Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-07-22, 17:45 Autor: Małgorzata Ślusarczyk

Bach zabrzmi wieczorową porą w barokowych wnętrzach nyskiego kościoła

Koncert "Bach w kościele" w ramach IV MAW© [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Koncert "Bach w kościele" w ramach IV MAW© [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Kościół św.św. Piotra i Pawła w Nysie [fot. P. Grochowicz]
Kościół św.św. Piotra i Pawła w Nysie [fot. P. Grochowicz]
Niecodzienny koncert, zatytułowany "Late Night Bach", to czwarta z pięciu propozycji koncertowych w ramach V Międzynarodowej Akademii Wiolonczelowej.
Wykonawcami koncertu będą uczestnicy letnich kursów mistrzowskich, czyli młodzi wiolonczeliści z całej Europy. Jak podkreślają organizatorzy, na tym koncercie największe znaczenie mają przeżycia związane z wrażeniami dźwiękowymi.

- Koncert przyjmie formułę medytacji - mówi Krzysztof Karpeta, jeden z pomysłodawców i wykładowców akademii. - Będzie można kontemplować muzykę Jana Sebastiana Bacha w przepięknym wnętrzu barokowego kościoła. Zawsze staramy się, żeby ten koncert był bardzo dobrze skomponowany repertuarowo.

Jak wyjaśnia Karpeta, muzyka rozbrzmiewa z różnych części kościoła. Muzycy umiejscowieni w różnych punktach grają naprzemiennie, dźwięk dociera więc do słuchacza z różnych stron i o różnym natężeniu.

- To jest bardzo ciekawe doświadczenie i cieszy się wielką popularnością wśród odbiorców - dodaje Karpeta.

Koncert rozpocznie się w poniedziałek (23.07) o godzinie 22:00 w nyskim kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Radio Opole jest patronem medialnym wydarzenia.
Krzysztof Karpeta

Kultura i rozrywka

2019-01-24, godz. 07:10 Jaka była prawda ? Oczami pisarki... Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego Joanna Kuciel-Frydryszak spotkała się z czytelnikami w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu, by opowiedzieć o swojej ... » więcej 2019-01-23, godz. 14:45 Angielski dramat kina niezależnego w Kinie Studio w Opolu Działające przy Młodzieżowym Domu Kultury w Opolu Kino Studio proponuje w czwartkowe wieczory filmy, które nie pojawiają się w dużych kinach. » więcej 2019-01-23, godz. 11:45 Filmowy Wieczór OZcarowy w Ozimku Dom Kultury w Ozimku w ramach 'Filmowego Wieczoru OZcarowego' zaprezentuje film promocyjny zatytułowany 'Hutnicza Perła Krainy Dinozaurów', który powstał w ra ... » więcej 2019-01-23, godz. 09:46 Styczniowa "Środa w Instytucie Śląskim" Instytut Ślaski w Opolu zaprasza na comiesięczne otwarte zebranie naukowe z cyklu 'Środy w Instytucie Śląskim'. » więcej 2019-01-22, godz. 15:44 "Służące od wszystkiego". O nich posłuchacie w MBP w Opolu 'Służące do wszystkiego' - o tej książce opowie jutro (23.01) w Opolu Joanna Kuciel-Frydryszak. Autorka opisała życie kobiet z najniższego szczebla w hierarch ... » więcej 2019-01-21, godz. 20:41 Koncert na rzecz opolskiej katedry. Wystąpili Ania Deko i Dżem Ania Deko i zespół Dżem zagrali dla opolskiej Katedry. Koncert charytatywny na rzecz renowacji świątyni zorganizowano w auli Wydziału Teologicznego przy ul. D ... » więcej 2019-01-21, godz. 14:42 Wanda Kwietniewska gościem Małej Akademii Piosenki w Opolu Wanda Kwietniewska była bohaterką Małej Akademii Piosenki w Opolu. Artystka zaczynała w Poznaniu w zespole Vist, później występował między innymi z grupą Lomb ... » więcej 2019-01-21, godz. 10:51 "Biesiada z Mickiewiczem" już dziś w Prószkowie 'Biesiada z Mickiewiczem' odbędzie się dzisiaj (21.01) w Ośrodku Kultury i Sportu w Prószkowie. Widowisko przygotowali uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawow ... » więcej 2019-01-21, godz. 07:00 Trwają prace nad przygotowaniem obchodów Roku Moniuszkowskiego na Opolszczyźnie. Na razie najbardziej aktywne Opole Koncerty, happeningi, spektakle, konkursy, wystawy, czy spotkania. Pomysłów jest wiele, jak uczcić obchodzony w Polsce w 2019 roku, Rok Moniuszkowski. » więcej 2019-01-20, godz. 19:17 Kolędy i pastorałki w wykonaniu dzieci z Opola rozbrzmiewały w kościele na Chabrach 11 zespołów i chórów ze szkół podstawowych wystąpiło podczas XIII edycji 'W kole kolędujmy'. Uczestnicy popołudniowego koncertu w kościele świętego Karola Bor ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »