Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-07-15, 13:45 Autor: Witold Wośtak

Znów tańczyli tango w Opolu. "Ci ludzie mogą być na parkiecie godzinami"

Tango Milonga w opolskim amfiteatrze [fot. Witold Wośtak]
Tango Milonga w opolskim amfiteatrze [fot. Witold Wośtak]
Tango Milonga w opolskim amfiteatrze [fot. Witold Wośtak]
Tango Milonga w opolskim amfiteatrze [fot. Witold Wośtak]
Muzykę w rytmie tanga można było usłyszeć wokół opolskiego amfiteatru od 12:00. Na głównej scenie zorganizowano taneczną imprezę Tango Milonga.
Jej głównym celem była popularyzacja tanga, ale zajęcia taneczne wiązały się też z wakacjami oraz urodzinami jednej z organizatorek.

Zdaniem Anny Kocorek z grupy Tango Opole, niewiele osób w stolicy naszego województwa wie o zorganizowanych zajęciach tego tańca. - Zawsze oceniam pozytywnie przebieg imprezy - mówi.

- Z reguły ludzie nie zawodzą mnie. Ci, którzy przyjeżdżają, oczywiście lubią tango i mogą tańczyć je godzinami. Tutaj wszystko ze sobą współgra. Jestem też bardzo wdzięczna osobom przychodzącym popatrzeć, bo być może zarażą się naszym tangiem. Mam nadzieję, że oni zechcą skontaktować się z nami i rozmawiać, bo jesteśmy na to otwarci. Będziemy też do nich wychodzić oraz proponować zajęcia lub warsztaty.

Alicja i Ryszard Piasta, tańczą od 50 lat, ale tangu poświęcają więcej uwagi w ostatnim czasie.

- W tych wolnych tańcach ważne są przede wszystkim emocje. Tutaj człowiek nie zmęczy się już bardzo fizycznie, ale kontrolowany ruch w tak wolnym tempie też wymaga określonego wysiłku - zwraca uwagę Ryszard.

- W tym wieku trzeba dużo myśleć i ćwiczyć mózg. Tutaj naprawdę trzeba dużego pomyślunku, żeby na przykład wszystko zatańczyć z obcym partnerem. Co innego z mężem, bo jednak wiem, jaki krok on postawi - dodaje Alicja.

Następne południowe milongi w amfiteatrze zaplanowano na 5 sierpnia i 9 września. Wstęp jest wolny.
Anna Kocorek
Ryszard i Alicja Piasta

Kultura i rozrywka

2019-06-16, godz. 00:26 56. KFPP: Podróż w piosence, piosenka w podróży... Za nami "Walizki moje pełne snów..."[ZDJĘCIA, 360 STOPNI] Za nami koncert 'Walizki mojej pełne snów... czyli podróż poety' w ramach 56. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Dziewiętnastu artystów wyśpiewało ... » więcej 2019-06-15, godz. 23:23 56. KFPP: Sójka i Karwan - to oni wygrali opolskie Premiery [FILM] Marcin Sójka otrzymał opolską Karolinkę w konkursie Premier 56. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. To nagroda im. Karola Musioła, a przyznaje ją p ... » więcej 2019-06-15, godz. 23:07 56. KFPP: Tradycji stało się zadość. "Walizki moje pełne snów..." w deszczu Drugim koncertem festiwalowej soboty są 'Walizki moje pełne snów... czyli podróż poety'. W koncercie prezentują się aktorzy i piosenkarze, między innymi Joann ... » więcej 2019-06-15, godz. 20:32 56. KFPP: drugi dzień festiwalu, czas na konkurs Premier [ZDJĘCIA] Premiery - to jeden z najstarszych koncertów Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki. Uczestników tego wydarzenia wyłoniła Rada Artystyczna, a zwycięzcę premier ... » więcej 2019-06-15, godz. 18:00 56. KFPP: Maciej Miecznikowski i Leszcze zabiorą nas na studniówkę [FILM, ZDJĘCIA] Dziesięć piosenek usłyszymy w konkursie Premiery podczas 56. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Koncert poprowadzą Agata Konarska i Artur Orzech, ... » więcej 2019-06-15, godz. 16:58 56. KFPP: Ostatnie przygotowania do Premier [FILM, ZDJĘCIA, 360 stopni] Kilka godzin zostało do rozpoczęcia koncertu 'Premiery' na 56. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. » więcej 2019-06-15, godz. 15:57 56. KFPP: spotkania z gwiazdami przy ratuszu. Rozmowy z Alicją Majewską czy Szymonem Wydrą [ZDJĘCIA] Ruszył cykl spotkań w ramach Kawiarenki z Gwiazdami. To okazja, by spotkać artystów występujących na opolskim festiwalu, posłuchać ich opowiadań czy wspomnień. » więcej 2019-06-15, godz. 15:16 56. KFPP: Za nami próby generalne pełne snów i podróży [FILM, ZDJĘCIA] Zakończyły się próby generalne do koncertu 'Walizki moje pełne snów... czyli podróż poety'. To drugi z wieczornych koncertów 56. Krajowego Festiwalu Polskiej ... » więcej 2019-06-15, godz. 14:38 56. KFPP: "Opole nas wychowało muzycznie" - mówi Szymon Wydra [ZDJĘCIA] Szymon Wydra z zespołem Carpe Diem zaśpiewa w sobotnim koncercie 'Premiery'. Oprócz nich swoje piosenki zaprezentuje jeszcze ośmiu wykonawców. » więcej 2019-06-15, godz. 14:15 56. KFPP: Scena Alternatywna na zakończenie opolskiego festiwalu Ostatni dzień festiwalu to od trzech lat koncert muzyki alternatywnej. Do tej pory te koncerty były rejestrowane i emitowane w późniejszym czasie. Tym razem k ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »