz obiektów czy budynków nawiązujących do historii Opola. Jest tego tak dużo, że nie sposób wymienić wszystkiego. Zgromadzimy wszystkie rozdziały, a kiedy około 18:00 zaczniemy składać książkę, całość będzie mieć przekładki i spokojnie obejrzymy ją również później.

Prezydent Arkadiusz Wiśniewski postrzega Opolską Kolorowankę jako inicjatywę prorodzinną i dobry sposób na spędzenie czasu dla całych rodzin.

- Bez aktywnego udziału pomalowanie tak wielkiej kolorowanki jest ogromnym wyzwaniem. Widziałem to w ubiegłym roku. Szczególnie czasochłonne jest kolorowanie rodzinne, bo maluszki rysują wolniej niż dorośli. Intencją jest przecież przyprowadzenie dzieci, bo wtedy jest najprzyjemniej i najfajniej. Prosimy więc o mobilizację, aby udało się pobić zeszłoroczny rekord.

Zaplanowano także zabawy, pokazy i konkursy z nagrodami.

Opolan Wielkie Kolorowanie potrwa od 11:00 do 19:00. Radio Opole objęło tę inicjatywę patronatem medialnym.
Agnieszka Klak
Arkadiusz Wiśniewski

Kultura i rozrywka

2018-11-18, godz. 20:30 Muzyczna Jesień rozstrzygnięta. Charles Pakowsky z nagrodą główną i sesją w Studiu M Wrocławianie z Charles Pakowsky wygrali „Muzyczną Jesień” w Grodkowie. Kwartet zdobył nagrodę finansową i sesję nagraniową w Studiu M im. SBB Radia Opole. » więcej 2018-11-18, godz. 18:00 "Mały rysunek, ale z dużym kawałkiem historii". Piastowski zamek ma nowy eksponat Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu wzbogaciło się o nowy przedmiot związany z brzeską historią. To rysunek autorstwa Fritza Zastraua, znanego architekta i Tajne ... » więcej 2018-11-18, godz. 14:00 Fantastycznie spędzili weekend uczestnicy Opolconu. Szósty zlot dobiega końca Miłośnicy szeroko rozumianej fantastyki spotkali się tego weekendu w Opolu na szóstym konwencie Opolcon. Hasło tegorocznego spotkania brzmi 'Rozpalmy płomień ... » więcej 2018-11-18, godz. 12:00 Centryfuga, płatki do prania i stół do mycia naczyń - w Górkach można się przenieść w czasie W Małym Goreckim Muzeum można poznać życie dawnych mieszkańców wsi, a także dotknąć przyrządów jakich używali na co dzień. Założył je i prowadzi Stanisław Lac ... » więcej 2018-11-17, godz. 16:15 Muzyczna Jesień na półmetku. Jutro poznamy zwycięzców przeglądu Przed nami decydujący dzień zmagań w ramach „Muzycznej Jesieni” w Grodkowie. Dziś odbędzie się koncert, na którym zaprezentuje się dziesięciu wykonawców wyłon ... » więcej 2018-11-17, godz. 15:00 Muzyką popularyzują kulturę niemiecką Koncerty popularyzujące kulturę niemiecką odbędą się w ten weekend w Strzelcach Opolskich i Zakrzowie. W sobotę, 17 listopada, w Powiatowym Centrum Kultury w ... » więcej 2018-11-17, godz. 12:30 Wierni tradycji. Zespół Silesia świętuje jubileusz ćwierćwiecza pracy Zespół Pieśni Ludowej 'Silesia' z okazji srebrnego jubileuszu wydał specjalną edycją wszystkich utworów, jakie do tej pory nagrał. Grupa powstała przez przypa ... » więcej 2018-11-17, godz. 11:15 Tułowice będą miały salę widowiskową z prawdziwego zdarzenia W Tułowicach wyremontują salę widowiskową. Gmina podpisała umowę o dofinansowanie inwestycji. Prace mają zakończyć się w październiku. Inwestycja ma kosztować ... » więcej 2018-11-17, godz. 06:00 Mocne uderzenie w legendarnym Studiu M im. SBB [ZDJĘCIA] Zespół Internal Quiet z Aleksandrowa Łódzkiego zagrał dla opolskiej publiczności w legendarnym Studiu M im. SBB w Radiu Opole. » więcej 2018-11-16, godz. 23:30 Dowcipna i wzruszająca lekcja historii muzyki z hymnem w roli głównej [ZDJĘCIA] Miłe zaskoczenie i chwile wzruszeń - takie wrażenia na publiczności wywarło widowisko muzyczne (16.11) przygotowane w Filharmonii Opolskiej przy współpracy z ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »