Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-07-25, 14:00 Autor: Katarzyna Zawadzka

Native speakerzy z całego świata. Biblioteka Obcojęzyczna tętni życiem!

Biblioteka Obcojęzyczna WBP w Opolu [fot. Katarzyna Zawadzka]+
Biblioteka Obcojęzyczna WBP w Opolu [fot. Katarzyna Zawadzka]+
Bogna Iwańska, kierownik Biblioteki Obcojęzycznej WBP w Opolu [fot. Katarzyna Zawadzka]
Bogna Iwańska, kierownik Biblioteki Obcojęzycznej WBP w Opolu [fot. Katarzyna Zawadzka]
Bezpłatne zajęcia z native speakerami przez pięć dni w tygodniu obywają się w Bibliotece Obcojęzycznej w Opolu. Bogata oferta zajęć sprawia, że nowa siedziba tej placówki przy ul. Kośnego 34 tętni życiem.
- Mamy konwersacje z wielu języków: angielski, czeski, hiszpański, włoski, francuski, polski dla rosyjskojęzycznych i dla anglojęzycznych - mówi Bogna Iwańska, kierownik biblioteki. - Są także konwersacje w językach: hindi, tureckim, arabskim. W czasie roku szkolnego były też spotkania z językiem niderlandzkim i migowym - dodaje.

Stałym bywalcem spotkań w Bibliotece Obcojęzycznej jest poliglota Ryszard Rybicki.

- Jak mawiał wielki Goethe, romantyk niemiecki, jeżeli ktoś uczy się języka obcego to tak, jakby płyną pod prąd - tłumaczy Rybicki. - Jak przestanie wiosłować, czyli poruszać kończynami, to nie tylko, że zostanie w tym miejscu, w którym był, ale po prostu się cofa z nurtem rzeki - dodaje.

W piątki o godz. 15:00 w placówce odbywają się także bezpłatne zajęcia jogi z hindusem Jigarem. Należy przynieść własną matę do ćwiczeń.

Biblioteka Obcojęzyczna prowadzi swoją stronę na facebooku, gdzie można sprawdzić program na cały tydzień.
Bogna Iwańska
Ryszard Rybicki

Kultura i rozrywka

2020-04-09, godz. 17:00 Opolski teatr ogłasza konkurs na inicjatywę online. Inspiracją dla twórców ma być hasło "metamorfoza" Opolski Teatr im. Jana Kochanowskiego ogłosił konkurs skierowany do młodych twórców niezależnych na projekt artystyczny zatytułowany 'Modelatornia Online'. Prace… » więcej 2020-04-09, godz. 14:45 Konkurs literacki dla wszystkich chętnych ogłasza MDK w Opolu Młodzieżowy Dom Kultury zaprasza wszystkich piszących do udziału w konkursie literackim zatytułowanym 'Słowem i Piórem'. Konkurs nie wymaga wychodzenia z domu… » więcej 2020-04-08, godz. 17:30 Nauczyciel z Wojciechowa udziela bezpłatnych lekcji gry na gitarze Nauczyciele w wolnym czasie od zajęć szkolnych mają wiele pomysłów. Jednym z nich jest nauka gry od podstaw na gitarze prowadzona on-line. Nauczyciel ze szkoły… » więcej 2020-04-08, godz. 15:30 Wojewódzka Biblioteka Publiczna rozdaje swoim czytelnikom kody do wirtualnych bibliotek Podczas zamkniętych dla czytelników bibliotek czytelnicy nie pozostają bez dostępu do książek i audiobooków. Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu proponuje… » więcej 2020-04-08, godz. 13:40 Opolskie Lalki zapraszają do internetu Już nie tylko oprowadzanie po kulisach teatru proponuje na swojej stronie internetowej Opolski Teatr Lalki i Aktora w Opolu. Można zobaczyć między innymi kulisy… » więcej 2020-04-06, godz. 09:00 Targi Panieńskie odwołane. W gminie Ujazd nie będzie imprez masowych do końca czerwca W tym roku Targów Panieńskich, sztandarowej imprezy gminy Ujazd, nie będzie. Decyzją burmistrza wszystkie wydarzenia masowe, które miały się odbyć do końca czerwca… » więcej 2020-04-05, godz. 17:50 Muzyczne Święto Kwitnących Azalii w Mosznej dopiero jesienią Festiwal Muzyczne Święto Kwitnących Azalii im. Zbigniewa Pawlickiego zostaje przeniesiony na jesień. Jak dowiedziało się Radio Opole, festiwal muzyczny, który… » więcej 2020-04-05, godz. 09:00 "Siedzimy w grodzie, pomagamy też okolicznym mieszkańcom". Pandemia wymusiła zmiany w kalendarzu rycerskich imprez Opolskie Bractwo Rycerskie odwołało cztery imprezy zaplanowane na najbliższe trzy miesiące. » więcej 2020-04-04, godz. 18:58 "Chodź do muzyka" - ruszyły zapisy do szkoły muzycznej w Opolu 'Nie graj bez sensu, graj na instrumencie' oraz 'Chodź do muzyka' - takimi hasłami Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Opolu zachęca… » więcej 2020-04-04, godz. 14:33 Filharmonia Opolska: koncerty zawieszone do odwołania, pozostają internetowe publikacje archiwalnych nagrań Kantata Józefa Elsnera 'Na wdzięcznej Polaków ziemi' - to kolejne dzieło, które zaprezentowała (03.04) Filharmonia Opolska w ramach piątkowych, internetowych spotkań… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »