Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-08-20, 14:00 Autor: Małgorzata Ślusarczyk

Kawałek Europy i argentyńskie klimaty w sercu Głogówka. Przed nami kolejny "Heuriger"

Hotel Salve [fot. Marcin Skomudek]
Hotel Salve [fot. Marcin Skomudek]
Hotel "Salve" [fot. Marcin Skomudek]
Hotel "Salve" [fot. Marcin Skomudek]
Koncert z cyklu "Heuriger" w Głogówku © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Koncert z cyklu "Heuriger" w Głogówku © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
plakat koncertu
plakat koncertu
W najbliższy wtorek (21.08) odbędzie się kolejny koncert pod hasłem "Heuriger". Wystąpią artyści związani z projektem Baltic Neopolis Virtuosi, którego trzon stanowią polscy muzycy, współpracującymi z krajami nadbałtyckimi.
W programie koncertu królować będzie jednak muzyka Astora Piazzolli. Zabrzmią także autorskie kompozycje Marcelo Nisinmana, argentyńskiego bandoneonisy, obok którego wystąpią instrumentaliści z Polski, Czech i Portugalii.

Jak przyznaje Kinga Markowska z Muzeum Regionalnego w Głogówku, które jest współorganizatorem koncertu, tego typu koncerty wpisały się już w muzyczny kalendarz miasta.

- To już kilkuletnia tradycja i ona z roku na rok zyskuje coraz więcej sympatyków - wyjaśnia Markowska. - Głogówek ma swoje takie małe inklinacje, związane z winobraniem i chcieliśmy do tego wszystkiego nawiązać. Przede wszystkim do austriackiego święta Heurigera, które ma uczcić takie pierwsze winobranie. Wtedy się dużo rozmawia, oczywiście pije wino i przy okazji słucha muzyki. W tym czasie wszystkie miejsca, gdzie takiego wina można się napić, tradycyjnie wywieszały gałązkę świerku przed drzwiami, żeby ludzie wiedzieli, że właśnie taka impreza się odbywa. U nas jest bez świerku, ale muzyka dominuje. Głogówek jest takim miejscem na mapie Opolszczyzny, gdzie bardzo dużo miejsca tej muzyce poświęcamy.

Dodajmy, że koncert jest jednocześnie częścią festiwalu Śląskie Lato Muzyczne, które trwa na Opolszczyźnie od początku sierpnia. Początek koncertu we wtorek (21.08) o godzinie 19:00 na tarasie Hotelu Salve w Głogówku. Wstęp na wydarzenie, objęte patronatem Radia Opole, jest bezpłatny.

Uwaga: na ulotkach i plakatach "Festiwalu Śląskie Lato Muzyczne" znajdują się rozbieżne informacje. Koncert w Głogówku, odbędzie się zgodnie z informacją podawaną w serwisach informacyjnych Radia Opole: 21.08 (wtorek) o godzinie 19:00.
Kinga Markowska

Kultura i rozrywka

2019-09-16, godz. 22:00 Międzywojnie z perspektywy Związku Polaków w Niemczech. Tadeusz Szczyrbak wydał 100 stron monografii O międzywojennej aktywności Związku Polaków w Niemczech opowiada najnowsza publikacja Tadeusza Szczyrbaka. » więcej 2019-09-16, godz. 18:00 Janusz Olejniczak nominowany do nagrody Koryfeusz Muzyki Polskiej Janusz Olejniczak współautor audycji 'Co słychać?' w Radiu dla Ciebie został nominowany do nagrody Koryfeusz Muzyki Polskiej. Autor jest także pianistą, laure ... » więcej 2019-09-16, godz. 12:15 Podwójny bis i owacje na finał IV Festiwalu Mikołaja z Koźla [ZDJĘCIA] W niedzielne popołudnie (15.09) w Kościele pw. św. Zygmunta i św. Jadwigi Śląskiej zabrzmiały dwa koncerty, wieńczące IV Festiwal Mikołaja z Koźla. Finałowy k ... » więcej 2019-09-15, godz. 17:13 Do Opola zjechali miłośnicy tatuaży z całej Europy [ZDJĘCIA] Ponad 200 artystów, kilka razy tyle uczestników i zwiedzających - opolskie Tatoo Expo, to jedna z większych imprez w południowej Polsce, którą odwiedzają miło ... » więcej 2019-09-15, godz. 15:10 "Standing ovation" dla Krzysztofa Pendereckiego na inauguracji festiwalu w Zabrzu! [ZDJĘCIA] Publiczność poderwała się z miejsc, nagradzając gromkimi brawami maestro Krzysztofa Pendereckiego, który poprowadził orkiestrę Sinfonietta Cracovia w 'Adagio' ... » więcej 2019-09-15, godz. 13:41 W pogoni za skarpetkami... "Niedoparki" w OTLiA 'Niedoparki' opanowały Opolski Teatr Lalki i Aktora. Za nami prapremiera spektaklu o małych stworzonkach, które kradną ludziom skarpetki. To opowieść napisana ... » więcej 2019-09-15, godz. 08:35 Piękne zdjęcia i poruszające historie. W ten weekend w Opolu - festiwal filmu dokumentalnego HumanDOC - Nasz festiwal jest dla osób, które są ciekawe świata i chcą poszerzyć swoje horyzonty - powiedziała w porannej rozmowie 'W cztery oczy' Izabela Żbikowska z ... » więcej 2019-09-14, godz. 19:00 Mocny akcent na inaugurację festiwalu Krzysztofa Pendereckiego w Zabrzu 'Spotkanie osobowości światowego formatu' - tak organizatorzy zapowiadają VII Międzynarodowy Festiwal im. Krzysztofa Pendereckiego - poziom 320 w Zabrzu. Wyda ... » więcej 2019-09-14, godz. 12:23 Kędzierzyn-Koźle: wielki aplauz po koncercie z muzyką średniowieczną Owacjami na stojąco i bisem zakończył się piątkowy (13.09) koncert inaugurujący IV Festiwal Mikołaja z Koźla (13-15.09). Publiczność, która niemal szczelnie w ... » więcej 2019-09-14, godz. 07:59 Plebiscytowe Opole - multimedialna wystawa w Kochanowskim Stowarzyszenie Nasz Grodziec we współpracy z Instytutem Śląskim, Teatrem Kochanowskiego oraz oddziałem terenowym Narodowego Instytutu Dziedzictwa w Opolu, org ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »