Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-08-20, 14:00 Autor: Małgorzata Ślusarczyk

Kawałek Europy i argentyńskie klimaty w sercu Głogówka. Przed nami kolejny "Heuriger"

Hotel Salve [fot. Marcin Skomudek]
Hotel Salve [fot. Marcin Skomudek]
Hotel "Salve" [fot. Marcin Skomudek]
Hotel "Salve" [fot. Marcin Skomudek]
Koncert z cyklu "Heuriger" w Głogówku © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Koncert z cyklu "Heuriger" w Głogówku © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
plakat koncertu
plakat koncertu
W najbliższy wtorek (21.08) odbędzie się kolejny koncert pod hasłem "Heuriger". Wystąpią artyści związani z projektem Baltic Neopolis Virtuosi, którego trzon stanowią polscy muzycy, współpracującymi z krajami nadbałtyckimi.
W programie koncertu królować będzie jednak muzyka Astora Piazzolli. Zabrzmią także autorskie kompozycje Marcelo Nisinmana, argentyńskiego bandoneonisy, obok którego wystąpią instrumentaliści z Polski, Czech i Portugalii.

Jak przyznaje Kinga Markowska z Muzeum Regionalnego w Głogówku, które jest współorganizatorem koncertu, tego typu koncerty wpisały się już w muzyczny kalendarz miasta.

- To już kilkuletnia tradycja i ona z roku na rok zyskuje coraz więcej sympatyków - wyjaśnia Markowska. - Głogówek ma swoje takie małe inklinacje, związane z winobraniem i chcieliśmy do tego wszystkiego nawiązać. Przede wszystkim do austriackiego święta Heurigera, które ma uczcić takie pierwsze winobranie. Wtedy się dużo rozmawia, oczywiście pije wino i przy okazji słucha muzyki. W tym czasie wszystkie miejsca, gdzie takiego wina można się napić, tradycyjnie wywieszały gałązkę świerku przed drzwiami, żeby ludzie wiedzieli, że właśnie taka impreza się odbywa. U nas jest bez świerku, ale muzyka dominuje. Głogówek jest takim miejscem na mapie Opolszczyzny, gdzie bardzo dużo miejsca tej muzyce poświęcamy.

Dodajmy, że koncert jest jednocześnie częścią festiwalu Śląskie Lato Muzyczne, które trwa na Opolszczyźnie od początku sierpnia. Początek koncertu we wtorek (21.08) o godzinie 19:00 na tarasie Hotelu Salve w Głogówku. Wstęp na wydarzenie, objęte patronatem Radia Opole, jest bezpłatny.

Uwaga: na ulotkach i plakatach "Festiwalu Śląskie Lato Muzyczne" znajdują się rozbieżne informacje. Koncert w Głogówku, odbędzie się zgodnie z informacją podawaną w serwisach informacyjnych Radia Opole: 21.08 (wtorek) o godzinie 19:00.
Kinga Markowska

Kultura i rozrywka

2020-05-30, godz. 18:00 Festiwalu nie będzie, ale będzie radio festiwalowe! Radio Opole uruchamia specjalny kanał dostępny na FM i w internecie. Można go będzie słuchać od 1 czerwca za pomocą naszego radiowego playera na radio.opole.pl… » więcej 2020-05-30, godz. 14:00 Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu zaprasza na ostatnie spotkanie online Przez kilka ostatnich tygodni akcja pod hasłem #niedzielazkochanowskim cieszyła się dużym zainteresowaniem. Opolski teatr na pożegnanie wirtualnego cyklu proponuje… » więcej 2020-05-30, godz. 11:30 Filharmonia Opolska nie otworzy jeszcze swoich drzwi, ale zagra dla melomanów Od 6 czerwca między innymi teatry i filharmonie mogą wznowić działalność z widzami i słuchaczami. Filharmonia Opolska nie skorzysta z tej okazji ze względu na… » więcej 2020-05-29, godz. 19:36 Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu nominuje wszystkie dzieci do #hot16challange2 Na wykonanie zadania, które polega na stworzeniu 16 rapowanych wersów, młodzi artyści mają czas do niedzieli (31.05). Wyzwanie ma na celu wsparcie finansowe szpitali… » więcej 2020-05-28, godz. 18:00 Kino Meduza w Opolu wkrótce zaprosi do siebie na seans Od 6 czerwca kiną będą mogły otworzyć się swoje drzwi i zaprosić widzów na seanse. Opolskie Kino Meduza na razie swoją działalność prowadzi w sieci. Natomiast… » więcej 2020-05-28, godz. 14:00 Dni Otwarte na Wydziale Sztuki. Ale w trybie online Piątek i sobota (29 i 30.05) na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Opolskiego będą przebiegały pod hasłem Dni Otwartych. Ze względu na pandemię koronawirusa nie odbędą… » więcej 2020-05-28, godz. 12:00 Jacek Podsiadło na tropie... biedujących artystów. MBP w Opolu zaprasza online „Detektyw na tropie… biedujących artystów” - pod takim hasłem odbędzie się internetowe spotkanie z Jackiem Podsiadło. » więcej 2020-05-28, godz. 10:00 Muzeum prezentuje tylko jeden eksponat Centralne Muzeum Jeńców Wojennych zaprasza już do swoich obiektów. W siedzibie w Opolu w roku jubileuszu 55 lat muzeum czynna jest wystawa czasowa zatytułowana… » więcej 2020-05-27, godz. 22:00 PSM w Opolu przedłuża nabór na nowy rok szkolny. Zapisy do niedzieli Państwowa Szkoła Muzyczna w Opolu przedłuża termin naboru na nowy rok szkolny 2020/2021. Zapisy do PSM I stopnia w cyklu 4-letnim dla kandydatów pomiędzy 8 a 16… » więcej 2020-05-27, godz. 18:00 Aplikacja dla niewidomych oprowadzi po skansenie w Opolu-Bierkowicach Muzeum Wsi Opolskiej od ubiegłego roku realizuje projekt 'Sensoryczna wieś opolska - gość z dysfunkcją wzroku w muzeum'. Projekt jest realizowany wraz z Fundacją… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »