Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-09-23, 16:00 Autor: Witold Wośtak

Trwa II Wielkie Kolorowanie w Opolu. Dla każdego wystarczy kredek i arkuszy [ZDJĘCIA]

II Opolska Kolorowanka [fot. Witold Wośtak]
II Opolska Kolorowanka [fot. Witold Wośtak]
Ponad 40 kilogramów kredek mają do dyspozycji uczestnicy drugiej edycji "Opolskiej Kolorowanki". W Stegu Arena jest ponad 600 arkuszy formatu A0.
Szablony zostały narysowane przez uczniów i seniorów. Kolorowanka ma trzy działy: w rytmie natury, w rytmie serca i w rytmie kultury, a okładka jest zdobiona motywami regionalnymi.

- Wszyscy bawią się świetnie przy stołach lub leżąc na dywanach - mówi Agnieszka Klak, organizatorka z Fundacji Excalibur. - Chcieliśmy stworzyć taką akcję, w której jednocześnie będą mogły uczestniczyć te najmłodsze dzieci, niepotrafiące chwycić drewnianej kredki, ale też rodzice i seniorzy. Chodzi więc o integrację i wspólną zabawę dla wszystkich. Niezależnie od wieku, każdy może bawić się, kolorując arkusze dużych formatów.

Zapytaliśmy uczestników, dlaczego wybrali tę formę spędzenia części niedzieli oraz co podoba im się w samej inicjatywie.

Rodzice mówią o możliwości wspólnego spędzenia czasu bez telewizora czy komputera. Widzą, że dzieci rozwijają talenty, a zabawa w większym gronie jest dla najmłodszych nowością oraz atrakcją. Jedna z matek zwraca uwagę na komfortowe warunki, skoro można kolorować na leżąco. Łukasz, jeden z uczestników, pozytywnie ocenia całe przedsięwzięcie, ale najbardziej podoba mu się konstruowanie robotów, czyli zabawa towarzysząca.

Opolska Kolorowanka potrwa do 19:00, natomiast mniej więcej o 18:00 rozpocznie się składanie książki. Radio Opole jest patronem medialnym tej inicjatywy.
Agnieszka Klak
Uczestnicy

Kultura i rozrywka

2020-03-29, godz. 12:00 Kolejne pomieszczenia w brzeskim ratuszu odzyskały dawny blask. Zakończył się remont sali lustrzanej i stropowej Zakończył się remont kolejnych pomieszczeń w brzeskim ratuszu. W tym tygodniu odbiory końcowe przeszła sala lustrzana i stropowa, w której odbywały się sesje rady… » więcej 2020-03-28, godz. 18:00 Opolskie instytucje kultury uruchamiają platformy online. Mnóstwo atrakcji dla małych i dorosłych odbiorców Opolskie galerie, muzea i teatry przygotowały bogatą ofertę dla mieszkańców stolicy regionu i nie tylko. Wszystkie instytucje kultury są zamknięte, dlatego ich… » więcej 2020-03-27, godz. 22:00 Zagrożenie koronawirusem przesądza o odwoływaniu planowych imprez. Przykłady z Wołczyna i Olesna Urząd Miejski w Wołczynie odwołuje swoje imprezy w związku z szerzeniem się koronawirusa. » więcej 2020-03-27, godz. 16:12 Zajączki, kurczaki, tysiące papierowych kwiatów i pisanka gigant. Dekoracja stoi w Wołczyńskim Ośrodku Kultury Wiosenno-wielkanocną dekorację przygotowali pracownicy Wołczyńskiego Ośrodka Kultury. » więcej 2020-03-26, godz. 16:00 Opole: teatr nieczynny, aktorzy czekają, ale prace remontowe trwają Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu przechodzi remont i modernizację. Ze względu na pandemię koronawirusa, teatr zawiesił swoją działalność weekendową, którą… » więcej 2020-03-26, godz. 14:00 Maria Bitka zaprasza na swoją wystawę mailowo Opolska artystka Maria Bitka w ramach wygranego konkursu może zorganizować swoją autorską wystawę w Galerii Aneks Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu. Wystawa… » więcej 2020-03-25, godz. 12:45 Pochodzący z Głuchołaz pisarz pokazuje swoją nową powieść Tomasz Wandzel tym razem proponuje nam swoja najnowszą książkę zatytułowaną 'Chłopiec z Kresów. Historia prawdziwa'. Książka powstała na podstawie autentycznej… » więcej 2020-03-24, godz. 12:00 Tułowice rezygnują ze święta miasta W tym roku nie będzie Dni Tułowic. Władze miasta zdecydowały o odwołaniu imprezy ze względu na pandemię koronawirusa. » więcej 2020-03-24, godz. 11:30 Zostań w domu i posłuchaj kryminału. Radio Opole proponuje swoim słuchaczom nową powieść w odcinkach Do 3 kwietnia Radio Opole będzie emitować nową powieść Evy Garci Saenz de Urturi 'Władcy czasu'. Thriller kryminalny hiszpańskiej pisarki jest osadzony w baskijskiej… » więcej 2020-03-23, godz. 15:00 Z powodu zagrożenia koronawirusem Opole odwołuje imprezy masowe do 17 maja Śniadanie Wielkanocne, Święto Wojciechowe i Dni Opola odwołane. Ze względu na zagrożenie koronawirusem Opole rezygnuje z organizacji imprez, które miały odbyć… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »