Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-08-20, 14:00 Autor: Małgorzata Ślusarczyk

Kawałek Europy i argentyńskie klimaty w sercu Głogówka. Przed nami kolejny "Heuriger"

Hotel Salve [fot. Marcin Skomudek]
Hotel Salve [fot. Marcin Skomudek]
Hotel "Salve" [fot. Marcin Skomudek]
Hotel "Salve" [fot. Marcin Skomudek]
Koncert z cyklu "Heuriger" w Głogówku © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Koncert z cyklu "Heuriger" w Głogówku © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
plakat koncertu
plakat koncertu
W najbliższy wtorek (21.08) odbędzie się kolejny koncert pod hasłem "Heuriger". Wystąpią artyści związani z projektem Baltic Neopolis Virtuosi, którego trzon stanowią polscy muzycy, współpracującymi z krajami nadbałtyckimi.
W programie koncertu królować będzie jednak muzyka Astora Piazzolli. Zabrzmią także autorskie kompozycje Marcelo Nisinmana, argentyńskiego bandoneonisy, obok którego wystąpią instrumentaliści z Polski, Czech i Portugalii.

Jak przyznaje Kinga Markowska z Muzeum Regionalnego w Głogówku, które jest współorganizatorem koncertu, tego typu koncerty wpisały się już w muzyczny kalendarz miasta.

- To już kilkuletnia tradycja i ona z roku na rok zyskuje coraz więcej sympatyków - wyjaśnia Markowska. - Głogówek ma swoje takie małe inklinacje, związane z winobraniem i chcieliśmy do tego wszystkiego nawiązać. Przede wszystkim do austriackiego święta Heurigera, które ma uczcić takie pierwsze winobranie. Wtedy się dużo rozmawia, oczywiście pije wino i przy okazji słucha muzyki. W tym czasie wszystkie miejsca, gdzie takiego wina można się napić, tradycyjnie wywieszały gałązkę świerku przed drzwiami, żeby ludzie wiedzieli, że właśnie taka impreza się odbywa. U nas jest bez świerku, ale muzyka dominuje. Głogówek jest takim miejscem na mapie Opolszczyzny, gdzie bardzo dużo miejsca tej muzyce poświęcamy.

Dodajmy, że koncert jest jednocześnie częścią festiwalu Śląskie Lato Muzyczne, które trwa na Opolszczyźnie od początku sierpnia. Początek koncertu we wtorek (21.08) o godzinie 19:00 na tarasie Hotelu Salve w Głogówku. Wstęp na wydarzenie, objęte patronatem Radia Opole, jest bezpłatny.

Uwaga: na ulotkach i plakatach "Festiwalu Śląskie Lato Muzyczne" znajdują się rozbieżne informacje. Koncert w Głogówku, odbędzie się zgodnie z informacją podawaną w serwisach informacyjnych Radia Opole: 21.08 (wtorek) o godzinie 19:00.
Kinga Markowska

Kultura i rozrywka

2020-09-26, godz. 12:00 8. Święto Plonów i Targi Miodów w Muzeum Wsi Opolskiej 8. Święto Plonów i Targi Miodów już w niedzielę (27.09) w opolskim skansenie. Będzie można skosztować regionalnych potraw, spotkać twórców ludowych… » więcej 2020-09-26, godz. 09:00 Już tylko 2 koncerty dzielą nas od zakończenia 28. Śląskiego Festiwalu im. Ludwiga van Beethovena w Głogówku Drugą serię koncertów festiwalowych otworzył piątkowy (25.09) występ opolskich filharmoników pod dyrekcją Przemysława Neumanna w kościele parafialnym… » więcej 2020-09-25, godz. 18:45 Krakowska poezja zagościła w Opolu Krakowska poetka, animatorka kultury i autorka tekstów piosenek spotkała się z czytelnikami w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu. Małgorzata Michalska… » więcej 2020-09-25, godz. 14:00 Kina narzekają na brak widzów. Wpływ na to ma pandemia koronawirusa i letnia pogoda Polski Instytut Sztuki Filmowej przygotował zestawienie, według którego w lipcu w polskich kinach było aż o 90% mniej widzów niż w roku ubiegłym. Sierpień… » więcej 2020-09-25, godz. 11:45 Studio piosenki Metro w Opolu czeka na wokalistów i zaprasza na przesłuchanie Działające w Opolu studio piosenki Metro w najbliższą sobotę czeka na przyszłych wokalistów. Celem przesłuchania jest wyłonienie utalentowanych wokalnie… » więcej 2020-09-25, godz. 11:11 Resoraki wystąpiły w Studiu M [GALERIA] Pochodzący z Wrocławia zespół Resoraki wystąpił w legendarnym Studiu M imienia SBB w Radiu Opole. Grupa zaprezentowała materiał ze swoich dwóch płyt… » więcej 2020-09-25, godz. 09:32 Opolskie Archiwum Państwowe nagrodzone w plebiscycie „Wydarzenie Historyczne Roku” w kategorii „Edukacja i mult… Opolska placówka wraz z katowicką stworzyły stronę internetową - powstancyslascy.pl. Konkurs zorganizowało Muzeum Historii Polski. » więcej 2020-09-24, godz. 19:31 O kobiecej sile i waleczności - spotkanie z Ewą Kassalą W ramach akcji 'Zaczytane Opolskie' w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu odbyło się spotkanie z Ewą Kassalą. Pisarka w swojej twórczości bardzo… » więcej 2020-09-24, godz. 17:44 Archiwum Państwowe w Opolu nagrodzone za projekt poświęcony Powstańcom Śląskim W Pałacu na Wodzie w Królewskich Łazienkach odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród konkursu Wydarzenie Historyczne Roku 2019. » więcej 2020-09-24, godz. 14:31 Symfonie Witolda Maliszewskiego w Filharmonii Opolskiej. Projekt wspiera PGE Muzyka Witolda Maliszewskiego wróci do Filharmonii Opolskiej. Dzięki pomocy finansowej PGE GiEK zrealizowany zostanie projekt 'Maliszewski odkodowany'. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***