Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-01-30, 22:00 Autor: Daniel Klimczak

Dom kultury w Grodkowie przejdzie kompleksowy remont. W planach jest rozbudowa sceny i montaż nowoczesnej widowni

Dom kultury w Grodkowie [fot. Daniel Klimczak]
Dom kultury w Grodkowie [fot. Daniel Klimczak]
Dom kultury w Grodkowie ma wkrótce przejść termomodernizację. To kolejny, choć nie ostatni krok w kierunku unowocześnienia obiektu.
W tym roku, w budżecie gminy zapisano 70 tysięcy złotych na przygotowanie dokumentacji na ocieplenie budynku. Jak jednak zauważa burmistrz Marek Antoniewicz, potrzeby instytucji są o wiele większe.

- Termomodernizacja to jest ta część, na którą możemy dostać dofinansowanie, natomiast przy okazji chcemy, bo robimy taką dokumentację, poprawić stan całego domu kultury, przede wszystkim tej sali, która wymaga klimatyzacji czy poprawy sceny - wyjaśnia.

Sala widowiskowa to najważniejszy element domu kultury, zauważa Paweł Garncarz, dyrektor Ośrodka Kultury i Rekreacji w Grodkowie. Nie dziwi więc, że instytucja planuje kolejne inwestycje. Jednym z priorytetów jest montaż nowoczesnej widowni.

- Będzie to widownia amfiteatralna. Będzie się rozkładała na czas występów teatrów czy przedstawień, a jeżeli będą to imprezy, które będą odbywały się typowo na sali, wówczas widownia będzie składana i zajmować będzie wtedy bardzo mało miejsca pod ścianą - tłumaczy.

Na to wszystko potrzebne są jednak pieniądze, których OKiR stale szuka w zewnętrznych źródłach.

Przypomnijmy, że dzięki wsparciu z Unii Europejskiej czy Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, grodkowski dom kultury w poprzednich latach zmodernizował oświetlenie sceny czy nagłośnienie. W ubiegłym roku udało się także zakupić nowoczesny projektor, dzięki czemu możliwa była reaktywacja miejskiego kina.
Marek Antoniewicz
Paweł Garncarz

Wiadomości z regionu

2019-11-22, godz. 13:15 L4 to nie urlop. ZUS kontroluje zwolnienia lekarskie i zablokował wypłatę ponad miliona złotych Urlop w ciepłych krajach, kurs paralotni czy remont mieszkania - to tylko niektóre z przykładów, co na zwolnieniu lekarskim robią mieszkańcy regionu. Opolski ZUS… » więcej 2019-11-22, godz. 13:00 Młody namysłowianin pomógł uwięzionemu kotu. Zwierzę znów szczęśliwie biega po podwórku Mimo młodego wieku, wykazał się niezwykłą empatią oraz opanowaniem, czym uratował bezbronne stworzenie. Mowa o 12-letnim Kubie z Namysłowa, który wracając ze szkoły… » więcej 2019-11-22, godz. 11:30 O dwujęzyczności, tożsamości, gospodarce. Konferencja "Niemiecki ma znaczenie" 'Niemiecki ma znaczenie' - to tytuł konferencji, na którą zapraszają Dom Współpracy Polsko - Niemieckiej, Instytut Goethego z Krakowa oraz Niemieckie Towarzystwo… » więcej 2019-11-22, godz. 11:08 Ziemia odsłoniła swoje tajemnice? Historycy IPN odnaleźli szczątki ludzkie. To najpewniej powstańcy śląscy [ZDJĘCIA] Na zboczu Góry Św. Anny tuż obok Ligoty Dolnej historycy Instytutu Pamięci Narodowej odkopali szczątki ludzkie. Wiele wskazuje, że to dwóch powstańców śląskic… » więcej 2019-11-22, godz. 09:00 W poniedziałek ruszy głosowanie na projekty Kluczborskiego Budżetu Obywatelskiego. Jest 9 propozycji Dziewięć projektów zakwalifikowano do głosowania w Kluczborskim Budżecie Obywatelskim 2020. Miasto jest podzielone na trzy obszary: część północną, południową… » więcej 2019-11-22, godz. 08:00 Festiwal Wege 2019 już w niedzielę w Opolu Festiwal Wege 2019 już w tę niedzielę (24.11) w Opolu. W siedzibie Talentowi przy ulicy Barlickiego 13 będzie można między innymi spróbować wegańskiego jedzenia… » więcej 2019-11-21, godz. 21:45 Niebezpieczny wieczór na opolskich drogach. Śmiertelny wypadek koło Praszki Na drodze krajowej nr 45 miejscowości Kowale samochód osobowy zderzył się z ciężarówką. Do tego zdarzenia doszło po godzinie 21. To jest odcinek między Praszką… » więcej 2019-11-21, godz. 21:00 Na Politechnice Opolskiej gotowali studenci z całego świata. Bariera językowa nie stanowiła problemu Międzynarodowy Dzień Gotowania na Politechnice Opolskiej. Dział współpracy międzynarodowej wraz z Instytutem Konfucjusza zorganizował smaczny wieczór. Studenci… » więcej 2019-11-21, godz. 20:00 Nyski oddział Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków ma 15 lat. "Z cukrzycą da się żyć, tylko trzeba wiedzieć jak" Nyscy diabetycy świętowali dziś (21.11) 15-lecie istnienia zrzeszającej ich organizacji. Podczas gali w miejscowym muzeum nie brakowało wspomnień, wzruszeń, a… » więcej 2019-11-21, godz. 19:45 Opole będzie miało autobusy elektryczne Ratusz zakupi elektryczne autobusy dla Opola. Urząd miasta wygrał konkurs ogólnopolski, dzięki któremu Centrum Unijnych Projektów Transportowych przyznało 14 milionów… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »