Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-08-15, 09:00 Autor: Daniel Klimczak

Kino w Grodkowie po modernizacji ma się dobrze

Kino w Grodkowie [fot. Damian Kapinos]
Kino w Grodkowie [fot. Damian Kapinos]
Stary i nowy projektor grodkowskiego kina [fot. Damian Kapinos]
Stary i nowy projektor grodkowskiego kina [fot. Damian Kapinos]
Grodkowskie kino "Klaps" od kilku miesięcy znów wyświetla filmy. W seansach, podczas których można obejrzeć najnowsze dzieła filmowe bierze udział średnio kilkadziesiąt osób.
Regularne projekcje z wykorzystaniem tradycyjnej taśmy filmowej odbywały się do maja 2014 roku. Wtedy to zdecydowano o zawieszeniu działalności kina, które nie miało już czego wyświetlać. W dobie cyfryzacji coraz trudniej było znaleźć filmy zapisane na taśmach. To, że takie miejsce jest potrzebne, pokazały comiesięczne wizyty kina objazdowego z Opola.

- Okazało się, że efekty były bardzo dobre. Było bardzo duże zainteresowanie. Raz w miesiącu kino przyjeżdżało i sale były pełne, i ludzie byli bardzo zadowoleni - wspomina Paweł Garncarz, dyrektor Ośrodka Kultury i Rekreacji w Grodkowie.

To skłoniło OKiR do wystąpienia o dotację na zakup nowoczesnego projektora. Dzięki wsparciu z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, w kwietniu do Grodkowa wróciło kino. - Jest to już taki najnowszy projektor w wersji laserowej. Oczywiście może wyświetlać filmy 2D, 3D, z bardzo dobrym nagłośnieniem i ekranem. W każdy weekend mamy na seansie przykładowo po 30 osób.

Na modernizację kina przeznaczono łącznie ponad 400 tysięcy złotych, za które oprócz projektora wymieniono także ekran i nagłośnienie. Seanse odbywają się w weekendy, choć niewykluczone, że i to kiedyś się zmieni. W najbliższym czasie bilet na film będzie także można kupić przez internet.
Paweł Garncarz
Paweł Garncarz

Kultura i rozrywka

2019-11-22, godz. 07:52 Opolska Jesień Literacka: skandynawskie Prawo Jante i inne refleksje w ujęciu Filipa Springera [ZDJĘCIA] Zaskakujące historie, żartobliwa konwencja i komplet publiczności - tak wyglądało czwartkowe ( 21.11) spotkanie autorskie z Filipem Springerem w Miejskiej Bibliotece… » więcej 2019-11-22, godz. 07:42 Lider grupy Kombi gościem Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu Okazją do odwiedzenie stolicy naszego regionu przez Sławomira Łosowskiego było jego 50-lecie pracy artystycznej. Muzyk podczas spotkania wrócił m.in. do wspomnień… » więcej 2019-11-21, godz. 14:00 Wychowanie muzyczne poprzez śpiew chóralny. Przed nami konferencja i koncert młodzieży w Opolu Piątkowa (22.11) konferencja dla nauczycieli muzyki i instruktorów chóralnych oraz koncert z udziałem młodzieżowych chórów z całego województwa, będą podsumowaniem… » więcej 2019-11-21, godz. 11:00 Zbliża się wernisaż XXI Oleskiego Konkursu Fotograficznego. Od jutra można oglądać zdjęcia ponad 50 autorów Ponad 50 osób z całej Polski zgłosiło swoje zdjęcia do XXI Oleskiego Konkursu Fotograficznego. Na jutro (22.11) zaplanowano wernisaż. » więcej 2019-11-21, godz. 08:58 Zmarnowane i niedocenione. Żywność i świadoma konsumpcja tematem spotkania 17. Opolskiej Jesieni Literackiej [ZDJĘCIA] 'Na marne', czyli najnowsza książka Marty Sapały stała się pretekstem do opowieści, ale też dyskusji z czytelnikami na temat jedzenia, marnotrawienia zasobów wodnych… » więcej 2019-11-20, godz. 15:15 "Tchórzofretka" premierowo w opolskich "lalkach" Opolski Teatr Lalki i Aktora przygotowuje kolejna premierę w tym sezonie artystycznym. Napisana specjalnie dla opolskiej sceny lalkowej sztuka Marty Guśniowskiej… » więcej 2019-11-20, godz. 12:15 Premiera nowej sztuki w Skarbimierzu [ZDJĘCIA] Działająca przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Skarbimierzu grupa artystyczna 'Loża' przygotowała kolejną premierę. Przedstawienie nosi tytuł 'Obudź się' i opowiada… » więcej 2019-11-20, godz. 09:46 Opole nagrodziło ludzi kultury [ZDJĘCIA] W siedmiu kategoriach w tym roku wręczono nagrody w dziedzinie kultury w Opolu. Doceniono zarówno weteranów, propagujących kulturę, jak i młodych twórców. Uroczystość… » więcej 2019-11-19, godz. 22:40 Opolska Jesień Literacka: Olga Boznańska oczami Angeliki Kuźniak [ZDJĘCIA] Olga Boznańska, wybitna polska malarka stała się główną bohaterką wtorkowego (19.11) spotkania autorskiego w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu. Postać artystki… » więcej 2019-11-19, godz. 18:00 Wołczyńska biblioteka ma 70 lat. "Nas nie dotyczą słabnące statystyki dotyczące czytelnictwa" 70-lecie świętuje Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Wołczynie. To czas rozmów i wspomnień, jak było kiedyś oraz jak jest dzisiaj. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »