Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-07-01, 11:00 Autor: Witold Wośtak

Dzieci i nastolatkowie ze Zdzieszowic mają w lipcu do wyboru różne zajęcia zorganizowane

© (fot. sxc.hu)
© (fot. sxc.hu)
Beach Soccer [fot. Daria Placek]
Beach Soccer [fot. Daria Placek]
Zróżnicowaną ofertę dla dzieci i młodzieży ma na lipiec Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Zdzieszowicach.
Od poniedziałku do piątku prowadzone będą liczne warsztaty, między innymi rękodzielnicze, kuglarskie czy plecionkarskie. Czwartkowe popołudnia zostaną z kolei poświęcone teatrowi. Dominować przez miesiąc będą jednak warsztaty ceramiczne.

- Każdy da sobie radę - zapewnia Lidia Myczka, specjalista do spraw kulturalno-oświatowych w MGOKSiR Zdzieszowice. - Pani Ewa na pewno zdoła każdemu przekazać informacje potrzebne do lepienia w ceramice. Plastelina to materiał, którym bawił się każdy z nas, a tutaj okazuje się, że od wałeczka możemy przejść do cudownych historii. Dzieci powyżej 5 lat i dorośli świetnie radzą sobie z wyzwaniami odnośnie ceramiki, rysunku czy malarstwa.

Lipiec da również szansę uczestniczenia w zróżnicowanych zajęciach sportowych. Do wyboru jest piłka nożna, siatkówka i badminton.

- Wszystkim malkontentom mogę jedynie powiedzieć, że trzeba przyjść, spróbować i przekonać się. Gdybanie o zbyt wysokim poziomie nie ma sensu. To jest amatorski system, więc każdego, kto chce się trochę poruszać lub podjął decyzję o aktywnym spędzaniu wakacji, zapraszam na zajęcia od poniedziałku do piątku o 10:00 - dodaje Lidia Myczka.

Udział w warsztatach należy zgłosić wcześniej, natomiast na czwartkowe spektakle wystarczy przyjść do sali widowiskowo-kinowej.
Lidia Myczka 1
Lidia Myczka 2

Kultura i rozrywka

2020-08-14, godz. 17:30 Zbiorowa wystawa fotograficzna w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu Sześciu fotografików zrzeszonych w Fotoklubie Opole prezentuje swoje zdjęcia na zbiorowej wystawie zatytułowanej 'Zestaw Autorski'. Klub działa przy PTTK… » więcej 2020-08-14, godz. 15:15 Nysa zaprasza miłośników kina wojennego. W ten weekend odbędzie się Ogólnopolski Festiwal Filmów Militarnych Cud nad Wisłą 1920, Chłopcy z lasu czy Morze Hallera. To tylko część tytułów, które już w ten weekend będzie można obejrzeć podczas Ogólnopolskiego… » więcej 2020-08-14, godz. 13:15 Wodowanie w Galerii Aneks - pokłosie projektu artystycznego w plenerze W lipcowe soboty Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu zapraszała mieszkańców do udziału w artystycznym projekcie realizowanym nad kąpieliskiem Bolko. Było… » więcej 2020-08-14, godz. 08:00 Okazja na portret z przymrużeniem oka. Nad Jeziorem Nyskim rusza IX Weekend Satyry i Karykatury Po raz dziewiąty Jezioro Nyskie opanują satyrycy i karykaturzyści. Co roku w Błękitnej Zatoce spotykają się rysownicy z Polski i Czech. Tym razem ze względu… » więcej 2020-08-13, godz. 20:35 Złota Pinezka dla Filharmonii Opolskiej Tylko 16 miejsc Google nagrodziło Złotą Pinezką. Piętnastolecie Google Map postanowiło w ten sposób wyróżnić miejsca najlepiej oceniane przez internautów… » więcej 2020-08-13, godz. 18:05 "Koziołek Matołek" powraca do opolskich lalek Opolski Teatr Lalki i Aktora na razie tylko w weekendy zaprasza dzieci i dorosłych do swojej siedziby W piątek (14.08) na deski Dużej Sceny powraca 'Koziołek… » więcej 2020-08-13, godz. 14:22 Można sięgnąć po stypendium i dołączyć do Banku Talentów Otwierają 'Bank Talentów'. Młodzi opolscy muzycy będą mogli rozwijać swoje umiejętności pod okiem ekspertów. W programie są warsztaty prowadzone przez… » więcej 2020-08-13, godz. 13:16 Pierwszy koncert z publicznością w Kędzierzynie-Koźlu w czasach pandemii Miejski Ośrodek Kultury w Kędzierzynie-Koźlu organizuje pierwszy w czasach pandemii koronawirusa koncert z udziałem publiczności. W sali widowiskowo-kinowej… » więcej 2020-08-12, godz. 21:00 Zwrot akcji w sprawie likwidacji kluczborskiego MDK-u. Minister edukacji zgodził się, uchylając decyzję opolskiego… Jest zgoda ministra edukacji narodowej na likwidację Młodzieżowego Domu Kultury w Kluczborku. Resort uchylił tym samym negatywną opinię Opolskiego Kuratora… » więcej 2020-08-11, godz. 21:35 W środę rusza sprzedaż biletów na 57. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki. Tym razem kolejek przed NCPP nie będzie W środę (12.08) rusza sprzedaż biletów na 57. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu. W tym roku, przypomnijmy, z powodu sytuacji epidemicznej w kraju… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***